Architektura MuratorWydarzeniaPlanowanie i projektowanie jako jeden ze środków zapobiegania powodziom – praktyki światowe

Planowanie i projektowanie jako jeden ze środków zapobiegania powodziom – praktyki światowe

Stowarzyszenie Architektury Krajobrazu (SAK) organizuje cykl konferencji „WSPÓŁCZESNA ARCHITEKTURA KRAJOBRAZU – TRENDY, TECHNOLOGIE I PRAKTYKA”, których zadaniem jest promowanie wysokich standardów projektowania i wykonawstwa obiektów architektury krajobrazu oraz usprawnienie przepływu informacji w tym zakresie.

14 października 2010, BUW Warszawa
2. edycja konferencji pt. „Planowanie i projektowanie jako jeden ze środków zapobiegania powodziom – praktyki światowe”

Seria wykładów, prezentacji i warsztatów przybliży tematykę zrównoważonego podejścia w zajmowaniu się kwestiami gospodarki wodnej oraz przeciwpowodziowej.
Konferencja adresowana jest do: architektów krajobrazu, wykonawców obiektów architektury krajobrazu, urbanistów i planistów oraz urzędników władz samorządowych.

Problem zeszłorocznej konferencji OD MIASTA EFEKTOWNEGO DO MIASTA PRZYJAZNEGO dotyczył ewolucji skupisk miejskich od miast budowanych na pokaz jako kwintesencja silnej ekonomii i technologii w stronę miast przyjaznych mieszkańcom.

Gościem specjalnym był PATRICK BLANC – francuski botanik, projektant; pomysłodawca i twórca ogrodów wertykalnych, którego nowatorskie podejście do projektowania zostało dostrzeżone przez redakcję magazynu "Time" i wyróżnione w plebiscycie „50 najlepszych innowacji 2009 roku”. Zrealizowane projekty można oglądać m.in. w: Paryżu, Genewie, Madrycie, Melbourne, Berlinie, Delhi, a także Gdańsku (Galeria Przymorze). Pracuje we Francuskim Narodowym Instytucie Badań Naukowych, jest specjalistą od roślinności subtropikalnej.

Balanc wygłosił ilustrowany przykładami wykład "Zielone ściany w miastach, sposób na efektywne zwiększenie przestrzeni biologicznie czynnych w środowisku zurbanizowanym", w którym przybliżył idee oraz techniczne aspekty projektowania i konstrukcji zielonych ścian w warunkach miejskich.


Informacje: http://www.sak.org.pl/

Dialog z krajobrazem Specyficzną cechą projektów zaprezentowanych w Krakowie podczas listopadowej konferencji Stowarzyszenie Architektury Krajobrazu (SAK) była wyrażona środkami przestrzennymi – także rozwiązaniami krajobrazowymi i zielenią – narracja o przeszłości. Dzięki takiemu podejściu do materii projektowej architekci mogą wywoływać u odbiorców emocje pozwalające im lepiej zrozumieć terytorium – piszą Piotr Lewicki i Kazimierz Łatak.
Skandynawskie krajobrazy. Konferencja Dziesiąta edycja konferencji Stowarzyszenia Architektury Krajobrazu Współczesna architektura krajobrazu – trendy, technologie i praktyka (WAK10) poświęcona jest architekturze krajobrazu krajów skandynawskich.
Architektura aktywnego wypoczynku Dlaczego rower staje się w Danii coraz mniej popularny, czy krzewy róży mogą być „zabawką edukacyjną”, a inwestycja w place zabaw podwyższać wartość nieruchomości? – dziewiątą konferencję Stowarzyszenia Architektury Krajobrazu poświęconą projektowaniu przestrzeni dla dzieci podsumowuje Krzysztof Zięba.
WAK9: Współczesna architektura krajobrazu i przestrzenie aktywnego wypoczynku 16 października w Warszawie odbędzie się 9. konferencja z cyklu "Współczesna architektura krajobrazu - trendy, technologie i praktyka". Tematem przewodnim będą "Przestrzenie aktywnego wypoczynku w krajobrazie". Rejestracja trwa do 14 września 2014 r.
Chris Beardshaw w Warszawie. Warsztaty z architektury krajobrazu w ramach wystawy "Zieleń to Życie" W ramach tegorocznej wystawy "Zieleń to życie" odbędzie się 28-30 sierpnia seminarium oraz warsztaty ze słynnym brytyjskim ogrodnikiem i architektem krajobrazu Chrisem Beardshawem.
Współczesna architektura krajobrazu – trendy, technologie i praktyka. Drzewa w mieście Drzewa w przestrzeni miasta to główny temat kolejnej konferencji z cyklu Współczesna architektura krajobrazu – trendy, technologie i praktyka. Najbliższa konferencja Stowarzyszenia Architektury Krajobrazu (SAK) już 21 marca.