Teatr w budowie

Projekt Teatr w Budowie to preludium wielkiego otwarcia, które nastąpić ma w maju 2016 roku – inauguracji Centrum Spotkania Kultur w Lublinie.

Teatr w budowie
Sala operowa w lubelskim Centrum Spotkania Kultur będzie liczyła blisko 1000 miejsc. Proj. Stelmach i Partnerzy Biuro Architektoniczne

Budynek powstaje w miejscu budowanego od 40 lat teatru. Perypetie związane z jego realizacją staną się kanwą opowieści o tym, jak niedokończona inwestycja z czasów Gierka mogła ożyć dzięki unijnym funduszom. W wydarzeniu Jak budować teatr? wezmą udział znani twórcy teatru, którzy przygotują monodramy odpowiadające na tytułowe pytanie, a na fasadzie CSK zobaczymy multimedialny spektakl. Zaplanowano także odsłonięcie pracy Mirosława Bałki.

22-23 listopada
Centrum Spotkania Kultur, Lublin
www.spotkaniakultur.com

Tagi:
Osiedle Słowackiego w Lublinie Lubelskie osiedle Słowackiego to pierwsza w Polsce realizacja humanistycznej wizji zespołu mieszkaniowego opartego o stworzoną przez Oskara Hansena ideę Linearnego Systemu Ciągłego.
Muzeum Ziem Wschodnich w Lublinie – wyniki konkursu Warszawska pracownia WXCA we współpracy z nowojorskim biurem Ralph Appelbaum Associates zwyciężyła w konkursie na projekt Muzeum Ziem Wschodnich Dawnej Rzeczypospolitej w Lublinie. Na potrzeby nowo utworzonej placówki przeznaczono zabytkowy Pałac Lubomirskich.
Lublin: alternatywne opowieści o mieście Co wybieramy z bogatego zasobu naszej przeszłości, by opowiadać o mieście? Jakie narracje tworzymy, by dać poczucie przynależności i tożsamości mieszkańcom? Jakie oblicze miasta w ten sposób pokazujemy? Na te i inne pytania postarają się odpowiedzieć badacze i animatorzy kultury na seminarium z cyklu Potencjał dziedzictwa.
Rozbudowa Portu Lotniczego Lublin Wkrótce rozpocznie się rozbudowa Portu Lotniczego Lublin w Świdniku według projektu pracowni ARÉ. Powierzchnia obiektu zwiększy się o prawie 2,2 tys. m2.
startARCHITEKCI: projekty studenckie w CSK w Lublinie W Centrum Spotkania Kultur w Lublinie studenci Politechniki Lubelskiej przedstawią obronione w 2017 roku na Wydziale Budownictwa i Architektury projekty dyplomowe. Już 14 lutego otwarcie wystawy, której patronem jest Architektura-murator.
Pierwszy w Polsce zielony budżet obywatelski! W Lublinie budżet obywatelski cieszy się dużą popularnością, nic więc dziwnego, że do dyspozycji mieszkańców władze miasta oddały ostatnio kolejne fundusze, tym razem wyłącznie na projekty związane z zielenią. Jedną z koncepcji wybranych do realizacji w pierwszej edycji jest park kieszonkowy na Starym Mieście.