Architektura MuratorWydarzeniaSARP Kraków: dyplom i co dalej? Spotkanie z Borysem Czarakcziewem i Bohdanem Lisowskim

SARP Kraków: dyplom i co dalej? Spotkanie z Borysem Czarakcziewem i Bohdanem Lisowskim

SARP w Krakowie oraz studenckie koło naukowe KREATURA zapraszają na spotkanie z Borysem Czarakcziewem z Małopolskiej Okręgowej Izby Architektów RP oraz Bohdanem Lisowskim z krakowskiego oddziału SARP

Spotkanie, które odbędzie się w Galerii Architektury SARP, stanowi kolejną cześć cyklu Młodzi do SARP.
Uczestnicy spotkania dyskutować będą o możliwościach rozwoju i budowy kariery zawodowej po studiach architektonicznych. Wśród poruszanych tematów: prezentacja funkcjonowania Izby Architektów, informacje - jak uzyskać członkostwo, ile trwają praktyki niezbędne do uzyskania uprawnień architektonicznych, jak przebiega egzamin, czym jest dziennik praktyk, na co zwrócić szczególną uwagę przy jego wypełnianiu oraz czy i jak można rozpocząć program praktyk będąc jeszcze na studiach.
W spotkaniu zorganizowanym przez studentów z koła KREATURA udział wzezmą:  Borys Czarakcziew - Przewodniczący Małopolskiej Okręgowej Izby Architektów RP oraz Bohdan Lisowski - Prezes Zarządu Krakowskiego Oddziału SARP, który zaprezentuje działalność Stowarzyszenia, korzyści wynikające z członkostwa oraz procedurę przyjęcia do SARP.


Dyplom i co dalej?
Galeria Architektury SARP
Plac Szczepański 6, Kraków
26 kwietnia 2013 (piątek), 18.00

SARP Kraków: spotkanie z Borysem Czarakcziewem i Bohdanem Lisowskim. 26 kwietnia 2013
SARP Kraków: spotkanie z Borysem Czarakcziewem i Bohdanem Lisowskim. 26 kwietnia 2013
Stanowisko SARP w sprawie wyboru projektanta Centralnego Portu Komunikacyjnego Zarząd Główny Stowarzyszenia Architektów Polskich zajął stanowisko w sprawie wyboru generalnego projektanta Centralnego Portu Komunikacyjnego w trybie tzw. dialogu konkurencyjnego. Tak można zlecić budowę elektrowni albo system integracji baz danych. Najlepszym trybem poszukiwania najlepszego rozwiązania lotniska jest otwarty konkurs architektoniczny – piszą architekci.
Śniadanie na Foksal: nowy cykl spotkań w OW SARP Warszawski SARP zaprasza na nowy cykl dyskusji o architekturze. Tym razem w nieformalnej, piknikowej atmosferze w ogrodzie Pałacu Zamoyskich. Gościem specjalnym pierwszego spotkania będzie Kamil Wyszkowski z UN Global Compact Network Poland, a redakcja „Architektury-murator” jest patronem medialnym wydarzenia.
Dyplom Roku SARP 2020 – laureaci Dorocznej Nagrody im. Zbyszka Zawistowskiego Dyplom Roku SARP Poznaliśmy laureatów konkursu o nagrodę Dyplom Roku SARP 2020. Tegoroczną edycję honorowym patronatem objął Jürg Burri – Ambasador Szwajcarii w Polsce, a partnerami merytorycznymi są dwie szwajcarskie firmy: Geberit i Schindler.
#ArchitekciDlaKlimatu. Inicjatywa Koła Architektury Zrównoważonej SARP Trwa globalny tydzień protestów dla klimatu. Polscy architekci dołączają do akcji, proponując deklarację budownictwa proekologicznego.
Młodzi na SARP U40 Ogólnopolskie Spotkania Młodych Architektów SARP U40 to inicjatywa podjęta w 2018 roku przez szczeciński oddział stowarzyszenia. W dniach 17-18 maja w Lublinie pod hasłem Przemiany odbyła się druga edycja wydarzenia. Relacjonuje Katarzyna Gucałło.
Znamy wyniki finału polsko-niemieckiej Nagrody Integracyjnej BDA-SARP 2019 Nagrodę główną wygrała Dominika Strzałka z Politechniki Krakowskiej za pracę Miedzianka, the history of disappearing. Ceremonia wręczenia Nagród i wyróżnień odbyła się 16 czerwca 2019 r. w siedzibie ZG SARP w Warszawie.