W jak Wrocław

Wspólne dobro: W to wystawa o wrocławskiej literze W, jednym z najbardziej charakterystycznych tamtejszych miejskich symboli.

W jak Wrocław
Znak graficzny wystawy: Jakub Stępień/Hakobo

Wystawa na czasie. Gdy nie ma innego wyjścia, wracamy na własne podwórko. Szukamy przejawów witalności, wrocławskości i bezinteresowności w naładowanej komercją przestrzeni miasta. W skrócie: szukamy wspólnego dobra. Jego emblematem jest zaskakująco odporna i energiczna litera W, jako żelazny punkt w rejestrze wrocławskiej ikonografii, który był, jest i będzie w modzie – tak wyjaśniają ideę ekspozycji organizatorzy. Jest ona okazją do prześledzenia różnorodności projektowania i wykorzystania litery W na przykładzie ponad 70 prac  zaprezentowanych w formie lightboxów. Koncepcja pokazu bazuje na publikacji poświęconej wrocławskim literom W o tytule V+V. Wademecum, wydanej przez Autora W. Twórcami tej kolekcji są Łukasz Walawender i Marian Misiak, projektanci i propagatorzy lokalnej kultury wizualnej.

W aranżacji wystawy autorstwa Marty Smektały wykorzystano projekty architekta Jakuba Szczęsnego, pochodzące z ekspozycji Działania na terenie zaludnionym (2013). Kontynuujemy w ten sposób naszą praktykę twórczego przeobrażania elementów scenograficznych, troszcząc się jednocześnie o minimalizację odpadów - dodają organizatorzy. Jako wydarzenie towarzyszące zaplanowano wykład Iwony Kałuży zatytułowany Wspólne dobro: wykład o wizualności miasta w oparciu o historię litery “W” (29 października, godz. 18.00). Kuratorką wystawy Wspólne dobro: W jest Kalina Zatorska - pomysłodawczyni inicjatywy Autor W.

Galeria Dizajn BWA Wrocław, ul. Świdnicka 2-4

Wystawa: 9 października 2020 - 3 stycznia 2021

Wykład: 29 października, godz. 18.00

www.bwa.wroc.pl

Ile erosa w architekturze? Rozmowa z Edgarem Bąkiem O sztuce generatywnej, algorytmach projektowania i oswajaniu brutalnej geometrii z Edgarem Bąkiem, projektantem identyfikacji wizualnej, rozpoznawalnym dzięki oszczędnemu, a jednocześnie mocnemu językowi przekazu, rozmawia Mjai Mozga-Górecka.
Nowe grafiki z metalu na ścianach gdyńskich budynków Od niedawna w gdyńskim śródmieściu można oglądać dwa nowe projekty stowarzyszenia Traffic Design. Zostały one zrealizowane w ramach współpracy z Miastem Gdynia, polegającej na testowaniu nowych form dizajnu i funkcjonowania sztuki w przestrzeni publicznej.
Dizajn dla elektronowego mózgu Tworząca podstawy polskiego przemysłu komputerowego firma Elwro współpracowała z najlepszymi wrocławskimi plastykami i projektantami. By obejrzeć dizajn w służbie pierwszych elektronowych mózgów należy wybrać się do galerii BWA we Wrocławiu.
Zamecznik now! Konkurs na plakat Fundacja Archeologia Fotografii zaprasza młodych projektantów do nadsyłania prac nawiązujących do dorobku Wojciecha Zamecznika, wybitnego polskiego grafika, fotografa i twórcy scenografii
Już dziś ostatnie przed wakacjami - Nowe Piętro, spotkanie z projektantami w Muzeum Sztuki Nowoczesnej Młoda architektura, grafika i wzornictwo - cykl spotkań „Architektury-murator" w Muzeum Sztuki Nowoczesnej. Na ostatnie przed wakacyjną przerwą spotkanie zapraszamy w środę 20 czerwca 2012 roku do MSN w Warszawie. Gośćmi wieczoru będą:  MUS ARCHITECTS, Jacek Ryń oraz grafik Bartłomiej „Arobal” Kociemba
Wystawa Grafiki Artystycznej KISSPRINT 2012 18 maja w warszawskim Soho Factory odbędzie się wernisaż wystawy grafiki warsztatowej KISSPRINT 2012, który zapoczątkuje tygodniową ekspozycję prac najzdolniejszych artystów młodego pokolenia.