Architektura MuratorWydarzeniaSzkoła architektury. Jak i czego uczyć? Kolejna dyskusja „Architektury-murator”

Szkoła architektury. Jak i czego uczyć? Kolejna dyskusja „Architektury-murator”

Miesięcznik „Architektura-murator” zaprasza na czwarte spotkanie z cyklu Wartości w architekturze. Dyskusję z udziałem Magdaleny Kozień-Woźniak, Jerzego Łątki i Gabrieli Rembarz poprowadzi Hubert Trammer.

Szkoła architektury. Jak i czego uczyć? Kolejna dyskusja „Architektury-murator”

21 października o godzinie 12.00 zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu Wartości w architekturze. Tym razem zaproszeni przez redakcję goście dyskutować będą na temat procesów kształcenia na polskich uczelniach. Jak należy uczyć, by młodzi architekci i architektki nabyli właściwe umiejętności, wiedzę oraz rozumieli wyzwania stojące przed współczesną architekturą?

W dyskusji udział wezmą Magdalena Kozień-Woźniak, dziekan Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej, wspólniczka w pracowni Kozień Architekci, Jerzy Łątka, wykładowca na Wydziale Architektury Politechniki Wrocławskiej i Gabriela Rembarz, adiunkt na Wydziale Architektury Politechniki Gdańskiej, członkini DASL Deutsche Akademie für Städtebau und Landesplanung. Spotkanie poprowadzi Hubert Trammer, architekt, publicysta, uczestnik okrągłego stołu Nowego Europejskiego Bauhausu, nauczyciel na Politechnice Lubelskiej, współpracownik Narodowego Instytutu Architektury i Urbanistyki oraz ekspert nominujący do EU Miesa van der Rohe Award.

Organizatorzy zapraszają do udziału on-line pracownie architektoniczne, architektów i projektantów, studentów  i przedstawicieli uczelni wyższych oraz wszystkich zainteresowanych architekturą,  kulturą i otaczającą nas przestrzenią. Zainteresowanych aktywnym uczestnictwem w spotkaniu, w tym możliwością zadawania pytań, zachęcamy do kontaktu z redakcją: architektura_foto@grupazpr.pl.

Więcej informacji oraz rejestracja na stronie: wartosci.architektura.murator.pl.

Autor: (Red.)
Ewa P. Porębska rozmawia z Romualdem Loeglerem [FILM] O międzynarodowych kontekstach, biennale w Krakowie, czasopismach i trochę o architekturze. Prezentujemy nagranie spotkania, podczas którego Ewa P. Porębska rozmawiała z Romualdem Loeglerem.
Ewa P. Porębska rozmawia z Jerzym Szczepanikiem-Dzikowskim [FILM] O wierszach, szkicach, zawodowych wyzwaniach, zabawie i trochę o architekturze. Prezentujemy nagranie spotkania on-line, podczas którego Ewa P. Porębska rozmawiała z Jerzym Szczepanikiem-Dzikowskim.
Ewa P. Porębska rozmawia z Magdaleną Staniszkis [FILM] O urbanistyce, ekspertyzach, Pałacu Kultury, zieleni i trochę o architekturze. Prezentujemy nagranie spotkania on-line, podczas którego Ewa P. Porębska rozmawiała z Magdaleną Staniszkis.
Redakcje magazynów architektonicznych przeciw nieuczciwej konkurencji Redaktorzy naczelni magazynów „Architektura-murator”, „Architecture Snob” oraz „Zawód:Architekt” wystosowali oświadczenie przeciw nieuczciwej konkurencji na polskim rynku czasopism poświęconych architekturze.
Zapisz się na newsletter i bądź na bieżąco Co tydzień nowa porcja najświeższych architektonicznych newsów z Polski i ze świata!
Ewa P. Porębska: jak oceniać architekturę O tym, jakimi wartościami powinniśmy się kierować przy ocenie architektury oraz dlaczego tak mało młodych wygrywa najważniejsze konkursy architektoniczne z Ewą P. Porębską, redaktorką naczelną „Architektury-murator”, rozmawia Łukasz Harat.