Architektura MuratorWydarzeniaObiekty użyteczności publicznej. Konferencja

Obiekty użyteczności publicznej. Konferencja

Cykl konferencji ARCHITEKTURA/ Obiekty Użyteczności Publicznej, organizowany przez Virtus Studio, ma na celu promocję nowej polskiej architektury.

Afrykarium
Afrykarium, Zoo Wrocław, proj. Arc2 fabryka projektowa – architekci Mariusz Szlachcic, Dorota Szlachcic, 2014, fot. Marcin Czechowicz

Spotkania odbywają się w najbardziej znaczących zrealizowanych niedawno obiektach użyteczności publicznej. W tym roku będą to między innymi Centrum Kulturalno-Kongresowe Jordanki, Afrykarium we Wrocławiu, Centrum Spotkania Kultur w Lublinie, Muzeum Śląskie w Katowicach, Teatr Szekspirowski w Gdańsku i Centrum Dialogu Przełomy w Szczecinie. Gośćmi specjalnymi spotkań są autorzy budynków.

7 kwietnia Afrykarium, Wrocław

21 kwietnia Centrum Spotkania Kultur, Lublin

www.virtus.com.pl

Tagi:
Międzynarodowa Konferencja Naukowa ACPS 2021: Architecture, City, People, Structure Wydział Architektury Politechniki Wrocławskiej zaprasza do udziału w konferencji ACPS 2021: Architecture, City, People, Structure. Jak zapowiadają organizatorzy, spotkanie będzie doskonałą okazją do zaprezentowania swoich najnowszych prac i przemyśleń na temat kierunków kształtowania architektury w XXI wieku.
The invincible city: międzynarodowa konferencja z udziałem ekspertów UNESCO, ICOMOS i ICCROM Jak na przestrzeni lat zmieniło się podejście do rekonstrukcji historycznych zespołów? Jakie mamy dziś możliwości ochrony zagrożonego dziedzictwa i jakie wyzwania stoją przed architektami i konserwatorami zabytków? Między innymi na te pytania spróbują znaleźć odpowiedź uczestnicy międzynarodowej konferencji „The invincible city. Society in cultural heritage recovery” organizowanej z okazji 75-lecia odbudowy Warszawy i 40. rocznicy wpisania stołecznej starówki na listę UNESCO.
Po co nam rzemiosło? Konferencja o nowym rzemiośle Kim jest nowy rzemieślnik? Czy jest sens odróżniać nowe rzemiosło od tradycyjnego? Rzemiosło to moda, czy społeczny trend? Między innymi na te pytania będą starali się odpowiedzieć uczestnicy konferencji „Wytwórczo / Makingly” organizowanej przez Akademię Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu.
Well-Being Design 2020: projektowanie dla przyszłości Cztery tytuły wnętrzarskie, wykłady i dyskusje z udziałem architektów, designerów i specjalistów z dziedziny projektowania doświadczeń. Już 5 listopada odbędzie się całodniowa konferencja Well-Being Design 2020 poświęcona projektowaniu, które skupia się na podnoszeniu jakości życia użytkowników i trosce o środowisko!
BIM DAYS 2020: podsumowanie konferencji Autodesk Jakie trendy zdominują przyszłość polskiej architektury? Czy BIM w Polsce się opłaca? Jak wykorzystać BIM w procesie projektowania konstrukcji i planowania realizacji? To tylko niektóre z zagadnień, które zostały omówione podczas październikowej konferencji BIM DAYS 2020.
Konferencja „Miasta Przyszłości” 2020 W dniach 15-17 września odbędzie się 3. edycja konferencji „Miasta Przyszłości” poświęconej najnowszym trendom i rozwiązaniom dla miast. Wśród prelegentów architekci, aktywiści i samorządowcy.