Zaślepka na obiekt leadowy Architektura

i

Autor: Archiwum Architektury

VI Międzynarodowa Konferencja Ergonomiczna

2010-11-15 1:00

Ergonomia może odnosić się do interakcji człowieka z konkretnym przedmiotem. Wykorzystanie tej wiedzy, jest kluczowym zagadnieniem w praktyce tworzenia innowacji. Nie ma zaś innowacyjności bez wzornictwa. Wzornictwa opartego o wiedzę – również wiedzę z obszaru ergonomii.

W dniu 18 listopada 2010 w Instytucie Wzornictwa Przemysłowego w Warszawie odbędzie się:

VI Międzynarodowa Konferencja Ergonomiczna „ERGONOMIA – INWESTYCJA W SUKCES”

Ostatnie wolne miejsca - zgłoś swój udział jeszcze dziś!

W konferencji wezmą udział przedstawiciele polskich i światowych przedsiębiorstw, którzy przedstawią biznesowy model wykorzystania ergonomicznych rozwiązań, jako wyznacznik sukcesu rynkowego, który stał się ich udziałem.

Projektant Dan Formosa, pracujący dla czołowych amerykańskich koncernów, zaprezentuje światowe trendy w projektowaniu produktów i usług skoncentrowanym na użytkowniku i jego potrzebach. Jego zdaniem:W roku 2010 widzimy, że ludzie nie są już tak nasyceni technologią i raczej szukają wymiaru osobistego w produktach i usługach, których pożądają. Ten fakt istotnie wpływa na wzornictwo, projektanci muszą bowiem skoncentrować się na ludziach. Wspaniałe projekty, produkty i usługi, które pozytywnie wpływają na nasze życie, można realizować najlepiej dzięki zrozumieniu ergonomii fizycznej, fizjologii, psychologii — oraz emocji ludzi, dla których projektujemy.”

Więcej informacji i zgłoszenie udziału: http://www.iwp.com.pl/konferencje

Kontakt i potwierdzenie udziału do dnia 17 listopada 2010: Mikołaj Chałas Instytut Wzornictwa Przemysłowego tel. (22) 860-01-71 mikolaj_chalas@iwp.com.pl

Patronat medialny: „Architektura-murator”

Ergonomia jest tą dziedziną wiedzy, która scalając dorobek wielu nauk, humanizuje środowisko pracy, a szerzej, materialne środowisko w jakim żyjemy tak, by było przyjazne potrzebom psychofizycznym użytkownika, zapewniało optymalną efektywność pracy, zapobiegało szkodom zdrowotnym wynikającym z przeciążenia, kompensowało niepełnosprawność i sprzyjało rozwojowi biologicznemu człowieka. Ergonomia może odnosić się do interakcji człowieka z konkretnym przedmiotem (narzędziem), może odwoływać się do procesów (produkcyjnych, zarządczych) oraz systemów złożonych (makroergonomia). Wykorzystanie tej wiedzy, która dzięki prowadzonym badaniom podlega ciągłemu doskonaleniu, jest kluczowym zagadnieniem w praktyce tworzenia innowacji przynoszącej wymierne korzyści biznesowe w postaci większej efektywności produkcji, zmniejszania ryzyka dzięki dostosowaniu produktu lub procesu do potrzeb i preferencji konsumenta oraz zdobywania przewagi ilościowej i jakościowej na rynku i wielu innych. Nie ma zaś innowacyjności bez wzornictwa. Wzornictwa opartego o wiedzę – również wiedzę z obszaru ergonomii.

VI Międzynarodowa Konferencja Ergonomiczna odbywać się będzie 18 listopada 2010 roku w Warszawie. Organizatorem tego cyklicznego wydarzenia jest już po raz szósty Instytut Wzornictwa Przemysłowego.

Coroczna konferencja jest płaszczyzną, na której spotkanie projektanta, doradcy i pracownika naukowego z przedsiębiorcą jest inspiracją do stosowania innowacyjnych rozwiązań ergonomicznych przynoszących realne korzyści biznesowe oraz stanowiących o silnej pozycji konkurencyjnej producenta.

Ideą konferencji jest przede wszystkim ukazanie istotności i obszarów wykorzystania ergonomicznych rozwiązań jako elementu strategii biznesowej innowacyjnych przedsiębiorstw. Począwszy od prelekcji projektantów i producentów produktów stanowiących: wyposażenie wnętrz biurowych, narzędzia pracy; produktów codziennego użytku, po projektantów nowych technologii i narzędzi informatycznych, pokazana zostanie skala i znaczenie wykorzystania wyników badan ergonomicznych w tych obszarach.

Promując innowacyjność w działaniu oraz spojrzenie na dizajn produktów i usług przez pryzmat użytkownika, a nie wyłącznie technologii, chcąc zaprezentować doświadczenia światowych i polskich rynków, program konferencji podzielony został naposzczególne sesje.

Szczegółowy program oraz informacje o zgłoszeniu udziału: www.iwp.com www.iwp.com.pl/konferencje_VI_konferencja_ergonomiczna_cel_konferencji

fotka z /zdjecia/ergonomia_ART.jpg

i

Autor: Archiwum Architektury