Architektura MuratorWydarzeniaPLANY NA PRZYSZŁOŚĆ

PLANY NA PRZYSZŁOŚĆ

15. edycja wystawy „PLANY NA PRZYSZŁOŚĆ. Rysunki architektoniczne i makiety nowych warszawskich inwestycji” organizowana przez Centum ŁOWICKA. 137 tematów – w tym nagrodzone Muzeum Historii Polski.

fotka z /zdjecia/plany_01(1).jpg

wystawa czynna codziennie do 10.06.2010 w godz. 10.00-20.00
BIBLIOTEKA UNIWERSYTECKA ul. Dobra 56/66 Warszawa

137 tematów – budynki użyteczności publicznej, domy mieszkalne, plany zagospodarowania przestrzennego, domy jednorodzinne, ciekawe propozycje rewaloryzacji przestrzeni publicznej, nagrodzone prace w konkursach na Muzeum Historii Polski i Muzeum Wojska Polskiego, studenckie dyplomy.

Miejsce ekspozycji - Biblioteka Uniwersytecka w Warszawie, ul. Dobra 56/66
Wystawa czynna codziennie, godz.10.00 -20.00
www.lowicka.pl

31 maja i 1 czerwca gra miejska „Kultura bez progów” współorganizowana przez Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji i British Council.

CZYTAJ TAKŻE 14. Plany na przyszłość >>
Na wystawie rysunki architektoniczne i makiety nowych warszawskich inwestycji. W dziale budynków użyteczności publicznej można zobaczyć projekt Centrum wielofunkcyjnego, autorstwa Kuryłowicz & Associates Architecture Studio.

Podczas wystawy organizowanej przez Centrum Łowicka zaprezentowana została koncepcja rewitalizacji dawnej fabryki Norblina. Projekt atorstwa JEMS Architekci pokazano na tegorocznych targach Mipim w Cannes.

fotka z /zdjecia/164-4_art(1).jpg
Czas muzeów historycznych Polska nie ma wielkich kolekcji sztuki i w najbliższym czasie na pewno ich sobie nie zbuduje. Natomiast ma interesującą i barwną historię, więc muzea historyczne mogą stanowić ważny element jej pejzażu kulturowego. Tego typu placówki powstają dziś na całym świecie, zwłaszcza w szybko rozwijających się miastach, próbujących w różny sposób na nowo zdefiniować swoją tożsamość – mówi w rozmowie z Tomaszem Żylskim Robert Kostro, dyrektor Muzeum Historii Polski, budowanego po wielu perturbacjach na warszawskiej cytadeli według koncepcji pracowni WXCA, która wcześniej wygrała konkurs na projekt planowanego w tym miejscu Muzeum Wojska Polskiego.
Muzeum Historii Polski na stulecie niepodległości Rady Ministrów przyjęła uchwałę w sprawie ustanowienia wieloletniego programu "Budowa Muzeum Historii Polski w Warszawie". Na budowę placówki przeznaczone zostanie 310 mln złotych. Planowany termin otwarcia to listopad 2018 roku.  
Paczowski et Fritsch Architectes - projekt Muzeum Historii Polski [2009] W międzynarodowym konkursie na projekt Muzeum Historii Polski z 2009 roku zwyciężyła koncepcja pracowni Paczowski et Fritsch Architectes. 25 marca 2015 zapadła decyzja o budowie muzeum na terenie Cytadeli Warszawskiej, która ostatecznie potwierdziła odejście od pierwotnej lokalizacji gmachu nad Trasą Łazienkowską. Przypominamy założenia autorskie i opinię jury, opublikowane w "Architekturze-murator" nr 3/2010.
324 projekty Muzeum Historii Polski Pod koniec marca 2015 zapadła decyzja o lokalizacji Muzeum Historii Polski na terenie Cytadeli Warszawskiej, co ostatecznie potwierdza odejście od koncepcji lokalizacji obiektu nad Trasą Łazienkowską. Międzynarodowy konkurs na projekt siedziby muzeum, który odbył się w 2009 był jednym z głośniejszych wydarzeń architektonicznych ostatniego dziesięciolecia. Przypominamy 324 nadesłane na konkurs koncepcje, opublikowane w "Architekturze-murator" nr 3/2010.
Muzeum Historii Polski powstanie na terenie Cytadeli Warszawskiej 25 marca zapadła decyzja o lokalizacji Muzeum Historii Polski na terenie Cytadeli Warszawskiej. Otwarcie instytucji zaplanowano na jesień 2018.