Architektura MuratorWydarzeniaArchitektura - obiekty użyteczności publicznej: Europejskie Centrum Solidarności

Architektura - obiekty użyteczności publicznej: Europejskie Centrum Solidarności

21 kwietnia w Gdańsku odbędzie się kolejne spotkanie z organizowanego przez Virtus Studio cyklu "Architektura - obiekty użyteczności publicznej". Gościem specjalnym będzie Wojciech Targowski, projektant Europejskiego Centrum Solidarności.

Virtus Studio, ECS

Ideą cyklu spotkań "Architektura - obiekty użyteczności publicznej" jest stworzenie platformy spotkań architektów, projektantów, deweloperów, oraz kierowników działów inwestycji obiektów użyteczności publicznej z producentami.

Gościem specjalnym kolejnego spotkania będzie Wojciech Targowski, który opowie o koncepcji i realizacji Europejskiego Centrum Solidarności. Projekt budynku został wyłoniony w 2007 roku w ramach międzynarodowego konkursu architektonicznego. Pierwszą nagrodę otrzymała wtedy pracownia Fort za projekt pokrytego rdzą gmachu o nieregularnej formie, nawiązujego do kadłuba statku.

Organizatorem cyklu "Obiekty użyteczności publicznej" jest Virtus Studio.
Szczegółowe informacje dostępne na stronie www.virtus.com.pl

Tagi:
Międzynarodowa Konferencja Naukowa ACPS 2021: Architecture, City, People, Structure Wydział Architektury Politechniki Wrocławskiej zaprasza do udziału w konferencji ACPS 2021: Architecture, City, People, Structure. Jak zapowiadają organizatorzy, spotkanie będzie doskonałą okazją do zaprezentowania swoich najnowszych prac i przemyśleń na temat kierunków kształtowania architektury w XXI wieku.
The invincible city: międzynarodowa konferencja z udziałem ekspertów UNESCO, ICOMOS i ICCROM Jak na przestrzeni lat zmieniło się podejście do rekonstrukcji historycznych zespołów? Jakie mamy dziś możliwości ochrony zagrożonego dziedzictwa i jakie wyzwania stoją przed architektami i konserwatorami zabytków? Między innymi na te pytania spróbują znaleźć odpowiedź uczestnicy międzynarodowej konferencji „The invincible city. Society in cultural heritage recovery” organizowanej z okazji 75-lecia odbudowy Warszawy i 40. rocznicy wpisania stołecznej starówki na listę UNESCO.
Po co nam rzemiosło? Konferencja o nowym rzemiośle Kim jest nowy rzemieślnik? Czy jest sens odróżniać nowe rzemiosło od tradycyjnego? Rzemiosło to moda, czy społeczny trend? Między innymi na te pytania będą starali się odpowiedzieć uczestnicy konferencji „Wytwórczo / Makingly” organizowanej przez Akademię Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu.
Well-Being Design 2020: projektowanie dla przyszłości Cztery tytuły wnętrzarskie, wykłady i dyskusje z udziałem architektów, designerów i specjalistów z dziedziny projektowania doświadczeń. Już 5 listopada odbędzie się całodniowa konferencja Well-Being Design 2020 poświęcona projektowaniu, które skupia się na podnoszeniu jakości życia użytkowników i trosce o środowisko!
BIM DAYS 2020: podsumowanie konferencji Autodesk Jakie trendy zdominują przyszłość polskiej architektury? Czy BIM w Polsce się opłaca? Jak wykorzystać BIM w procesie projektowania konstrukcji i planowania realizacji? To tylko niektóre z zagadnień, które zostały omówione podczas październikowej konferencji BIM DAYS 2020.
Konferencja „Miasta Przyszłości” 2020 W dniach 15-17 września odbędzie się 3. edycja konferencji „Miasta Przyszłości” poświęconej najnowszym trendom i rozwiązaniom dla miast. Wśród prelegentów architekci, aktywiści i samorządowcy.