Sergei Tchoban. Kontrastowa harmonia miasta - wystawa
Od miejskich wizji po dekoracje sceniczne - Muzeum Architektury we Wrocławiu zaprezentuje prace na papierze rosyjskiego architekta, rysownika i scenografa.
Kaprys architektoniczny. Forum Romanum albo Dwa Światy I. Projekt scenografii - Sergei Tchoban
Wystawa przedstawi prace rosyjskiego architekta, który od 1991 roku tworzy w Niemczech. Zrealizował prace w Moskwie, Petersburgu i Berlinie; w tym ostatnim mieście założył w 2009 muzeum rysunku architektonicznego - Fundację Tchobana. Prowadzi działalność kuratorską i wykładowczą.
Na rysunkach Sergeia Tchobana łączą się motywy historyczne i futurystyczne; wiele z nich porusza tematykę warstwowości zabytkowych obszarów współczesnych miast. Wystawa przestawi zarówno architektoniczne wizje artysty, jak i zrealizowane projekty - w tym na przykład dekorację sceniczną do sztuki Svetlyj put’ 19.17 (Świetlisty szlak 19.17), spektaklu Moskiewskiego Teatru Artystycznego, upamiętniającego stulecie Rewolucji Październikowej.
Wernisaż odbędzie się 26 stycznia (piątek) o godzinie 18:00 w Muzeum Architektury we Wrocławiu (Bernardyńska 5); będzie połączony z wykładem i promocją książki 30:70 Architecture as an Act of Balance . Wystawa będzie czynna do 18 marca 2018 roku.
Ślepa ulica I (z serii Totalitaryzm i architektura) - Sergei Tchoban
Fantazja o Muzeum Rysunku Architektonicznego - Sergei Tchoban
Projekt dekoracji scenicznej do sztuki Svetlyj put’ 19.17 (Świetlisty szlak 19.17) w Moskiewskim Teatrze Artystycznym - Sergei Tchoban
Edukacja architektoniczna częścią programu nauczania wczesnoszkolnego? Edukatorki z wrocławskiego Muzeum Architektury przekonują, że to możliwe i uruchamiają pierwsze, prawdziwe laboratorium, w którym architektury się słucha, waży ją, a nawet wącha!
Szkice, rysunki architektoniczne, modele i teksty m.in. Bohdana Lacherta, Macieja Nowickiego, Jerzego Sołtana czy Heleny i Szymona Syrkusów to tylko część z bogatych zbiorów Muzeum Architektury we Wrocławiu, które możecie znaleźć w wirtualnym archiwum placówki.
Najnowsza wystawa w Muzeum Architektury we Wrocławiu prezentuje różne scenariusze przyszłości, powstałe w latach 70. XX wieku i dziś. Zestawione ze sobą opowiadają historię myślenia o jutrze, łącząc radykalizm konceptualnych eksperymentów z potrzebą powrotu do źródeł.
prezentuje i sławi innowacje, eksperymenty i idee pokolenia, które będzie zajmować się projektowaniem architektury i budową miast Europy w nadchodzących latach
Przed Muzeum Architektury we Wrocławiu stanęła papierowa konstrukcja projektu Jerzego Łątki. Obiekt zrealizowany ze studentami z Koła Naukowego Humanizacja Środowiska Miejskiego Wydziału Architektury Politechniki Wrocławskiej powstał z okazji jubileuszu miesięcznika „Architektura-murator”.
Do 9 czerwca w Muzeum Architektury we Wrocławiu można oglądać wystawę grafik z XVI, XVII i XVIII wieku. Na ekspozycji prace m.in. Michała Anioła, Rafaela czy Bramantego.
Setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości Wrocław uczci przekrojową wystawą poświęconą kolejnym próbom kreowania wspólnoty i poczucia narodowej tożsamości z wykorzystaniem architektury – po roku 1918, 1945 i 1989.