Architektura MuratorWydarzeniaSzkoła architektury. Jak i czego uczyć? Kolejna dyskusja „Architektury-murator”

Szkoła architektury. Jak i czego uczyć? Kolejna dyskusja „Architektury-murator”

Miesięcznik „Architektura-murator” zaprasza na czwarte spotkanie z cyklu Wartości w architekturze. Dyskusję z udziałem Magdaleny Kozień-Woźniak, Jerzego Łątki i Gabrieli Rembarz poprowadzi Hubert Trammer.

Szkoła architektury. Jak i czego uczyć? Kolejna dyskusja „Architektury-murator”

21 października o godzinie 12.00 zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu Wartości w architekturze. Tym razem zaproszeni przez redakcję goście dyskutować będą na temat procesów kształcenia na polskich uczelniach. Jak należy uczyć, by młodzi architekci i architektki nabyli właściwe umiejętności, wiedzę oraz rozumieli wyzwania stojące przed współczesną architekturą?

W dyskusji udział wezmą Magdalena Kozień-Woźniak, dziekan Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej, wspólniczka w pracowni Kozień Architekci, Jerzy Łątka, wykładowca na Wydziale Architektury Politechniki Wrocławskiej i Gabriela Rembarz, adiunkt na Wydziale Architektury Politechniki Gdańskiej, członkini DASL Deutsche Akademie für Städtebau und Landesplanung. Spotkanie poprowadzi Hubert Trammer, architekt, publicysta, uczestnik okrągłego stołu Nowego Europejskiego Bauhausu, nauczyciel na Politechnice Lubelskiej, współpracownik Narodowego Instytutu Architektury i Urbanistyki oraz ekspert nominujący do EU Miesa van der Rohe Award.

Organizatorzy zapraszają do udziału on-line pracownie architektoniczne, architektów i projektantów, studentów  i przedstawicieli uczelni wyższych oraz wszystkich zainteresowanych architekturą,  kulturą i otaczającą nas przestrzenią. Zainteresowanych aktywnym uczestnictwem w spotkaniu, w tym możliwością zadawania pytań, zachęcamy do kontaktu z redakcją: architektura_foto@grupazpr.pl.

Więcej informacji oraz rejestracja na stronie: wartosci.architektura.murator.pl.

Autor: (Red.)
Zapisz się na newsletter i bądź na bieżąco Co tydzień nowa porcja najświeższych architektonicznych newsów z Polski i ze świata!
Ewa P. Porębska: jak oceniać architekturę O tym, jakimi wartościami powinniśmy się kierować przy ocenie architektury oraz dlaczego tak mało młodych wygrywa najważniejsze konkursy architektoniczne z Ewą P. Porębską, redaktorką naczelną „Architektury-murator”, rozmawia Łukasz Harat.
Przestrzeń publiczna [FILM] Prezentujemy nagranie trzeciej dyskusji z cyklu Wartości w Architekturze. Tym razem zaproszeni przez redakcję goście dyskutowali na temat przestrzeni publicznej. Spotkanie z udziałem Ewy Kuryłowicz, Agnieszki Labus i Łukasza Pancewicza poprowadził Marcin Szczelina.
Nasz przyjaciel Demiurg [FILM] Prezentujemy nagranie pierwszej dyskusji z cyklu Wartości w Architekturze. Spotkanie z udziałem Doroty Sibińskiej z XYstudio, Roberta Koniecznego z KWK PROMES i Szymona Wojciechowskiego z APA Wojciechowski Architekci poprowadziła redaktor naczelna „Architektury-murator” Ewa P. Porębska.
Kolejne spotkanie 21 października W roku 2021 redakcja „Architektury-murator” zaplanowała cykl dyskusji z wiodącymi polskimi architektami - o tym, co w architekturze najcenniejsze. Spotkania, prowadzone przez uznane autorytety – kuratorów, dziennikarzy, aktywistów - ukażą wyzwania współczesnej architektury na tle ostatnich kilkudziesięciu lat.
Ewa P. Porębska z nagrodą Top Woman 2020 in Real Estate Redaktor naczelna „Architektury-murator” Ewa P. Porębska zdobyła główną nagrodę w kategorii Architektura & Design w konkursie Top Woman 2020 in Real Estate.