Architektura MuratorWydarzeniaPierwsza podniebna galeria w Europie

Pierwsza podniebna galeria w Europie

Na opasce wieńczącej konstrukcję budowanego w centrum stolicy kompleksu The Warsaw HUB pojawił się wielkoformatowy obraz autorstwa Łukasza Stokowskiego. To pierwsza tego typu ekspozycja sztuki w Europie.

Pierwsza podniebna galeria w Europie
Łukasz Stokowski na tle swojej pracy

Na wielkoformatowych planszach obiegających dookoła konstrukcję budowanego na warszawskiej Woli zespołu wieżowców Warsaw HUB zawisło abstrakcyjne dzieło autorstwa artysty Łukasza Stokowskiego. Instalacja z dziedziny site-specific powstała specjalnie z myślą o tej realizacji i ekspozycji kilkaset metrów nad ziemią. Docelowo osiągnie wysokość 130 m i stanie się widoczna z dużych odległości i różnych stron miasta.

Praca powstała w ramach HUB Gallery – nowej kulturalnej inicjatywy firmy deweloperskiej Ghelamco Poland. Zanim zawisła na konstrukcji wieżowca, najpierw powstały dwa obrazy namalowane przez artystę, które następnie zostały zdigitalizowane i przeniesione na wielkoformatowe plansze. Oryginały na płótnie zostaną wyeksponowane w holu Warsaw Spire, a docelowo znajdą miejsce w przestrzeni kompleksu The Warsaw HUB.

Łukasz Stokowski (1983) uważa się za outsidera, trendsettera, ryzykanta i wrażliwego abstrakcjonistę. Maluje głównie obrazy, ale tworzy też instalacje. Reprodukcje jego prac pojawiają się również na ekskluzywnych produktach. Dotychczas współpracował m.in. z takimi markami jak SMEG i Infiniti.

Przebudowa zabytkowych kamienic przy Foksal 13/15 w Warszawie [GALERIA] Dobiega końca renowacja dwóch XIX-wiecznych kamienic przy Trakcie Królewskim według projektu pracowni ProArt i SUD Architectes. W budynkach znajdują się jedne z najdroższych apartamentów w stolicy. Za dwa z nich nabywca zapłacił ostatnio 17 mln zł!
Wieżowiec Warsaw UNIT Na warszawskiej Woli powstaje kolejny wieżowiec. Koncepcję obiektu przygotowała Polsko-Belgijska Pracownia Architektury Projekt. Inwestor przedstawił właśnie nowe wizualizacje obiektu.
The Warsaw HUB: kompleks wieżowców projektu AMC Andrzej M. Chołdzyński The Warsaw Hub tworzą trzy budynki: dwa 130-metrowe biurowce i 86-metrowa wieża hotelowa. Koncepcja architektoniczna The Warsaw Hub powstała w pracowni AMC Andrzej M. Chołdzyński.
Co dalej z Teatrem Żydowskim? W Warszawie nie ustają dyskusje nad przyszłością Teatru Żydowskiego. Modernistyczny budynek wzniesiony według projektu Władysława Jotkiewicza na podstawie szkiców Bogdana Pniewskiego prawdopodobnie czeka rozbiórka.
Nowy biurowiec Ghelamco powstanie tuż obok Warsaw Spire Ruszyła budowa kolejnego biurowca na warszawskiej Woli. Budynek o wysokości 15 kondygnacji powstanie tuż obok wieżowca Warsaw Spire. Inwestorem jest firma Ghelamco.