Architektura MuratorWydarzeniaSchöck na seminariach

Schöck na seminariach

Ruszyła już VIII edycja spotkań z cyklu Architektura i Budownictwo. Jednym z prelegentów jest firma Schöck Polska, która zaprezentuje swoje dwa najważniejsze rozwiązania techniczne w zakresie izolacji akustycznej i termicznej budynków.

06.03 Zielona Góra

11.03 Białystok
22.04 Wrocław
23.04 Opole
08.05 Toruń
10.06 Olsztyn

Organizowane rokrocznie seminaria kierowane są przede wszystkim do architektów, biur projektowych, deweloperów oraz inwestorów instytucjonalnych. Ich celem jest umożliwienie uczestnikom spotkań zapoznanie się z nowymi technologiami i rozwiązaniami stosowanymi aktualnie w budownictwie. Tematami przewodnimi tegorocznych szkoleń są nowe technologie w budownictwie, ekonomia, ekologia, energooszczędność - projektant jako ważne źródło informacji o materiałach budowlanych.

Podczas cyklu seminariów, które obejmą największe miasta Polski, Schöck zaprezentuje swoje dwa produkty przeznaczone do izolacji termicznej i akustycznej. Tematy prelekcji, które wygłoszone zostaną przez specjalistów firmy to: Łączniki izolacyjne Isokorb i Izolacja akustyczna Tronsole. Z obydwoma rozwiązaniami będzie się można także zapoznać na specjalnym stoisku informacyjno-konsultacyjnym, gdzie doradcy Schöck udzielą wszelkich niezbędnych informacji. Każdy uczestnik szkolenia otrzyma ponadto komplet materiałów technicznych na temat produktów oraz niezbędne programy obliczeniowe.

Łączniki Isokorb przeznaczone są do izolacji termicznej połączeń balkonowych. Rozwiązanie to pozwala oddzielić termicznie poszczególne części konstrukcji budowlanej. W ten sposób Isokorb zapobiega tworzeniu się mostków termicznych, a jednocześnie stanowi doskonały element nośny.

Drugi produkt, który omówiony zostanie podczas cyklu spotkań, to systemy Schöck Tronsole. Rozwiązanie to przeznaczone jest do izolacji akustycznej klatek schodowych, przede wszystkim w wielorodzinnych budynkach mieszkalnych. Ich zastosowanie likwiduje mostki akustyczne i powoduje tłumienie odgłosu kroków z klatki schodowej nawet o 75 %.

Oprócz Schöck Polska podczas seminariów zaprezentują się również takie firmy jak: Schiedel, Fakro, Marley czy Rockwool.

Dodatkowe informacje o seminarium można także znaleźć na stronie www.biotop.pl