Nominacje do World Architecture Festival

i

Autor: Archiwum Architektury Tower House projektu Andrew Maynard Architects, budynki ukończone, kategoria domy. Dzięki uprzejmości Andrew Maynard Architects

Nominacje do World Architecture Festival

2015-06-29 17:23

Ogłoszono krótką listę realizacji z 46 krajów, które będą rywalizować o tytuł 'World Building of the Year 2015' podczas 'World Architecture Festival'. Ósma edycja festiwalu odbędzie się w listopadzie w Singapurze.

W tym roku na krótkiej liście realizacji nominowanych do konkursu World Architecture Festival znalazło się 338 obiektów. Wśród nich m.in. małe domy jednorodzinne, budynki wielorodzinne, architektura sakralna, a także duże założenia komercyjne i krajobrazowe. Najwięcej zgłoszeń napłynęło z Australii, zaraz za nią znalazły się Wielka Brytania i Turcja. Autorami obiektów, które znalazły się na krótkiej liście są m.in. Foster & Partners, Zaha Hadid Architects, Herzog & de Meuron, OMA/Ole Scheeren, Rogers Stirk Harbour, Rafael Vinoly Architects, BIG, Grimshaw, Heatherwick Studio i Carlos Ott. Obok znanych i dużych pracowni znaleźli się również projektanci o mniej rozpoznawalnych nazwiskach. Wszystkie nominowane realizacje zostały właśnie zaprezentowane w Londynie. W listopadzie oceni je 50-osobowe jury podczas World Architecture Festival w Singapurze. W ramach ósmej edycji wydarzenia wybrani zostaną laureaci 31 kategorii oraz zwycięzca, który otrzyma 'World Building of the Year 2015'.