Architektura MuratorWydarzeniaOdnajdź zagubioną narrację Gdańska. Instalacje i interwencje w przestrzeni publicznej

Odnajdź zagubioną narrację Gdańska. Instalacje i interwencje w przestrzeni publicznej

Czasami trzeba zgubić się w mieście, żeby poznać jego prawdziwą, czasem zaskakującą opowieść. Będą się mogli przekonać o tym wszyscy Ci, którzy wybiorą się w dniach 18-21 listopada do Gdańska na Festiwal NARRACJE


Projektil MLOVE Lighting Show

18-21 listopada 2010 Gdańsk
Festiwal NARRACJE – instalacje i interwencje w przestrzeni publicznej

Odbywające się pod hasłem „Lost and Found” tegoroczne NARRACJE, zwrócą uwagę na zapomniane podwórka, ruiny, wykopaliska archeologiczne czy place budowy na terenie Głównego Miasta. Organizatorzy festiwalu chcą zachęcić w ten sposób do dyskusji na temat wyglądu i przyszłości tej reprezentacyjnej części Gdańska.

NARRACJE to artystyczna opowieść miasta ubrana w urzekające pokazy świetlne i nowoczesne instalacje. W mrokach listopadowej nocy, czekać będą na nas m.in. znalezione przez archeologów szczątki syreny, zdekonstruowane ściany kamienic i gigantyczne, okrągłe schody prowadzące do nieznanego świata. Wizualną opowieść o mieście snuć będzie tym razem 15 artystów z Polski, Niemiec, Holandi, Francji, Szwajcarii i Meksyku.

Poprzez NARRACJE Biuro Europejskiej Stolicy Kultury Gdańsk 2016 – Kandydat oraz jego partnerzy proponują nowy format kulturalnych działań w przestrzeni miejskiej Gdańska. NARRACJE to wspólne działanie i wspólny wysiłek w przekształcaniu przestrzeni publicznej miasta w galerię składającą się z wielu sal. To również próba stworzenia platformy prezentacji i dyskusji nad współczesnym rozwojem miasta.Pomnikomania: Warszawa w Budowie 2019 Stolica Polski jest pełna pomników: ikonicznych, zapomnianych, zburzonych, konkurujących ze sobą, bojowych, kanonicznych, nowych i wciąż antycypowanych. Kuratorzy 11. edycji festiwalu WWB proponują prototypy kolejnych
World Architecture Festival 2018 W 2018 roku World Architecture Festival miał miejsce w Amsterdamie, a temat tej edycji dotyczył tożsamości. Jury składające się z ponad 130 sędziów (m.in. David Adjaye, Jeanne Gang, Rem Koolhaas) zrecenzowało ok. 500 projektów z 57 krajów. Za Budynek Roku uznana została singapurska inwestycja publiczna – Kampung Admiralty biura WOHA. Zarówno w tym przypadku, jak i w innych zwycięskich pracach ważna okazała się idea zrównoważonego rozwoju – relacja Jakuba Figela i Filipa Kurasza.
Festiwal Otwarte Mieszkania po raz drugi Dwa majowe weekendy: 12-13 oraz 19-20 maja będą szansą, by zobaczyć wyjątkowe krakowskie wnętrza, zwykle niedostępne dla publiczności.
NARRACJE 2017 NARRACJE to odbywający się od 2009 roku gdański festiwal, którego kuratorzy eksplorują miejskie wątki i historie. Artystyczne interwencje pozwalają na nowo odkryć różne miejsca w tym mieście. Na propozycje projektów do realizacji w ramach wydarzenia organizatorzy czekają do 15 września.
Rzeszów 2050 Tematem przewodnim tegorocznego rzeszowskiego Festiwalu Przestrzeni Miejskiej będzie Rzeszów w 2050 roku. Na przełomie maja i czerwca, w ramach Architygodnia organizowanego przez SARP, do miasta przyjadą tak znani polscy architekci, jak Zbigniew Maćków, Stanisław Deńko, Kazimierz Łatak oraz Przemo Łukasik i Łukasz Zagała z medusagroup.
Polska ze Złotym Medalem na 13. Praskim Quadriennale Polska ekspozycja narodowa zatytułowana „Post-Apocalypsis” została nagrodzona Złotym Medalem PQ 2015 w kategorii Sound Design. To pierwszy Złoty Medal dla naszej wystawy od 36 lat.