Architektura MuratorWydarzeniaPierwsze zwiedzanie zupełnie nowego Muzeum Historii Polski!

Pierwsze zwiedzanie zupełnie nowego Muzeum Historii Polski!

Podczas niecodziennej wycieczki zwiedzający będą mogli niemal "dotknąć" przyszłego Muzeum i dowiedzieć się o etapach jego budowy.

„Pierwsze zwiedzanie zupełnie nowego Muzeum Historii Polski”, odbyło się 14 marca 2010 roku (niedziela) o godzinie 11.00, na Placu na Rozdrożu, przy kawiarni „Rozdroże” (Warszawa, al. Ujazdowskie 6). Przewodnicy opowiadali o historii i wyjątkowości miejsca Osi Stanisławowskiej i Jazdowa, pomiędzy Placem na Rozdrożu a osią ul. Jazdów.

Zwiedzający mogli niemal „dotknąć” przyszłego Muzeum i dowiedzieć się o etapach jego budowy.

Czytaj także>> Konkurs na projekt Muzeum Historii Polski w warszawie "Architektura-murator" 03/2010


Dodatkowe informacje:

Biuro Prasowe
Muzeum Historii Polski
tel. + 48 22 211 90 14 (12)
www.muzhp.pl

fotka z /zdjecia/mhp_wycieczka_a.JPG
Czas muzeów historycznych Polska nie ma wielkich kolekcji sztuki i w najbliższym czasie na pewno ich sobie nie zbuduje. Natomiast ma interesującą i barwną historię, więc muzea historyczne mogą stanowić ważny element jej pejzażu kulturowego. Tego typu placówki powstają dziś na całym świecie, zwłaszcza w szybko rozwijających się miastach, próbujących w różny sposób na nowo zdefiniować swoją tożsamość – mówi w rozmowie z Tomaszem Żylskim Robert Kostro, dyrektor Muzeum Historii Polski, budowanego po wielu perturbacjach na warszawskiej cytadeli według koncepcji pracowni WXCA, która wcześniej wygrała konkurs na projekt planowanego w tym miejscu Muzeum Wojska Polskiego.
Muzeum Historii Polski na stulecie niepodległości Rady Ministrów przyjęła uchwałę w sprawie ustanowienia wieloletniego programu "Budowa Muzeum Historii Polski w Warszawie". Na budowę placówki przeznaczone zostanie 310 mln złotych. Planowany termin otwarcia to listopad 2018 roku.  
Paczowski et Fritsch Architectes - projekt Muzeum Historii Polski [2009] W międzynarodowym konkursie na projekt Muzeum Historii Polski z 2009 roku zwyciężyła koncepcja pracowni Paczowski et Fritsch Architectes. 25 marca 2015 zapadła decyzja o budowie muzeum na terenie Cytadeli Warszawskiej, która ostatecznie potwierdziła odejście od pierwotnej lokalizacji gmachu nad Trasą Łazienkowską. Przypominamy założenia autorskie i opinię jury, opublikowane w "Architekturze-murator" nr 3/2010.
324 projekty Muzeum Historii Polski Pod koniec marca 2015 zapadła decyzja o lokalizacji Muzeum Historii Polski na terenie Cytadeli Warszawskiej, co ostatecznie potwierdza odejście od koncepcji lokalizacji obiektu nad Trasą Łazienkowską. Międzynarodowy konkurs na projekt siedziby muzeum, który odbył się w 2009 był jednym z głośniejszych wydarzeń architektonicznych ostatniego dziesięciolecia. Przypominamy 324 nadesłane na konkurs koncepcje, opublikowane w "Architekturze-murator" nr 3/2010.
Muzeum Historii Polski powstanie na terenie Cytadeli Warszawskiej 25 marca zapadła decyzja o lokalizacji Muzeum Historii Polski na terenie Cytadeli Warszawskiej. Otwarcie instytucji zaplanowano na jesień 2018.
PLANY NA PRZYSZŁOŚĆ 15. edycja wystawy „PLANY NA PRZYSZŁOŚĆ. Rysunki architektoniczne i makiety nowych warszawskich inwestycji” organizowana przez Centum ŁOWICKA. 137 tematów – w tym nagrodzone Muzeum Historii Polski.