Nagrody make me! rozdane

i

Autor: Archiwum Architektury

Nagrody make me! rozdane

2009-10-16 2:00

Współczesne projekty młodych dizajnerów odpowiadają na problem ekologii i przetwarzania surowców wtórnych oraz łączą w jednym przedmiocie wiele funkcji.

Nagrodę główną w konkursie wysokości 20 tys. PLN zdobyła Paulina Lis za projekt (wy)mydelniczka, zaś na tygodniowe letnie warsztaty w Domaine de Boisbuchet pojadą Anna Łoskiewicz, Zofia Strumiłło-Sukiennik (Beza projekt). Najciekawsze prace w formie plansz i prototypów można obejrzeć do końca października na wystawie pokonkursowej podczas trwającego międzynarodowego festiwalu dizajnu Łódź Design.Szczegółowe wyniki >>

Agnieszka Bar – Group Vase Projekt wieloelementowych wazonów o różnych wysokościach. Składa się z probówek, które posiadają wgłębienie, dzięki którym można je połączyć z innymi gumką recepturką. Projekt daje użytkownikowi możliwość tworzenia swoich własnych kompozycji.

Aleksandra Teodorczyk – Ręczne robótkiCeramiczne kafelki, wzorem nawiązują do splotów z włóczki. Dzięki różnym elementom można układać kompozycje przypominające różnokolorowe ściegi.

Anna Rosinke – x_modułRozwiązanie odpowiada współczesnemu poszukiwaniu nowej formy dla meblościanki. Wieloelementowy mebel w kształcie rombu dzięki prostej konstrukcji pozwala modyfikować przestrzeń w zależności od potrzeb użytkownika.

Beza projekt (Anna Łoskiewicz, Zofia Strumiłło-Sukiennik) PRISM – Super ParawanParawan z siatki bannerowej, przepuszczającej światło.

Magda Czapiewska, Karol Murlak, DesignLabO! – Osłona na energooszczędną żarówkę.Kolorowa nakładka na żarówkę emituje nie tylko światło, ale także zapach! W zależności od użytego koloru osłonki (dostępne są: różowa, żółta oraz pomarańczowa) można zmieniać nastrój pokoju, a także ocieplić kolor światła emitowany przez żarówkę energooszczędną. Dzięki ciekawemu wzornictwu może być wykorzystywana jako samodzielna osłona na żarówkę lub w lampach z abażurem.

Elżbieta Misztalewska - Szachy dla niewidomychDzięki wgłębieniom w planszy, a także wytłoczonym figurom na pionkach projekt umożliwia granie w szachy osobom niewidomym. Plansza jest również oznakowana alfabetem Breil’a.

Siedzisko PASEDO – Jadwiga Husarska-Chmielarz. Wykonane ze ścinków z niszczarki oraz kleju celulozowego odpowiada na potrzebę recyklingu.

Mobi use – fotel na imprezy masowe Jan KochańskiRozkładany fotel wykonany z pulpy papierowej. Może występować w dowolnej kolorystyce, jest wodoodporny.

Karina Marusińska – UHAHAPorcelanowe ucha z przyssawkami do powierzchni szklanych, metalowych, plastikowych lub z odpowiednim mocowaniem na woreczki foliowe. Uhaha mogą służyć jako uchwyt lub wieszak.

Kofikolektif – kofitableStolik kawowy - plastikowe okno na stylizowanych dębowych nóżkach.

Krystian Kwieciński – Y stółWszystkie elementy stołu zostały zaprojektowane z naciskiem na dokładność, szybkość i ekonomiczność wytwarzania - z jednego arkuszu materiału.

Łukasz Wysoczyński - Two Tu – pałeczki/sztućceProjekt powstał w wyniku obserwacji socjologicznej. Odpowiada na potrzeby zarówno osób umiejących posługiwać się pałeczkami, jak i tych, którzy tej umiejętności nie posiadają.

Marta Niedbał – Apteczka CUBEZestaw pierwszej pomocy do domu lub samochodu. Tekturowa apteczka została zaprojektowana tak, aby w razie wypadku zapewniła szybki dostęp do podstawowych elementów jego wyposażenia.

Paulina Lis – (wy)mydelniczkaNowe spojrzenie na tradycyjny przedmiot. Podstawą projektu jest obserwacja, że mydło podczas użytkowania kurczy się. (Wy)mydelniczka jest tak zaprojektowana, aby zmniejszała swoją objętość wraz z ubytkiem detergenteu, dzięki silikonowemu wieczku.

Tomek Pydo – Lampa PUTZ pozoru zwykła lampa umieszczona na odpowiedniej wysokościstaje się okazjonalnym stolikiem. Projekt stworzonoz myślą o zminimalizowaniu ilości przedmiotów w mieszkaniu.

Jakub Sobiepanek – koronkowy stolikZderzenie tradycyjnego ludowego wzoru koronkowej serwety z metalem, dzięki zastosowaniu nowoczesnej technologii laserowego cięcia, zyskuje nowy wymiar.