Architektura MuratorWydarzeniaSARP Kraków: wykład Dariusza Kozłowskiego

SARP Kraków: wykład Dariusza Kozłowskiego

Galeria Architektury SARP w Krakowie zaprasza na wykład profesora Dariusza Kozłowskiego, architekta, rysownika, malarza i dydaktyka, laureata Honorowej Nagrody SARP za całokształt twórczości z roku 2012. Spotkanie z uznanym twórcą współczesnej polskiej architektury odbędzie się 3 października

Dariusz Kozłowski, wykład w Galerii Architektury SARP, Kraków 18 lipca 2013
Dariusz Kozłowski, wykład w Galerii Architektury SARP, Kraków 18 lipca 2013

Profesor Dariusz Kozłowski związany jest z Wydziałem Architektury Politechniki Krakowskiej, na której przeszedł przez wszystkie stopnie kariery naukowej.  Kieruje Katedrą Projektowania Architektonicznego a w latach 2005 – 2012 pełnił także funkcję dziekana Wydziału. Do jego najważniejszych projektów i realizacji zaliczyć należy Dom Alchemików, wytwórnię kosmetyków HEAN w Krakowie, Drogę Czterech Bram – Wyższe Seminarium Duchowne Zgromadzenia XX Zmartwychwstańców w Krakowie czy Casa Olajossy ossia Villa in fortezza, dom pod Lublinem.
Wykład jest kolejnym wydarzeniem organizowanym w ramach cyklu Spotkanie z Mistrzem. Program spotkań przygotował krakowski oddział SARP. Celem projektu jest prezentacja twórczości najwybitniejszych twórców współczesnej polskiej architektury.
Wykład Dariusza Kozłowskiego odbędzie się 18 lipca 2013 roku o godz. 18:00 w Galerii Architektury SARP przy Placu Szczepańskim 6 w Krakowie.

Więcej informacji na stronie www.sarp.krakow.pl.

Czytaj także:
Spotkanie z mistrzem. Wykład Romualda Loeglera w Galerii Architektury SARP w Krakowie

Kolejna odsłona cyklu Spotkanie z mistrzem - Dariusz Kozłowski w Galerii Architektury SARP, 18 lipca 2013
Kolejna odsłona cyklu Spotkanie z mistrzem - Dariusz Kozłowski w Galerii Architektury SARP, 18 lipca 2013. Fot. Dariusz Kozłowski, materiały prasowe SARP Kraków. Casa Olajossy ossia Villa in fortezza, dom jednorodzinny w Lublinie, 1999
Dyplom Roku SARP 2020 – laureaci Dorocznej Nagrody im. Zbyszka Zawistowskiego Dyplom Roku SARP Poznaliśmy laureatów konkursu o nagrodę Dyplom Roku SARP 2020. Tegoroczną edycję honorowym patronatem objął Jürg Burri – Ambasador Szwajcarii w Polsce, a partnerami merytorycznymi są dwie szwajcarskie firmy: Geberit i Schindler.
#ArchitekciDlaKlimatu. Inicjatywa Koła Architektury Zrównoważonej SARP Trwa globalny tydzień protestów dla klimatu. Polscy architekci dołączają do akcji, proponując deklarację budownictwa proekologicznego.
Młodzi na SARP U40 Ogólnopolskie Spotkania Młodych Architektów SARP U40 to inicjatywa podjęta w 2018 roku przez szczeciński oddział stowarzyszenia. W dniach 17-18 maja w Lublinie pod hasłem Przemiany odbyła się druga edycja wydarzenia. Relacjonuje Katarzyna Gucałło.
Znamy wyniki finału polsko-niemieckiej Nagrody Integracyjnej BDA-SARP 2019 Nagrodę główną wygrała Dominika Strzałka z Politechniki Krakowskiej za pracę Miedzianka, the history of disappearing. Ceremonia wręczenia Nagród i wyróżnień odbyła się 16 czerwca 2019 r. w siedzibie ZG SARP w Warszawie.
Architekci Oddziału Warszawskiego SARP – cykl spotkań Warszawski oddział SARP zaprasza na pierwsze spotkanie z cyklu prezentującego stołeczne biura projektowe. Gośćmi wieczoru będą Błażej Hermanowicz i Stanisław Rewski z pracowni HRA Architekci.
Zabytki Syrii w szkicowniku architekta – wykład Wojciecha Zabłockiego 7 marca 2019 roku odbędzie się kolejny wykład z cyklu Duże A organizowanego przez wrocławski SARP. Tym razem prelegentem będzie Wojciech Zabłocki, który w latach 80. pracował w Syrii, gdzie zaprojektował m.in. kompleks hali widowiskowej i basenów olimpijskich w Aleppo oraz Ośrodek Olimpijski w Latakii.