Architektura MuratorWydarzeniaSpotkanie z Mistrzem – Alberto Veiga

Spotkanie z Mistrzem – Alberto Veiga

Marcowy wykład w ramach krakowskiego cyklu Spotkanie z Mistrzem wygłosi hiszpański architekt Alberto Veiga, współautor m.in. Filharmonii Szczecińskiej.

Spotkanie z Mistrzem – Alberto Veiga
Szkic Filharmonii w Szczecinie

SARP Oddział Kraków zaprasza na wykład Alberto Veigi, współzałożyciela pracowni Barozzi / Veiga, której autorstwa Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie jako jedyny w historii Polski budynek zdobyła główną nagrodę Unii Europejskiej im. Miesa van der Rohe (2015). Pochodzący z Hiszpanii Alberto Veiga studiował na Escuela Técnica Superior de Arquitectura de Navarra. W 2004 roku wspólnie z Włochem Fabrizio Barozzim, absolwentem Istituto Universitario di Architettura di Venezia, założyli pracownię Barozzi / Veiga. W ich portfolio prócz Filharmonii w Szczecinie znajdują się takie obiekty, jak Museum of Fine Arts w Chur w Szwajcarii (2016) czy Ribera del Duero Headquarters w Roa w Hiszpanii (2011). Wykład jest częścią cyklu Spotkanie z Mistrzem organizowanego w krakowskim Oddziale SARP.
12 marca 2019, godz. 18:00
Galeria Architektury SARP, plac Szczepański 6, Kraków
www.sarp.krakow.pl

Mistrzowie Architektury: Tezuka Architects Z uwagi na trwającą pandemię, cykl Mistrzowie Architektury pozostaje w formule on-line. Pierwszymi jesiennymi prelegentami będą Takaharu i Yui Tezuka – założyciele Tezuka Architects. „Architektura-murator” jest patronem medialnym spotkania.
Spotkanie z włoską pracownią Carlo Ratti Associati Już w najbliższy czwartek w cyklu Mistrzowie Architektury odbędzie się spotkanie on-line z Juanem Carlosem Romero – kolumbijskim architektem reprezentującym pracownię Carlo Ratti Associati. Architekt opowie m.in. o modułowych jednostkach intensywnej terapii, które jego biuro zaprojektowało w celu odciążenie przepełnionych podczas pandemii włoskich szpitali.
Jubileusz Mistrzów Architektury W tym roku cykl Mistrzowie Architektury obchodzi 15-lecie. Zwieńczeniem jubileuszu będzie podsumowująca wystawa, na której nie tylko zobaczymy prezentację dorobku wszystkich dotychczasowych prelegentów, ale też wysłuchamy ich opinii na temat rozwoju i przyszłości Katowic.
Mistrzowie Architektury: wulf architekten w Katowicach Już 21 listopada kolejny wykład z cyklu Mistrzowie Architektury. Tym razem gośćmi spotkania będą Tobias i Gabriel Wulfowie, czyli ojciec i syn prowadzący cenioną niemiecką pracownię wulf architekten.
Spotkanie z Mistrzem – Barbara i Oskar Grąbczewscy SARP Oddział Kraków zaprasza na wykład Barbary i Oskara Grąbczewskich, współtwórców katowickiej pracowni OVO Grąbczewscy Architekci.
Snøhetta w Katowicach Już 22 marca w ramach cyklu Mistrzowie Architektury wykład w Katowicach wygłosi Jette Hopp, szefowa zespołów projektowych z pracowni Snøhetta. Zostały już ostatnie miejsca!