Orzeł i skrzydlaty wielbłąd. Polska na Targach Lewantyńskich

i

Autor: serwis prasowy

Targi Lewantyńskie

Spotkania z modernizmem: Orzeł i skrzydlaty wielbłąd

2023-04-10 15:08

Miasto Gdynia zaprasza na kolejną edycję cyklu Spotkania z modernizmem. Tym razem gościem wieczoru będzie Artur Tanikowski, wykładowca, kurator, autor wydanej niedawno książki „Orzeł i skrzydlaty wielbłąd. Polska na Targach Lewantyńskich w Tel Awiwie 1932-1936”.

Udział Polski w międzynarodowych wystawach i targach w okresie międzywojennym jest tematem słabo rozpoznanym, stąd wziął się pomysł na projekt badawczy pt. Polska na Targach Lewantyńskich w Tel Awiwie 1932–1936, którego efektem są książka i animowany film dokumentalny. Publikacja autorstwa Artura Tanikowskiego ma charakter popularnonaukowego eseju. Przedstawia udział naszego kraju w trzech kolejnych edycjach targów. Prezentuje architekturę polskich pawilonów, przybliża pomysły i założenia poszczególnych ekspozycji, osoby zaangażowane w pracę nad nimi, lokalne uwarunkowania i międzynarodowy odbiór zarówno samych targów, jak również polskich pawilonów i wystaw.

Już 25 kwietnia Artur Tanikowski będzie gościem kolejnej edycji cyklu Spotkania z modernizmem. W ramach wydarzenia zaplanowano wykład, projekcję filmu oraz rozmowę z autorem.Wśród uczestników zostaną rozlosowane bezpłatne egzemplarze książki „Orzeł i skrzydlaty wielbłąd. Polska na Targach Lewantyńskich w Tel Awiwie 1932-1936”. Prelekcja stanowi część programu realizowanego w ramach Gdyńskiego Szlaku Modernizmu oraz cyklu Spotkania z modernizmem, tym razem we współpracy Muzeum Emigracji w Gdyni i Narodowym Instytutem Architektury i Urbanistyki. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, obowiązują zapisy: app.evenea.pl.

Spotkania z modernizmem: Orzeł i skrzydlaty wielbłąd
Gdzie: sala kinowa Muzeum Emigracji, Gdynia, ul. Polska 1
Kiedy: 25 kwietnia 2023 roku, godz. 18.00-20.00
Spotkania z modernizmem

i

Autor: serwis prasowy