Architektura MuratorWydarzeniaPlac Powstańców Warszawy - cykl warsztatów charrette

Plac Powstańców Warszawy - cykl warsztatów charrette

Urząd Miasta Stołecznego Warszawy zaprasza na tygodniowy cykl konsultacji, mających wyłonić docelową wizję urbanistyczną zagospodarowania terenu Placu Powstańców Warszawy.

Warsztaty organizowane są w świetle przeobrażeń, jakie czekają w najbliższej przyszłości ten obszar - otwarcia gmachu Prudentialu, powiększenia siedziby Narodowego Banku Polskiego i budowy parkingu podziemnego oraz zmian już wprowadzonych, czyli uporządkowania przestrzeni podczas budowy II linii metra. Cykl warsztatów partycypacyjnych ma wyłonić najlepszą koncepcję urbanistyczną pod względem dostępności komunikacyjnej oraz architektury samego placu.

Cykl konsultacji rozpocznie się spacerem badawczym w sobotę 2 grudnia o godzinie 11:00, warsztaty zaś zaczną się w poniedziałek 3 grudnia i będą odbywały się codziennie aż do prezentacji koncepcji końcowej, wystawy i dyskusji w piątek 8 grudnia. Szczegółowy program dostępny jest na stronie wydarzenia.

Wszystkie wydarzenia odbędą się w siedzibie Biura Architektury i Planowania Przestrzennego przy ul. Marszałkowskiej 77/79.

Brytyjski sposób na partycypację Istotą naszej pracy jest eliminacja barier psychologicznych, które tworzą się w momencie, gdy do konsultacji społecznych składany jest już dość zaawansowany projekt przygotowany przez architektów lub urbanistów oraz gdy konsultacje te przybierają standardową formę publicznych dyskusji – z Margaret Wilkinson, kierowniczką brytyjskiej organizacji Planning for Real zajmującej się projektowaniem partycypacyjnym, rozmawia wrocławski architekt Roman Rutkowski.
Muzeum Łazienki Królewskie ogłasza konsultacje społeczne projektu Ogród XXI wieku 16 kwietnia rozpoczynają się konsultacje społeczne dotyczące projektu Ogród XXI wieku, który zostanie zrealizowany wg zwycięskiej koncepcji konkursowej pracowni Mecanoo i jojko + nawrocki
Park Tysiąclecia w Zielonej Górze. Rewitalizacja i nowe funkcje Krakowska pracownia architektoniczna BudCud przygotowała projekt rewitalizacji Parku Tysiąclecia w Zielonej Górze; konsultacje społeczne pomogły w określeniu nowych funkcji parku i wyborze mebli miejskich, które się w nim pojawią