Architektura MuratorWydarzeniaNie tylko współczesne stodoły. BIM i CAD w zrównoważonej architekturze [WIDEO]

Nie tylko współczesne stodoły. BIM i CAD w zrównoważonej architekturze [WIDEO]

Publikujemy nagranie webinaru „Nie tylko współczesne stodoły. BIM i CAD w zrównoważonej architekturze”. Najnowsze rozwiązania redukujące odpady i emisje CO2 oraz metody zastosowania BIM i CAD dla elewacji i pokryć dachowych omawia Igor Pilutkiewicz, Marketing Manager w firmie RHEINZINK.

Jak wynika z najnowszego raportu opublikowanego przez naukowców z europejskich akademii nauk, budynki w UE generują łącznie 40% zużycia energii i odpowiadają za 36% emisji gazów cieplarnianych. Obecnie ok. 75% budynków wciąż jest nieefektywnych energetycznie. Oznacza to, że marnujemy znaczną część zużywanej energii elektrycznej. Aby ograniczyć te straty, uczeni postulują m.in. podejmowanie szeregu działań mających na celu ograniczenie negatywnego wpływu budynków na środowisko w całym ich cyklu życia – począwszy od przygotowania projektu, przez proces budowy, a na eksploatacji skończywszy. Te działania obejmują aspekty ekologiczne, społeczne oraz ekonomiczne.

Prezentujemy nagranie webinarium „Nie tylko współczesne stodoły. BIM i CAD w zrównoważonej architekturze”, podczas którego Igor Pilutkiewicz, Marketing Manager w firmie RHEINZINK, omawia m.in. najnowsze rozwiązania redukujące odpady i emisje CO2. W trakcie spotkania uczestnicy mieli okazję zapoznać się z metodami zastosowania BIM i CAD dla elewacji i pokryć dachowych, zaleceniami konstrukcyjnymi sprawdzonymi tak w zabytkowej, jak i we współczesnej architekturze, a także systemami RHEINZINK w świetle fizyki budowli – w tym wymogów z zakresu ochrony odgromowej, przeciwpożarowej, cieplnej i akustycznej. Poniżej zamieszczamy materiały udostępnione przez RHEINZINK podczas webianru.

POBIERZ W .PDF

Zalecenia konstrukcyjne dla pokryć dachowych.pdf
Technika blacharska. Fachowe wykonanie detali.pdf
Dachy i systemy pokryć dachowych RHEINZINK.pdf
Elewacje i systemy fasad RHEINZINK.pdf
RHEINZINK w świetle LEED.pdf
CLIPFIX - pewne-rozwiązanie na zerwanie dachów.pdf

O prowadzącym
Igor Pilutkiewicz – Marketing Manager w RHEINZINK. Związany z branżą budowlaną i rynkiem pokryć dachowych od 1998 roku. Zaangażowany w rozwój trwałych rozwiązań i naturalnych materiałów. Szkoli architektów z podstaw rzemiosła blacharskiego i jest autorem kilkunastu fachowych tekstów i publikacji. Interesuje się zrównoważoną architekturą oraz systemami certyfikacji budynków według LEED, C2C, BREEAM i DNGB. Prywatnie właściciel czarnego psa, szermierz i ojciec dwójki dzieci.

Tagi:
Autor: (Red.)
Ogrzewanie, wentylacja, odzysk ciepła [WIDEO] Publikujemy nagranie webinarium „Ogrzewanie, wentylacja, odzysk ciepła – cały system od jednego producenta!”. Najważniejsze wytyczne i wskazówki dla projektantów omawia Tomasz Krzyżanowski, Field Engineer w firmie Hoval odpowiedzialny za projektowanie systemów grzewczych oraz wentylacyjnych.
Projektowanie akustyki i prywatności w obiektach służby zdrowia [WIDEO] Publikujemy nagranie webinar „Projektowanie dobrej akustyki i prywatności w obiektach służby zdrowia z uwzględnieniem wpływu na środowisko naturalne”. Najnowsze badania dotyczące komfortu akustycznego w placówkach medycznych omawia Magda Szubert z Ecophon Saint-Gobain.
Koszt elewacji z blachy. Rozwiązania systemowe w zabytkowej oraz we współczesnej architekturze [WIDEO] Publikujemy nagranie webinarium „Koszt elewacji z blachy. Rozwiązania systemowe w zabytkowej oraz we współczesnej architekturze”. Systemy elewacji w technologii rąbka, łuski, paneli i kaset oraz najnowsze rozwiązania z użyciem paneli perforowanych i siatek cięto-ciągnionych omawia Igor Pilutkiewicz, Marketing Manager w firmie RHEINZINK.
Akustyka biura – jak sprawić, by spełniała oczekiwania pracowników? [WIDEO] Publikujemy nagranie webinarium „Akustyka biura – jak sprawić, by spełniała oczekiwania pracowników?”. Najnowsze badania, wytyczne i wskazówki dla projektantów omawia Magda Szubert, specjalistka z dziedziny akustyki i psychoakustyki.
Praktyczne wykorzystanie doświetlenia dachowego w architekturze [WIDEO] Publikujemy nagranie webinarium „Praktyczne wykorzystanie doświetlenia dachowego w architekturze”. Najważniejsze wytyczne i wskazówki dla projektantów omawia Andrzej Łebek, architekt, manager wsparcia projektowego w Lamilux Polska.
Szpitale, opieka długoterminowa – jak projektować i z kim? [WIDEO] Publikujemy nagranie webinarium dla architektów „Szpitale, opieka długoterminowa – jak projektować i z kim?”. Najważniejsze wytyczne i wskazówki dla projektantów omawiają Jacek Andrzejewski, dyrektor rynków dystrybucyjnych w Arjo, oraz Jacek Blusiewicz z Blubim.