Architektura MuratorWydarzeniaSzkoła polska w Paryżu. Malarstwo – rysunek – fotografia

Szkoła polska w Paryżu. Malarstwo – rysunek – fotografia

W warszawskiej galerii Van Golik 3 października otwarta zostanie wystawa prac polskich artystów związanych z Paryżem

W autorskiej galerii sztuki współczesnej na warszawskiej Saskiej Kępie znajdą się prace Elżbiety Brzęczkowskiej, Marii Collin, Artura Majki, Tomasza Marczewskiego, Krzysztofa Pruszkowskiego oraz Witolda Zandfosa, artystów o różnych zainteresowaniach i bardzo odmiennej twórczości.  Subiektywny wybór kuratora połączył kilkoro spośród licznych polskich artystów wciąż tworzących we francuskiej metropolii.

Od końca lat 40 XX wieku, mimo symbolicznego przekazania pałeczki przez artystów europejskich młodszym kolegom w Ameryce, Paryż przyciągał twórców z całego świata, tych co chcieli się otrzeć o stare kamienie pod słońcem Prowansji, znaleźć się pod niskim pułapem chmur w Bretanii, być tam gdzie historia zostawiła trwałe ślady, nie mniej ważne, niż odcisk buta Neila Armstronga w pyle księżycowej pustyni – mówi o znaczeniu artystycznych podróży do Francję jeden z uczestników wystawy, Witold Zandfos.


Szkoła polska w Paryżu. Malarstwo – rysunek – fotografia
wernisaż: 3.10. 2012, 19.00
Wystawa czynna: 4.10 – 20.10.2012
Autorska galeria sztuki współczesnej Van Golik
ul. Berezyńska 27, Warszawa

szkoła polska w paryżu - grafika, malarstwo, fotografia
Leon Tarasewicz w Muzeum Architektury Od 10 maja w MA retrospektywa twórczości artysty tworzącego na wielką skalę. Architektura-murator jest patronem wydarzenia.
Architekt obok Architektury. Kazimierz Hamada: malarstwo Krakowski oddział SARP zaprasza na kolejną wystawę z cyklu Architekt obok Architektury. W grudniu w Galerii Architektury SARP prezentowane będą pejzaże autorstwa Kazimierza Hamady
Europejski Festiwal Malarstwa Monumentalnego Część z bloków gdańskiej Zaspy obudowały rusztowania. Artyści z Włoch, Niemiec, Chin oraz Polski w ramach drugiej edycji Europejskiego Festiwalu Malarstwa Monumentalnego – Monumental Art chwycą za pędzle i puszki ze sprayem, aby stworzyć gigantyczne obrazy na ścianach budynków. To kolejny krok w budowie największej galerii malarstwa w przestrzeni publicznej.