Architektura MuratorWydarzeniaŚląski Czerwiec Projektowy 2017

Śląski Czerwiec Projektowy 2017

Dobry dizajn ma na Śląsku długą tradycję. O tym, jaką przywiązuje się do niego wagę, świadczy Śląski Czerwiec Projektowy, którego czwarta edycja niebawem się rozpocznie.

Śląski Czerwiec Projektowy 2017

Pomysł na połączenie wysiłków instytucji zajmujących się projektowaniem zrodził się w Dobrotece w Dobrodzieniu na Opolszczyźnie. Organizowany przez Stowarzyszenie Zjednoczeni Dizajnem Śląski Czerwiec Projektowy zainaugurowany zostanie 2 czerwca właśnie w Dobrotece. Pośród 30 wydarzeń będą wystawy prezentujące projekty i realizacje powstałe w regionie (m.in. Mebel Marzeń, Najszlachetniejsza forma przetworzenia drewna, Infografiki animowane vol. 3), prace studenckie i dyplomy partnerskich uczelni (ASP w Katowicach, ASP we Wrocławiu, Instytut Sztuki Uniwersytetu Opolskiego, Wydział Architektury Politechniki Śląskiej w Gliwicach) oraz wykłady i warsztaty z projektantami (m.in. Projektowanie usług w praktyce, Projekt krzesło/Make a Seat, Malowane dziedzictwo bez granic). W sumie ŚCP obejmie 8 miast w województwach dolnośląskim, opolskim i śląskim, ale także niemieckie Königshain. 21 czerwca w Zamku Cieszyn zaplanowano rozstrzygnięcie i wystawę najważniejszego projektowego konkursu w regionie Śląska rzecz. Istotnym tematem tegorocznego festiwalu będzie też projektowanie gier. www.czerwiecprojektowy.pl

Nowa Intymność w Eindhoven Odbywający się w Eindhoven Dutch Design Week (DDW) to największy festiwal dizajnu na północ od Alp. W tym roku w nawiązaniu do szerzącej się pandemii COVID-19 jego temat przewodni brzmi Nowa Intymność.
Projekt: Mars W pięćdziesiątą rocznicę lądowania na Księżycu londyńskie Design Museum zaprasza na Marsa. Pokazując rolę jaką dizajn i architektura odegrają w podróży na Czerwoną Planetę i w trakcie jej kolonizacji, londyńscy kuratorzy poszerzają nasze myślenie o projektowaniu dla Ziemi.
Projekt Empatia Dom z papieru, minikuchnia do małego mieszkania, kurtka ze śpiworem oraz miniaturowa skrzynka z akcesoriami edukacyjnymi – takie projekty można zobaczyć na wystawie dizajnu pomocowego zatytułowanej Empatia, teraz!
STEPS AHEAD. Najlepszy dizajn z Polski i Węgier Wystawa STEPS AHEAD pokazuje najciekawsze przykłady wzornictwa przemysłowego, które powstały w obu krajach po zmianie systemu politycznego i gospodarczego.
Nowa Galeria Wzornictwa Polskiego Ponad 100 lat polskiego wzornictwa na 300 m2 – już od 15 grudnia można zwiedzać nową galerię w Muzeum Narodowym w Warszawie. Jej przestrzeń zaaranżowało młode biuro projektowe Matosek/Niezgoda.
Zaprojektowani – Krakowskie Spotkania z Dizajnem Około 100 wystawców zapowiedziało swoją obecność na krakowskich Targach Dizajnu Zaprojektowani. Program wydarzenia, odbywającego się w dniach 24-26 listopada, obejmuje wystawy, warsztaty, targi dizajnu, a także spotkania z projektantami.