Architektura MuratorWydarzeniaSalon Architektury 2018 – architekci nagradzają architektów

Salon Architektury 2018 – architekci nagradzają architektów

Już po raz piąty członkowie Małopolskiej Okręgowej Izby Architektów nagrodzili najlepsze realizacje z regionu. Wśród laureatów znalazły się dwa obiekty publiczne i... dom jednorodzinny.

Salon Architektury 2018 – architekci nagradzają architektów
Dom we Wróżenicach, proj. Gaja Bieniasz

Salon Architektury to plebiscyt na najlepsze realizacje organizowany od 2013 roku przez Małopolską Okręgową Izbę Architektów. Każdy członek MPOIA RP może zgłosić dowolną liczbę obiektów powstałych od początku działania Izby, które nie były nagrodzone w poprzednich edycjach. Wyboru laureatów w internetowym głosowaniu dokonują sami architekci. W tym roku spośród 57 zgłoszeń wyłoniono trzy. Pierwsze miejsce zdobyła Hala 100-lecia KS Cracovia z Centrum Sportu Niepełnosprawnych (proj. Biuro Projektów Lewicki Łatak), drugie – Enklawa Przyrodnicza Bobrowisko w Starym Sączu (proj. Wojciech Świątek, Anna Szewczyk-Świątek, współpraca: Magdalena Caban), a trzecie dom we Wróżenicach (proj. Gaja Bieniasz). Uroczystość wręczenia laureatom dyplomów i statuetek odbyła się 13 października podczas Architektoniczno-Budowlanego Wieczoru w Operze Krakowskiej.

Izba Architektów RP solidarnie z Ukrainą! Prezydium Krajowej Rady Izby Architektów RP wystosowało pismo do Narodowego Związku Architektów Ukraińskich z zapewnieniem wsparcia i pomocy. Zbiera też oferty pracy dla projektantów z Ukrainy.
Izba Architektów w sprawie konkursu na projekt domu do 70 m² Nie rekomendujemy udziału w konkursie ani w charakterze uczestnika, ani w charakterze sędziego. Liczymy na solidarność środowiska – pisze Krajowa Rada Architektów Rzeczypospolitej Polskiej w odniesieniu do konkursu na projekt koncepcyjny domu jednorodzinnego o powierzchni zabudowy do 70 m².
Światowy Dzień Architektury 2021: Izba Architektów RP zaprasza do rozmowy Światowy Dzień Architektury 2021 obchodzimy w Polsce 1 lipca. Z tej okazji Izba Architektów RP inicjuje ogólnokrajową akcję i zaprasza rodaków do rozmowy. W Warszawie dyżurować będzie Piotr Żabicki  z Kuryłowicz & Associates.
Kolejna edycja programu Kształtowanie przestrzeni w Szczecinie Osiem szkół ponadpodstawowych zgłosiło się w Szczecinie do tegorocznej edycji programu Kształtowanie przestrzeni. W prowadzeniu zajęć nauczycielom pomagać będą doktoranci z Wydziału Budownictwa i Architektury Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego.
Przystanek Architektura – siedziba Łódzkiej Izby Architektów w nowej odsłonie Dworzec tramwajów zwany Krańcówką, od 2015 roku siedziba Łódzkiej Okręgowej Izbie Architektów, zyskał kolejne oblicze. Po zmroku modernistyczną bryłę niedawno wyremontowanego obiektu rozświetlają wielobarwne ledy.
15-lecie Izby Architektów RP Izba Architektów Rzeczypospolitej Polskiej ma już 15 lat! Z tej okazji 8 grudnia w Łazienkach Królewskich w Warszawie odbyła się jubileuszowa gala. Podczas uroczystości zaprezentowano między innymi wstępne założenia do projektu Ustawy o architekturze.