Architektura MuratorWydarzeniaNagrody make me! rozdane

Nagrody make me! rozdane

Współczesne projekty młodych dizajnerów odpowiadają na problem ekologii i przetwarzania surowców wtórnych oraz łączą w jednym przedmiocie wiele funkcji.

Nagrody make me! rozdane

Nagrodę główną w konkursie wysokości 20 tys. PLN zdobyła Paulina Lis za projekt (wy)mydelniczka, zaś na tygodniowe letnie warsztaty w Domaine de Boisbuchet pojadą Anna Łoskiewicz, Zofia Strumiłło-Sukiennik (Beza projekt). Najciekawsze prace w formie plansz i prototypów można obejrzeć do końca października na wystawie pokonkursowej podczas trwającego międzynarodowego festiwalu dizajnu Łódź Design.
Szczegółowe wyniki >>


Agnieszka Bar – Group Vase
Projekt wieloelementowych wazonów o różnych wysokościach. Składa się z probówek, które posiadają wgłębienie, dzięki którym można je połączyć z innymi gumką recepturką. Projekt daje użytkownikowi możliwość tworzenia swoich własnych kompozycji.


Aleksandra Teodorczyk – Ręczne robótki
Ceramiczne kafelki, wzorem nawiązują do splotów z włóczki. Dzięki różnym elementom można układać kompozycje przypominające różnokolorowe ściegi.


Anna Rosinke – x_moduł
Rozwiązanie odpowiada współczesnemu poszukiwaniu nowej formy dla meblościanki. Wieloelementowy mebel w kształcie rombu dzięki prostej konstrukcji pozwala modyfikować przestrzeń w zależności od potrzeb użytkownika.


Beza projekt (Anna Łoskiewicz, Zofia Strumiłło-Sukiennik) PRISM – Super Parawan
Parawan z siatki bannerowej, przepuszczającej światło.


Magda Czapiewska, Karol Murlak, DesignLab
O! – Osłona na energooszczędną żarówkę.

Kolorowa nakładka na żarówkę emituje nie tylko światło, ale także zapach! W zależności od użytego koloru osłonki (dostępne są: różowa, żółta oraz pomarańczowa) można zmieniać nastrój pokoju, a także ocieplić kolor światła emitowany przez żarówkę energooszczędną. Dzięki ciekawemu wzornictwu może być wykorzystywana jako samodzielna osłona na żarówkę lub w lampach z abażurem.


Elżbieta Misztalewska - Szachy dla niewidomych
Dzięki wgłębieniom w planszy, a także wytłoczonym figurom na pionkach projekt umożliwia granie w szachy osobom niewidomym. Plansza jest również oznakowana alfabetem Breil’a.


Siedzisko PASEDO – Jadwiga Husarska-Chmielarz.
Wykonane ze ścinków z niszczarki oraz kleju celulozowego odpowiada na potrzebę recyklingu.


Mobi use – fotel na imprezy masowe Jan Kochański
Rozkładany fotel wykonany z pulpy papierowej. Może występować w dowolnej kolorystyce, jest wodoodporny.


Karina Marusińska – UHAHA
Porcelanowe ucha z przyssawkami do powierzchni szklanych, metalowych, plastikowych lub z odpowiednim mocowaniem na woreczki foliowe. Uhaha mogą służyć jako uchwyt lub wieszak.


Kofikolektif – kofitable
Stolik kawowy - plastikowe okno na stylizowanych dębowych nóżkach.


Krystian Kwieciński – Y stół
Wszystkie elementy stołu zostały zaprojektowane z naciskiem na dokładność, szybkość i ekonomiczność wytwarzania - z jednego arkuszu materiału.


Łukasz Wysoczyński - Two Tu – pałeczki/sztućce
Projekt powstał w wyniku obserwacji socjologicznej. Odpowiada na potrzeby zarówno osób umiejących posługiwać się pałeczkami, jak i tych, którzy tej umiejętności nie posiadają.


Marta Niedbał – Apteczka CUBE
Zestaw pierwszej pomocy do domu lub samochodu. Tekturowa apteczka została zaprojektowana tak, aby w razie wypadku zapewniła szybki dostęp do podstawowych elementów jego wyposażenia.


Paulina Lis – (wy)mydelniczka
Nowe spojrzenie na tradycyjny przedmiot. Podstawą projektu jest obserwacja, że mydło podczas użytkowania kurczy się. (Wy)mydelniczka jest tak zaprojektowana, aby zmniejszała swoją objętość wraz z ubytkiem detergenteu, dzięki silikonowemu wieczku.


Tomek Pydo – Lampa PUT
Z pozoru zwykła lampa umieszczona na odpowiedniej wysokościstaje się okazjonalnym stolikiem. Projekt stworzonoz myślą o zminimalizowaniu ilości przedmiotów w mieszkaniu.


Jakub Sobiepanek – koronkowy stolik
Zderzenie tradycyjnego ludowego wzoru koronkowej serwety z metalem, dzięki zastosowaniu nowoczesnej technologii laserowego cięcia, zyskuje nowy wymiar.

Kolejna odsłona konkursu make me! Tylko do 2 marca można zgłaszać projekty do tegorocznej edycji międzynarodowego konkursu dla najbardziej obiecujących projektantów młodego pokolenia. Nagroda główna wynosi w tym roku 50 tys. zł.
V edycja konkursu dla młodych projektantów „make me!” Łódź Art Center zaprasza dizajnerów do udziału w piątej edycji  konkursu organizowanego w ramach Międzynarodowego Festiwalu Designu w Łodzi