Architektura MuratorWydarzeniaNowe warszawskie plany

Nowe warszawskie plany

Po raz dwudziesty drugi stołeczne Centrum ŁOWICKA organizuje swoją coroczną wystawę PLANY NA PRZYSZŁOŚĆ. Architektura Warszawy w projektach.

Plany na przyszłość
Budynek mieszkalny, ul. Ząbkowska 27/31, Praga Północ (teren dawnej Warszawskiej Wytwórni Wódek Koneser), Projekt: Aré Stiasny/Wacławek - Grzegorz Stiasny, Jakub Wacławek, Inwestor: Realty 3 Management sp. z o.o.

Tym razem na wystawie będzie można zobaczyć prawie 100 najnowszych projektów z 59 pracowni, a także makiety, plany zagospodarowania, koncepcje nagrodzone ostatnio w konkursach architektonicznych, prace dyplomowe studentów architektury oraz filmy o mieście, architektach i architekturze.

Organizowana przez Centrum Kultury ŁOWICKA doroczna wystawa Plany na przyszłość to największy przegląd realizowanych w Warszawie projektów. Dotychczas odbyło się już 21 takich przeglądów, a towarzyszące im katalogi to niewyczerpane źródło informacji o stołecznych inwestycjach, zarówno zrealizowanych, jak i tych, które pozostały tylko na papierze.

25 MAJA – 12 CZERWCA
Pawilon wystawowy SARP, Warszawa
www.planynaprzyszlosc.waw.pl
www.lowicka.pl

Warszawa znów patrzy w przyszłość Tegoroczne Plany na przyszłość pokazały, że nowe warszawskie inwestycje opierać się będą w dużej mierze na zagęszczaniu zabudowy. Plansze wystawione zostały w pawilonie SARP przy ul. Foksal, a niektóre także poza budynkiem, w ogrodzie na skraju skarpy wiślanej. Podobnie jak w ubiegłorocznej, jubileuszowej edycji, wnętrze podzieliły rzędy stołów stylizowanych na rajzbrety. Dodano jednak nowe akcesoria kojarzące się z pracownią architektoniczną sprzed epoki komputerów – podsumowanie Krzysztofa Zięby.
Nowa architektura Warszawy. Wystawa Plany na przyszłość. Architektura Warszawy w projektach to największa tego typu przeglądowa wystawa architektoniczna w Polsce. Ekspozycja, która pokazuje nowe stołeczne inwestycje, jest organizowana od 21 lat przez mokotowski dom kultury Centrum ŁOWICKA.
Jubileuszowe Plany na przyszłość W ciągu 20 lat na wystawie zaprezentowano niemal 2000 projektów prawie 400 pracowni architektonicznych i każdy znalazł miejsce w towarzyszącej jej publikacji. Dziś katalogi te stanowią niewyczerpane źródło informacji o stołecznych inwestycjach, zarówno zrealizowanych, jak i tych, które pozostały tylko na papierze.
"Plany na przyszłość" to wystawa szalenie demokratyczna - rozmowa z Dorotą Katner Dobiega końca dwudziesta edycja "Planów na przyszłość". Z okazji jubileuszu wystawy, rozmawiamy z jej kuratorką Dorotą Katner m.in. o trudnych początkach i rosnącej popularności, demokratycznej formule, partycypacji obywatelskiej oraz o tym jak w ostatnich dziesięcioleciach zmieniała się warszawska architektura.
Warszawa przyszłości. Otwarcie wystawy "Plany na przyszłość" 20 maja w Bibliotece Uniwersyteckiej w Warszawie otwarto jubileuszową, dwudziestą wystawę "Plany na przyszłość". To największy przegląd projektów, które zostaną zrealizowane w Warszawie w najbliższym czasie, organizowany cyklicznie już od dwudziestu lat przez Centrum Łowicka.
20. edycja wystawy "Plany na przyszłość" "Plany na przyszłość" to odbywający się cyklicznie przegląd projektów, które będą realizowane w Warszawie w najbliższych latach. Dwudziesta, jubileuszowa edycja wystawy rozpocznie się 20 maja w Bibliotece Uniwersyteckiej w Warszawie.