Zaślepka na obiekt leadowy Architektura

i

Autor: Archiwum Architektury

PLGBC Green Building Night – LEED vs. BREEAM

2010-02-22 1:00

Celem spotkania będzie przybliżenie uczestnikom procesu budowlanego oraz specyfiki wiodących światowych certyfikacji. Organizatorem jest Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego – Polish Green Building Council (PLGBC).

1 marca w hotelu Marriott Courtyard w Warszawie odbędzie się drugie spotkanie z serii PLGBC Green Building Night. Organizatorem jest Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego – Polish Green Building Council (PLGBC). Po sukcesie pierwszego spotkania spodziewane jest uczestnictwo 50 lub więcej osób z wiodących firm zainteresowanych tematyką „green building”.

Celem spotkania będzie przybliżenie uczestnikom procesu budowlanego, specyfiki tych wiodących światowych certyfikacji. W świetle nurtującego wszystkich pytania dotyczącego decyzji o wyborze i dopasowaniu certyfikacji do konkretnych warunków projektu - deweloperzy oraz inwestorzy będą mieli szanse dowiedzieć się o pierwszych doświadczeniach na naszym rynku z systemami LEED oraz BREEAM z punktu widzenia konsultanta oraz dewelopera.

Inwestorzy powinni dokonywać świadomego wyboru, dlatego niezwykle istotne jest posiadanie podstawowej wiedzy z zakresu certyfikacji wielokryterialnej. Celem PLGBC jest przybliżenie tej wiedzy środowisku inwestycyjnemu i budowlanemu w Polsce – mówi Rafał Schurma, założyciel PLGBC oraz wykładowca na Harvardzie. „Najlepsi polscy specjaliści LEED i BREEAM podzielą się swoim wieloletnim doświadczeniem, i otworzą się na pytania publiczności”.

Magdalena Stretton, z firmy WSP Enviro przedstawi proces oraz najistotniejsze elementy certyfikacji BREEAM. Jest ona jedną z niewielu osób posiadających praktyczne doświadczenie zarówno krajowe jak i międzynarodowe.

Agnes Vorbrodt-Schurma, wykorzystując swoją wiedzę zdobytą na Harvardzie, w pracy nad amerykańskimi zielonymi projektami oraz prowadząc pierwszy budynek w Polsce, który uzyskał ten elitarny certyfikat, w zbliżony sposób przedstawi amerykański system LEED, co powinno ułatwić porównanie obu narzędzi.

Jest to drugie spotkanie z planowanej serii spotkań typu PLGBC Green Building Night. Następne odbędzie się w Krakowie, a tematem będzie jakość powietrza we wnętrzach (indoor air quality). Zaplanowano również spotkania na czerwiec (ekologiczne szkoły), sierpień (zielone hotele) oraz grudzień (ekologiczne centra handlowe).

PLGBC jest organizacją pozarządową, zajmującą się promowaniem projektowania, budownictwa oraz użytkowania zgodnego z zasadami zrównoważonego rozwoju w całej Polsce. Misją PLGBC jest wywarcie pozytywnego wpływu na sektor budownictwa w Polsce poprzez promowanie i wdrażanie zasady potrójnej odpowiedzialności: środowiskowej, socjalnej i ekonomicznej. Stowarzyszenie obecnie ma 47 członków i ciągle rośnie.

Więcej informacji www.plgbc.org

Firmy założycielskie PLGBC Premium:PLATINUM: VvS | Architects & Consultants, SkanskaGOLD: Grupa BUMAGREEN: Europlast, Drees & Sommer, CFE Polska

Firmy założycielskie PLGBC:ARUP, BOST, Bovis LendLease, Forbo, Ekologiczne drogi.pl, Kancelaria Prawna Agnieszka Stańczyk Katarzyna Słupska , BorgWarner Turbo Systems Poland, Gabriel Miczka Przedsiębiorstwo, Horizone studio


Czytaj także>>

Polskie Stowarzyszenie Budownictwa EkologicznegoCelem sympozjum jest promocja budownictwa ekologicznego w Polsce zgodnego z zasadami zrównoważonego rozwoju. PLGBC posiada status formującego się stowarzyszenia World Green Building Council.

fotka z /zdjecia/PLGBC(1).jpg

i

Autor: Archiwum Architektury