Architektura MuratorWydarzeniaTargi BUDMA 2018 - wydarzenia dla architektów

Targi BUDMA 2018 - wydarzenia dla architektów

Kulisy powstawania poznańskiego Bałtyku i wyzwania stawiane przez nowoczesne mega-miasta - oto tematy dwóch spotkań, które odbędą się w trakcie Międzynarodowych Targów Budownictwa i Architektury w Poznaniu w dniach 30 stycznia - 2 lutego.

Biurowiec Bałtyk w Poznaniu. Tak wygląda pierwsza polska realizacja MVRDV
Fot. Juliusz Sokołowski

31 stycznia odbędzie się spotkanie z Nathalie de Vries - współzałożycielką pracowni MVRDV, której pierwsza polska realizacja, biurowiec "Bałtyk", stanął w zeszłym roku w Poznaniu. Budynek stał się jedną z najgłośniejszych inwestycji ubiegłego roku ze względu na odważną bryłę i jego centralną lokalizację. Architektka opowie o kulisach powstawania projektu.

1 lutego gościem targów będzie Aranourem Djalali, założycielem pracowni DNA Barcelona, prowadzącej projekty na całym świecie. Spotkanie pod tytułem "Cities to Megacities" będzie próbą odpowiedzi na wyzwanie stawiane przez nowoczesne metropolie - w jaki sposób tworzyć budynki, które ucieleśniają koncepcję "pionowej populacji", w taki sposób, aby spełniały oczekiwania mieszkańców mega-miast.

W trakcie trwania targów odbędzie się poza tym wystawa 1m/ARCH, gdzie zaprezentowane zostaną projekty ponad 100 pracowni. Ekspozycja będzie zbudowana z modułów przestrzennych - każde biuro będzie miało do dyspozycji 1m (bieżący, kwadratowy, sześcienny) przestrzeni wystawowej na przedstawienie swoich rozwiązań i realizacji.

W programie przewidziane są także rynkowe premiery, nowości produktowe, konkursy, prezentacje oraz Salony Tematyczne - ekspozycje dotyczące odpowiednio stolarki, dachów, podłóg i parkietów oraz rusztowań i sztalunków. Pełen program dostępny jest na stronie BUDMA.

"Architektura-murator" jest patronem medialnym wydarzenia.

Tagi:
Sumienie detalu – kolejna edycja Forum Designu i Architektury. Budma 2021 Tegoroczne Forum Designu i Architektury odbędzie się 3 lutego w formule on-line. Wśród gości między innymi Tim Inglod, Lars Emil Kragh, Małgorzata Kucewicz, Zbigniew Maćków, Milena Trzcińska i Jakub Głaz.
Nagroda Ministra Inwestycji za wybitne osiągnięcia w architekturze 2019 Minister Inwestycji i Rozwoju po raz kolejny przyznał nagrody w dziedzinie architektury i planowania przestrzennego. Wśród laureatów m.in. Bolesław Stelmach, Ewa Kuryłowicz i Bogusław Wowrzeczka.
BUDMA 2019 – podsumowanie 28. edycji Międzynarodowych Targów Budownictwa i Architektury Blisko 50 000 gości, 1000 wystawców, 43 produkty nagrodzone Złotym Medalem MTP, ponad 150 targowych premier rynkowych, a także prezentacja biur architektonicznych i rozstrzygnięcie pierwszej edycji konkursu Architecture BUDMA Award. Podsumowujemy tegoroczną odsłonę Międzynarodowych Targów Budownictwa i Architektury BUDMA 2019.
Budma Award 2019 – znamy finalistów konkursu ABA – Architecture Budma Award Jury pierwszej edycji konkursu Architecture BUDMA Award do ścisłego finału nominowało pięć obiektów. Wyniki poznamy 12 lutego podczas gali otwarcia Międzynarodowych Targów Budownictwa i Architektury BUDMA 2019.
BUDMA 2019 – wydarzenia dla architektów Już 12 lutego Poznań ponownie stanie się miejscem prezentacji najnowszych osiągnięć w dziedzinie szeroko rozumianej architektury. W programie m.in. spotkania i dyskusje wokół innowacyjnych rozwiązań dla projektantów oraz ostatnich zmian legislacyjnych.
Targi BUDMA 2018 Międzynarodowe Targi Budownictwa i Architektury BUDMA w Poznaniu odbędą się w terminie 30 stycznia – 2 lutego 2018. Podczas targów odbędzie się szereg wydarzeń, skierowanych do czterech grup: handlowców, wykonawców, architektów i projektantów oraz inwestorów.