Architektura MuratorWydarzeniaPlanty na Ochocie. Wystawa w Warszawie

Planty na Ochocie. Wystawa w Warszawie

Do 27 kwietnia w Centrum Komunikacji Społecznej Warsztat na pl. Konstytucji 4 prezentowany będzie projekt rewitalizacji fragmentów przestrzeni publicznej obszaru Rakowiec - Szczęśliwice w Warszawie

Planty na Ochocie - Architektura-murator zaprasza

Koncepcja uwzględnia między innymi kwestie zieleni w mieście, braku miejsc parkingowych, potrzeby tworzenia ciągów przestrzeni publicznych oraz potrzeby dostosowania funkcji przestrzeni publicznych do lokalnego kontekstu.

Autorką projektu jest mieszkanka warszawskiego Rakowca, Helena Wawrzeniuk, absolwentka kierunków projektowych na warszawskiej ASP i Politecnico di Milano.  „Planty na Ochocie” to projekt dyplomowy, przygotowany  na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie.
Autorka postuluje połączenie istniejących na terenie Szczęśliwic i Rakowca obszarów zielonych w spójny ciąg przestrzeni publicznej, czyli tytułowe planty. Projekt zyskał poparcie mieszkańców, sama artystka odwołuje się zresztą do rezultatów przeprowadzonych wcześniej konsultacji społecznych. 
Helena Wawrzyniuk od 2011 roku współpracuje również z Polskim Towarzystwem Socjologicznym w ramach projektu OMDO (Ochocki Model Dialogu Obywatelskiego).

Planty na Ochocie
wystawa czynna do 27.04.2012, w godz. 10.00–18.00
pl. Konstytucji 4, Warszawa

8-22.05.2012
DK „Rakowiec”
ul. Wiślicka 8, Warszawa

więcej informacji: www.hwstudio.pl

Planty na Ochocie - zaproszenie
OCH. Ilustrowany atlas architektury Ochoty – premiera książki i wykład profesor Marty Leśniakowskiej Kolejna warszawska dzielnica doczekała się swojego monograficznego opracowania z cyklu ilustrowanych atlasów wydawanych przez Centrum Architektury. Premiera książki zbiega się z setną rocznicą przyłączenia Ochoty do Warszawy.
Modernizacja siedziby Teatru Ochoty Zmodernizowany Teatr Ochoty ma stać się nowym centrum lokalnym, skupiającym życie kulturalne i towarzyskie dzielnicy. Prace objęły remont istniejącego budynku, dobudowę magazynu, sal edukacyjnych oraz kawiarni z charakterystycznym motywem szachownicy na elewacjach.
Zespół domów jednorodzinnych na Ochocie W FINALE: OSIEDLE ZACHODNIE NA OCHOCIEŻYCIE W ARCHITEKTURZE II EDYCJANAJLEPSZY BUDYNEK WARSZAWY 1996-1997
Konkurs na projekt mebla-straganu do całorocznego handlu Burmistrz Dzielnicy Ochota m.st. Warszawy ogłasza konkurs na koncepcję mebla-straganu do handlu przy ulicy Filtrowej w Warszawie. Termin nadsyłania prac upływa 31 sierpnia