Architektura MuratorWydarzeniaOSSA Gdynia 2022: Zanikanie

OSSA Gdynia 2022: Zanikanie

Trwa rekrutacja do udziału w 28. edycji Ogólnopolskich Spotkań Studentów i Studentek Architektury – OSSA. Tegoroczne warsztaty odbędą się w Gdyni w dniach 4-11 września pod hasłem „Zanikanie”.

OSSA Gdynia 2022: Zanikanie

OSSA, czyli Ogólnopolskie Spotkania Studentów i Studentek Architektury, to oddolna inicjatywa o zasięgu ogólnopolskim, organizowana przez studentów dla studentów. Już od ponad dwóch dekad warsztaty wpływają na kształtowanie nowych pokoleń architektów. Społeczność Ossy skupiała wokół siebie zaangażowanych studentów i architektów z Polski i zagranicy, którzy z czasem stworzyli trzon polskiego środowiska architektonicznego. Redakcja „Architektury-murator” towarzyszyła powstaniu Ossy i od tego momentu patronuje wydarzeniu!

W tym roku warsztaty odbędą się pod hasłem „Zanikanie”. Zanikanie to proces, przestrzeń metaforycznej lub fizycznej przemiany. Równie destrukcyjnej jak twórczej. To stały element naszego otoczenia, który daje się zauważyć często późno, a wynik trudno przewidzieć. Zanikanie zaskakuje ludzkość i przypomina o przemijalności rzeczy. Różnorodność przeżyć i możliwość scenariuszy, które wywołuje wynika z ogromu indywidualnych percepcji – tłumaczą temat organizatorzy.

Uczestnicy będą mieli możliwość pracować w jednej z 6 grup tutorskich pod okiem utalentowanych architektów i architektek. Spotkanie zaplanowano w Gdyni: mieście, któremu – jak podkreślają inicjatorzy – na skutek podnoszenia się poziomu mórz i oceanów w przyszłości grozić może zalanie. Aby wziąć udział w Ossie, tradycyjnie należy przygotować propozycję wstępniaka, tym razem interpretującego temat „PRZYPŁYW/ODPŁYW” (forma i treść dowolne). Zgłoszenia przyjmowane są na adres e-mail kontaktossa2022@gmail.com do 13 sierpnia 2022 do godz. 23:59.

Więcej informacji na temat aplikacji oraz warsztatów znajdziecie na profilu organizatorów na Facebooku.

MEDS Silesia Revival dopiero za rok Międzynarodowe warsztaty MEDS w tym roku po raz pierwszy miały odbyć się w Polsce, jednak z uwagi na sytuację edpidemiologiczną organizatorzy podjęli decyzję o przełożeniu MEDS Silesia na 2021 rok.
Sukkot – let's build a tent! Podsumowanie warsztatów z okazji Święta Kuczek Zakończyła się kolejna edycja warsztatów Sukkot – let's build a tent! Przez 8 dni 32 studentów z Polski, Niemiec i Izraela pod okiem doświadczonych tutorów projektowało w Poznaniu współczesne wersje tradycyjnego szałasu na żydowskie Święto Kuczek. „Architektura-murator” była patronem medialnym tej edycji.
Przygarnij przestrzeń. Rezydencje architektoniczno-projektowe Przygarnij przestrzeń to program rezydencji, podczas których młodzi projektanci spędzą czas w wybranych małych polskich miejscowościach, aby wspólnie ze społecznościami lokalnymi określić, czego brakuje tam w przestrzeniach publicznych. Efektem ich pracy będą projekty, które zostaną zrealizowane w 2017 roku. Zgłoszenia można nadsyłać do 4 grudnia.
"Ekoteka" czyli ekoinnowacje w mieście. Warsztaty architektoniczne dla dzieci Centrum Poznawcze Hali Stulecia po raz kolejny zaprasza na cykl warsztatów architektonicznych dla dzieci. Tematem przewodnim spotkań będą ekoinnowacje. Najmłodsi architekci dowiedzą się m.in. czym są innowacje, co nowego można wynaleźć, by rozwijać miasto, a jednocześnie chronić przyrodę oraz czym są parki kieszonkowe.
Międzynarodowe warsztaty studenckie Mood for Wood W ramach międzynarodowych warsztatów Mood for Wood grupa 40 studentów zaprojektuje i zrealizuje przestrzenie do wypoczynku w czterech miejscach w Poznaniu. Zgłoszenia przyjmowane są do 7 sierpnia 2016 roku.
Fresh Design IV - zgłoś udział w warsztatach i zaprojektuj rozwiązanie dla brzegów Odry we Wrocławiu! Między 13 a 23 maja we Wrocławiu odbędzie się IV edycja warsztatów projektowych Fresh Design. Pod okiem doświadczonych architektów, studenci opracują rozwiązania przestrzenne dla brzegów Odry we Wrocławiu. Zgłoszenia udziału w warsztatach przyjmowane są do 15 kwietnia 2016. [UWAGA Rekrutacja przedłużona do 24 kwietnia!]