Architektura MuratorWydarzeniaNie tylko współczesne stodoły. BIM i CAD w zrównoważonej architekturze: webinar „Architektury-murator”

Nie tylko współczesne stodoły. BIM i CAD w zrównoważonej architekturze: webinar „Architektury-murator”

Redakcja „Architektury-murator” zaprasza na webinar „Nie tylko współczesne stodoły. BIM i CAD w zrównoważonej architekturze”. Najnowsze rozwiązania redukujące odpady i emisje CO2 oraz metody zastosowania BIM i CAD dla elewacji i pokryć dachowych omówi Igor Pilutkiewicz, Marketing Manager w firmie RHEINZINK.

Nie tylko współczesne stodoły. BIM i CAD w zrównoważonej architekturze: webinar „Architektury-murator”

Jak wynika z najnowszego raportu opublikowanego przez naukowców z europejskich akademii nauk, budynki w UE generują łącznie 40% zużycia energii i odpowiadają za 36% emisji gazów cieplarnianych. Obecnie ok. 75% budynków wciąż jest nieefektywnych energetycznie. Oznacza to, że marnujemy znaczną część zużywanej energii elektrycznej. Aby ograniczyć te straty, uczeni postulują m.in. podejmowanie szeregu działań mających na celu ograniczenie negatywnego wpływu budynków na środowisko w całym ich cyklu życia – począwszy od przygotowania projektu, przez proces budowy, a na eksploatacji skończywszy. Te działania obejmują aspekty ekologiczne, społeczne oraz ekonomiczne.

Już 29 czerwca zapraszamy na webinar „Nie tylko współczesne stodoły. BIM i CAD w zrównoważonej architekturze”, podczas którego Igor Pilutkiewicz, Marketing Manager w firmie RHEINZINK, omówi m.in. najnowsze rozwiązania redukujące odpady i emisje CO2. W trakcie spotkania uczestnicy poznają metody zastosowania BIM i CAD dla elewacji i pokryć dachowych, a także zalecenia konstrukcyjne sprawdzone tak w zabytkowej, jak i we współczesnej architekturze, a także systemy RHEINZINK w świetle fizyki budowli – w tym wymogów z zakresu ochrony odgromowej, przeciwpożarowej, cieplnej i akustycznej. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny po wcześniejszej rejestracji.

O prowadzącym
Igor Pilutkiewicz – Marketing Manager w RHEINZINK. Związany z branżą budowlaną i rynkiem pokryć dachowych od 1998 roku. Zaangażowany w rozwój trwałych rozwiązań i naturalnych materiałów. Szkoli architektów z podstaw rzemiosła blacharskiego i jest autorem kilkunastu fachowych tekstów i publikacji. Interesuje się zrównoważoną architekturą oraz systemami certyfikacji budynków według LEED, C2C, BREEAM i DNGB. Prywatnie właściciel czarnego psa, szermierz i ojciec dwójki dzieci.

Tagi:
Autor: (Red.)
Akustyka biura – jak sprawić, by spełniała oczekiwania pracowników? [WIDEO] Publikujemy nagranie webinarium „Akustyka biura – jak sprawić, by spełniała oczekiwania pracowników?”. Najnowsze badania, wytyczne i wskazówki dla projektantów omawia Magda Szubert, specjalistka z dziedziny akustyki i psychoakustyki.
Praktyczne wykorzystanie doświetlenia dachowego w architekturze [WIDEO] Publikujemy nagranie webinarium „Praktyczne wykorzystanie doświetlenia dachowego w architekturze”. Najważniejsze wytyczne i wskazówki dla projektantów omawia Andrzej Łebek, architekt, manager wsparcia projektowego w Lamilux Polska.
Szpitale, opieka długoterminowa – jak projektować i z kim? [WIDEO] Publikujemy nagranie webinarium dla architektów „Szpitale, opieka długoterminowa – jak projektować i z kim?”. Najważniejsze wytyczne i wskazówki dla projektantów omawiają Jacek Andrzejewski, dyrektor rynków dystrybucyjnych w Arjo, oraz Jacek Blusiewicz z Blubim.
Zdrowie publiczne a wyzwania architektoniczne [WIDEO] Publikujemy nagranie webinarium „Zdrowie publiczne a wyzwania architektoniczne”. Wymagania prawne, zasady projektowania i przykłady wzorcowych rozwiązań omówiają Maciej Morawski z działu Professional firmy Dyson na terenie Polski oraz Anna Dąbrowicz, projektantka instalacji sanitarnych w Biurze Projektów SANMED.
Ergonomia i design w projektowaniu obiektów dla osób starszych [WIDEO] Publikujemy nagranie webinarium poświęconego projektowaniu obiektów dla osób starszych. Architektka i Floor Designer w Tarkett Katarzyna Klimek tym razem opowiedziała m.in. o rozwiązaniach zapewniających seniorom poczucie bezpieczeństwa, godności i autonomii.
Wpływ kolorów na tworzenie środowiska sprzyjającego nauce [WIDEO] Publikujemy nagranie webinarium poświęconego świadomemu wykorzystywaniu koloru w projektowaniu obiektów dydaktycznych wraz z odpowiedziami na pytania, które zadawaliście podczas wykładu. Odpowiedzi udzieliła prowadząca spotkanie architektka Katarzyna Klimek, specjalistka w aranżacji przestrzeni edukacyjnych i miejsc pracy.