Zadaniem w konkursie Himalayan Mountain Hut było zaprojektowanie schroniska dla himalaistów przemierzających wysokie partie gór Nepalu. Jury oceniało oryginalność koncepcji, jej dopasowanie do kontekstu, możliwość realizacji w trudnych warunkach klimatycznych, w wysoko położonym i trudno dostępnym miejscu. Uczestnicy mieli więc przedstawić projekty nie tylko ciekawe formalnie i estetycznie, lecz również wziąć pod uwagę koszty transportu i konstrukcji. Dodatkowe uznanie w oczach członków jury otrzymały te koncepcje, których autorzy przewidzieli miejsce spotkań dla przebywających w niej amatorów wspinaczki, zastępujące tradycyjne palenisko. Konkurs nabrał dodatkowego wymiaru za sprawą niedawnej katastrofy, z której skutkami mierzą się mieszkańcy Nepalu. Nagrodzone prace mogą zostać zaadaptowane do programu odbudowy po niedawnym trzęsieniu ziemi.
I nagrodę przyznano zespołowi w składzie Davide Prioli, Dennj Avanzi i Andrea Mancini. Jury w uzasadnieniu podkreśliło, że przy zastosowaniu systemu modułowego, autorom zwycięskiego projektu udało się stworzyć ciągłą przestrzeń wnętrz, która sprzyja integracji. Pozostałe modularne koncepcje przewidywały raczej oddzielone przestrzenie, zaprojektowane podobnie jak w hotelu dla jednej lub dwóch osób. Autorzy zaproponowali rozwiązanie niezwykle łatwe do adaptacji w różnych warunkach, na zróżnicowanych wysokościach i dla zmiennej liczby osób. Jury doceniło również zaprezentowaną na schematach łatwość montażu oraz wykorzystanie żywych kolorów, wyraźnie odróżniających schronisko od jego surowego otoczenia.
II miejsce zajął zespół w składzie Dorota Szlachcic, Mariusz Szlachcic, Julia Kisielewska i Wojciech Klapcia. Dorota i Mariusz Szlachcic prowadzą pracownię ArC2 odpowiedzialną m.in. za takie realizacje jak osiedle MIKMAK we Wrocławiu oraz Afrykanarium we Wrocławiu. Projekt przewiduje budowę schroniska odwołującego się do formy namiotu i śpiwora, przedmiotów wykorzystywanych przez wszystkich alpinistów. Szczególną wagę w projekcie przywiązano do ekologii oraz rozwiązań materiałowych. Zaproponowano m.in. wykorzystanie cienkich warstw perowskitu, który pozwala na niedrogie i efektywne pozyskiwanie energii słonecznej.
III miejsce przyznano zespołowi w składzie Agata Dziemiańczyk, Jędrzej Pawlaczyk i Mirosław Wojcieszak (wszyscy są absolwentami Politechniki Poznańskiej). Autorzy nagrodzonego projektu zaproponowali połączenie technologii i materiałów dostępnych lokalnie - poduszek EFTE oraz gabionów. Struktura nie ma określonej na stałe wielkości, może rozrastać się lub kurczyć w zależności od sezonu. Cały system może zostać dostarczony na miejsce budowy w formie paczki, co ułatwia transport i instalację na miejscu. Zaskakującym elementem schroniska jest pomieszczenie służące produkcji żywności. Jego funkcjonowanie opiera się na EFTE - powierzchni, która wykazuje nie tylko korzystne właściwości termiczne, lecz również przepuszcza światło słoneczne do wnętrz.