Architektura MuratorWydarzeniaSergei Tchoban. Kontrastowa harmonia miasta - wystawa

Sergei Tchoban. Kontrastowa harmonia miasta - wystawa

Od miejskich wizji po dekoracje sceniczne - Muzeum Architektury we Wrocławiu zaprezentuje prace na papierze rosyjskiego architekta, rysownika i scenografa.

Sergei Tchoban. Kontrastowa harmonia miasta - wystawa
Kaprys architektoniczny. Forum Romanum albo Dwa Światy I. Projekt scenografii - Sergei Tchoban

Wystawa przedstawi prace rosyjskiego architekta, który od 1991 roku tworzy w Niemczech. Zrealizował prace w Moskwie, Petersburgu i Berlinie; w tym ostatnim mieście założył w 2009 muzeum rysunku architektonicznego - Fundację Tchobana. Prowadzi działalność kuratorską i wykładowczą.

Na rysunkach Sergeia Tchobana łączą się motywy historyczne i futurystyczne; wiele z nich porusza tematykę warstwowości zabytkowych obszarów współczesnych miast. Wystawa przestawi zarówno architektoniczne wizje artysty, jak i zrealizowane projekty - w tym na przykład dekorację sceniczną do sztuki Svetlyj put’ 19.17 (Świetlisty szlak 19.17), spektaklu Moskiewskiego Teatru Artystycznego, upamiętniającego stulecie Rewolucji Październikowej.

Wernisaż odbędzie się 26 stycznia (piątek) o godzinie 18:00 w Muzeum Architektury we Wrocławiu (Bernardyńska 5); będzie połączony z wykładem i promocją książki 30:70 Architecture as an Act of Balance . Wystawa będzie czynna do 18 marca 2018 roku.

Archiwum Przyszłości – od Müllera i Koolhaasa do Laurino i Fink Najnowsza wystawa w Muzeum Architektury we Wrocławiu prezentuje różne scenariusze przyszłości, powstałe w latach 70. XX wieku i dziś. Zestawione ze sobą opowiadają historię myślenia o jutrze, łącząc radykalizm konceptualnych eksperymentów z potrzebą powrotu do źródeł. prezentuje i sławi innowacje, eksperymenty i idee pokolenia, które będzie zajmować się projektowaniem architektury i budową miast Europy w nadchodzących latach
Otwarcie Obiektu Niemożliwego we Wrocławiu [GALERIA] Przed Muzeum Architektury we Wrocławiu stanęła papierowa konstrukcja projektu Jerzego Łątki. Obiekt zrealizowany ze studentami z Koła Naukowego Humanizacja Środowiska Miejskiego Wydziału Architektury Politechniki Wrocławskiej powstał z okazji jubileuszu miesięcznika „Architektura-murator”.
Dzieła mistrzów renesansu w Muzeum Architektury we Wrocławiu Do 9 czerwca w Muzeum Architektury we Wrocławiu można oglądać wystawę grafik z XVI, XVII i XVIII wieku. Na ekspozycji prace m.in. Michała Anioła, Rafaela czy Bramantego.
Trzy początki. 1918, 1945, 1989 – od portu w Gdyni do Solpolu Setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości Wrocław uczci przekrojową wystawą poświęconą kolejnym próbom kreowania wspólnoty i poczucia narodowej tożsamości z wykorzystaniem architektury – po roku 1918, 1945 i 1989.
Międzywojenny modernizm Europy Środkowo-Wschodniej: sympozjum we Wrocławiu Z początkiem września dobiega końca wystawa poświęcona międzywojennej architekturze Kowna. Z tej okazji w Muzeum Architektury we Wrocławiu odbędzie się sympozjum z udziałem badaczy z Litwy, Czech i Polski. Dyskusję na temat modernistycznego dziedzictwa naszego regionu poprowadzi profesor Małgorzata Omilanowska.
Muzeum Architektury opuszcza swoją siedzibę Po raz kolejny na skwerze przed Muzeum Architektury we Wrocławiu pojawi się plenerowa instalacja, pełniąca funkcję miejsca spotkań i wypoczynku, ale uzupełniająca też program instytucji. Za projekt obiektu odpowiadają Liliana Krzycka, Rafał Pieszko oraz Marta Mnich.