Architektura MuratorWydarzeniaMieszkaniowe Innowacje – konferencja pod patronatem „Architektury-murator”

Mieszkaniowe Innowacje – konferencja pod patronatem „Architektury-murator”

Już w najbliższą sobotę w Centrum Kreatywności Targowa w Warszawie odbędzie się całodniowa konferencja poświęcona nowym modelom zamieszkiwania. O tym, jak będziemy mieszkać w przyszłości, jakie zmiany jesteśmy w stanie przewidzieć i jak możemy się do nich przygotować opowiedzą eksperci wielu dziedzin, m.in. architekci, urbaniści, socjolodzy i aktywiści miejscy.

Mieszkaniowe Innowacje – konferencja pod patronatem „Architektury-murator”
Logo konferencji Mieszkaniowe Innowacje autorstwa kolektywu zespół wespół
Dla klimatu: bielszy odcień bieli The Coolest White to pomysł UNStudio na walkę ze zmianą klimatu. Przygotowana przez holenderskie biuro instalacja pokryta została specjalną farbą, która może pomóc zredukować efekt wyspy ciepła w miastach.
Plac zabaw - laboratorium innowacji? Plac zabaw jako laboratorium projektowania? Miejsce, gdzie testowane są nowe miejskie i społeczne koncepcje? Rodzaj sejsmografu, który rejestruje zmieniające się pomysły na edukację i wychowanie młodych ludzi, ale też przestrzeń publiczną? Tak widzą ten rodzaj architektury twórcy wystawy The Playground Project. Architecture for Children.
eVolo Skyscraper 2020 Amerykański magazyn eVolo ogłosił kolejną edycję międzynarodowego konkursu na innowacyjne wieżowce.
Carlo Ratti – Miasto innowacji W Carlo Ratti Associati oraz w Senseable City Lab wierzymy, że dzielenie się, akt, który od samego początku wyznacza miasto, może spowodować niespodzianki, nieoczekiwane spotkania kluczowe dla innowacji. Zasta-nawiamy się też, w jaki sposób wykorzystać technologie cyfrowe, by wpływać na interakcje międzyludzkie, w tym wspierać nowe modele współdzielenia. Carlo Ratti, dyrektor działającego w ramach Massachusetts Insti-tute of Technology miejskiego laboratorium, o trendach, które w najbliższej przyszłości zmienią styl życia w miastach.
Najinteligentniejsza dzielnica świata Amsterdamskie UNStudio zaprezentowało swoją wizję miejskiego życia przyszłości. Koncepcja Najinteligentniejszej dzielnicy świata - Brainport Smart District (BSD) - powstała pod auspicjami holenderskich uczelni.
Reagująca architektura. Konkurs Laka 2018 Śląska fundacja Laka zaprasza do nadsyłania swoich koncepcji architektury, która reaguje. Głównym tematem tegorocznego konkursu są rozwiązania mogące rozwijać się poprzez proces zmian i korekt w dynamicznej interakcji z otoczeniem.