Architektura MuratorWydarzeniaSpotkanie architektów i konserwatorów zabytków. Zaproszenie na konferencję.

Spotkanie architektów i konserwatorów zabytków. Zaproszenie na konferencję.

W Państwowym Muzeum Etnograficznym w Warszawie w dniach 18-19 października odbędzie się sesja konserwatorska. Temat tegorocznej edycji to „Polityka Miejska. Praktyka konserwatorska, a partycypacja społeczna”.

Spotkanie architektów i konserwatorów zabytków

Dwudniowa konferencja z cyklu „Między ortodoksją, a kreacją. Dialog konserwatorsko-architektoniczny” będzie okazją do dyskusji pomiędzy architektami, urzędnikami, a także inwestorami i deweloperami. Wśród prelegentów znajdą się między innymi Marcin Sadowski (JEMS Architekci), Jakub Szczęsny (Grupa Projektowa Centrala), Barbara Jezierska (stołeczny konserwator zabytków w latach 2007-2011 i 2016-2017).

W trakcie debat zostaną poruszone zagadnienia dotyczące procesu rewitalizacji zabytków i jego finansowania. Jednym z punktów dyskusji będzie też temat funkcjonowania obiektu zabytkowego w trakcie i po zakończeniu inwestycji.

Ważnym aspektem będzie rola partycypacji społecznej w inwestycji rewitalizacyjnej. Wstęp do dyskusji pod hasłem wydarzenia „Polityka miejska, praktyka konserwatorska a partycypacja społeczna”, wygłosi doktor nauk prawnych Maksymilian Cherka.

Ostatniego dnia konferencji udział w panelu dyskusyjnym wezmą przedstawiciele Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa oraz Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Patronat honorowy nad konferencją objęli: Generalny Konserwator Zabytków, Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa, Marszałek Województwa Mazowieckiego i Prezydent Miasta Stołecznego Warszawy.

Więcej informacji TUTAJ

Aby wziąć udział w dwudniowej konferencji wymagane jest złożenie deklaracji udziału do Barbary Mularskiej. Uczestnictwo jest bezpłatne.

Warsztaty architektoniczne Forma Otwarta – Osiedle Otwarte. Projekt rewitalizacji osiedla im. Juliusza Słowackiego w Lublinie W dniach 21-23 listopada na Politechnice Lubelskiej odbędą się warsztaty architektoniczne, których celem będzie wypracowanie koncepcji rewitalizacji osiedla im. Juliusza Słowackiego w Lublinie. Do udziału zaporszeni są studenci architektury i innych kierunków projektowych. Zgłoszenia należy przesyłać do 9 listopada.
Warszawska Noc Muzeów i architektura Każdego roku program Noc Muzeów staje się coraz bogatszy. Z propozycji 204 muzeów i  innych instytucji, które zgłosiły swój udział w tegorocznej edycji, wybraliśmy 27 wydarzeń związanych z architekturą