Architektura MuratorWydarzeniaPawilon narodowy Szwajcarii na Expo 2010 w Szanghaju

Pawilon narodowy Szwajcarii na Expo 2010 w Szanghaju

Opracowany przez biuro architektoniczne Buchner Bründler and element GmbH pawilon, z użytkowym, zielonym dachem, po którym jeździ wagonik na szynie reprezentował Szwajcarię na Expo 2010, którego temat przewodni brzmi "Lepsze Miasto, Lepsze Życie". Wystawę pokazał Instytut gta.

OBEJRZYJ TAKŻE>>
PAWILON DUŃSKI EXPO 2010
PAWILON AUSTRIACKI EXPO 2010
PAWILON WIELKIEJ BRYTANII EXPO 2010

22.09 - 4.12.2010
ARchENA, HIL, Hönggerberg, ETH Zurych

Na temat zrównoważonego rozwoju w 2006 roku został zainicjowany konkurs architektoniczny pod egidą Szwajcarskiego Federalnego Departamentu Spraw Zagranicznych. Wygrali architekci z biura Buchner Bründler and element GmbH, projektanci wystawy na Expo 2010 w Szanghaju. Inteligentna fasada utkana z kolektorów, z których każdy wytwarza energię, co z kolei aktywuje diody LED i powoduje, że kurtyna mieni się w słońcu na czerwono, daleka jest od minimalistycznej stylistyki.


http://www.gt.arch.ethz.ch/

fotka z /zdjecia/ps1_art.jpg
Wielka Brytania na Expo 2010 w Szanghaju Opracowany przez Foreign and Commonwealth Office pawilon jest wyrazem demonstracji kreatywności oraz innowacyjności, i będzie reprezentować Wielką Brytanię na Expo 2010, którego tematem przewodnim jest "Lepsze Miasto, Lepsze Życie".
Atmosfera harmonii w austriackim pawilonie na Expo 2010 Biomorficznych kształtów pawilon pokrywa połyskująca skóra z porcelany. Austriacka prezentacja na Światowej Wystawie Expo 2010 w Szanghaju (od 1 maja do 31 października 2010) przybiera formę futurystycznego pawilonu opracowanego przez wiedeńskie biuro architektoniczne SPAN i Zeytinoglu Architects.