Architektura MuratorWydarzeniaSiedem labiryntów z Madrytu

Siedem labiryntów z Madrytu

Projekty oparte na idei labiryntu, ujawniają różne postawy wobec hiszpańskiej architektury i urbanistyki. Prace biur architektonicznych z Hiszpanii można oglądać na wystawie w berlińskim AEDES

4.06 (zamknięcie wystawy) BERLIN
Miejsce:Architecture Forum Aedes am Pfefferberg, Christinenstr. 18-19

„Labirynt w labirynt, labirynt labiryntów, palimpsest ukrytej wcześniej mądrości. Ślady innych labiryntów na tej samej powierzchni, specjalnie usuwane, aby zrobić miejsce dla współczesnych. Miasto”
kurator i architekt Begoña Diaz-Urgorri

W instalacji przestrzennej zatytułowanej SEVEN LABYRINTHS FROM MADRID, miasto jest rozumiane jako doświadczalny labirynt, gdzie mieszają się rzeczywistość i fikcja, niemożliwe do przewidzenia możliwe sekwencje, gdzie odkryty obraz wydaje się niewidoczny. Labirynt, podobnie jak miasto, nie jest jedynie przestrzenną ekspresją, ale czymś doczesnym, wiecznym. Czas trwania pobytu zależy od dwóch czynników: stopnia złożoności projektu lub intuicji. Wewnątrz labiryntu/miasta, znajduje się temat z jego nieprzewidywalnymi wynikami.

Informacje: http://www.aedes-arc.de/


Projekty wybranych biur architektonicznych z Madrytu:

Begoña Diaz-Urgorri
Dario Gazapo and Concha Lapayese
Beatriz Matos & Alberto Martinez Castillo
Jose Luis Esteban Penelas
Carmen Martinez Arroyo & Rodrigo Pemjean
Alvaro Soto & Javier Maroto

Autor: Mm
"Architektura w hiszpańskim malarstwie XXI wieku" - wystawa Prezentowana wcześniej w Berlinie wystawa "Architektura malowana" przedstawia wizje architektury w obiektywie współczesnych hiszpańskich twórców.
Pomysł na małą cukiernię - 12 000 różowych elementów Pojekt wnętrza tej niewielkiej cukierni pod Madrytem opracowała pracownia Ideo Arquitectura. Autorzy zdecydowali się na niewielką, a jednocześnie niezwykle wyrazistą ingerencję - u sufitu umieścili ponad 12 tysięcy pomalowanych na różowo, drewnianych elementów.
NOMINACJA: ambasada Hiszpanii Nominacja: Ambasada Hiszpanii i rezydencja AmbasadoraŻYCIE W ARCHITEKTURZE I EDYCJANAJLEPSZY BUDYNEK WARSZAWY 1989-1995