Architektura MuratorWydarzeniaMuzeum Inżynierii Miejskiej z architektoniczną strefą dla najmłodszych

Muzeum Inżynierii Miejskiej z architektoniczną strefą dla najmłodszych

Muzeum Inżynierii Miejskiej w Krakowie uruchomiło nową strefę edukacyjną dla dzieci. Z przeskalowanych klocków można zbudować miasto przyszłości czy wymarzony dom. Zabawie towarzyszą warsztaty prowadzone przez wyszkolonych edukatorów.

Muzeum Inżynierii Miejskiej z architektoniczną strefą dla najmłodszych

Muzeum Inżynierii Miejskiej mieści się w halach najstarszej krakowskiej zajezdni tramwajowej przy ul. Św. Wawrzyńca na Kazimierzu. Gromadzi głównie pamiątki i eksponaty związane z rozwojem komunikacji publicznej, ale od września ubiegłego roku na zwiedzających czeka też strefa edukacyjna: Miasto w budowie, gdzie prowadzone są zajęcia architektoniczne dla grup szkolnych i rodzin z dziećmi.

Muzeum Inżynierii Miejskiej: nowa strefa kreatywności

Strefa kreatywności to nasza nowa przestrzeń, przygotowana do prowadzenia zajęć edukacyjnych z dziedziny inżynierii, budownictwa i architektury. Skierowana jest do grup zorganizowanych i rodzin z dziećmi po dokonaniu wcześniejszej rezerwacji – tłumaczy Paweł Czachor z Działu Promocji Muzeum Inżynierii Miejskiej. Strefa obejmuje 120 m². Do dyspozycji uczestników zajęć jest 625 wielkoskalowych, piankowych klocków o odmiennym kształcie. Przy ich pomocy dzieci mogą tworzyć własne miasta, słynne budowle czy konstrukcje bądź zaprojektowane przez siebie domy marzeń.

Muzeum Inżynierii Miejskiej z architektoniczną strefą dla najmłodszych

Organizatorzy opracowali siedem różnych scenariuszy warsztatów. Taka forma zajęć integruje grupę, pozwala współpracować i pokazuje, że tak naprawdę architekci czy inżynierowie nigdy nie pracują sami – mówi edukatorka Beata Urban z Działu Edukacji i Obsługi Wystaw Muzeum Inżynierii Miejskiej. W strefie kreatywności znalazły się też grafiki przedstawiające słynne krakowskie budowle. Ponadto Muzeum wydało kolorowankę „Miasto w kolorze” z ilustracjami wykonanymi przez „Ach, dziewczyny”, która zawiera m.in. najbardziej znane współczesne realizacje. Więcej informacji na temat strefy na stronie www.mim.krakow.pl.

Zdjęcia i film dzięki uprzejmości Muzeum Inżynierii Miejskiej w Krakowie.