Zaślepka na obiekt leadowy Architektura

i

Autor: Archiwum Architektury

Wielkie święto architektury

2010-07-02 2:00

Trzy weekendy, 16 dni, ponad 300 wydarzeń, gwiazdy światowej sceny architektonicznej i około 250 tysięcy spodziewanych gości. A do tego instalacje, pawilony i namioty wystawowe, debaty i dyskusje, pikniki i przyjęcia, zwiedzanie miasta pieszo, rowerem i statkiem. Tak w wielkim skrócie można opisać London Festival of Architecture (LFA).

Na czas festiwalu, praktyczne związki w modzie i architekturze ujawnił Tonkin Liu dla domu mody Austin Reed. Zaproponował umieszczenie w witrynie sklepowej rzeźbiarskiej instalacji w formie mostu. Technologia materiałowa, metody projektowania i fabrykacji stały się źródłem radykalnych przemian: "moda" - budynki stały się bardziej płynne, a "konstrukcje" części garderoby, bardziej architektoniczne.

30 czerwca - 4 lipca 2010 (zamknięcie festiwalu) Londyn

W tym roku londyński festiwal architektury odbywa się już po raz czwarty, a jego tematyka inspirowana jest londyńską olimpiadą w 2012 roku. W nawiązaniu do hasła igrzysk London welcomes the world, festiwal zatytułowano Welcoming City. W ramach imprezy, w przestrzeni miejskiej pojawiają się tymczasowe interwencje architektoniczne. Sweet Sculptures, modele NEO Bankside Pavilion i Tate Modern wykonane w całości z kostek cukru w skali 100:1. Grupa 'Raumlabor' i ich eksperymentalny 'bubbletecture', mobilny namiot (Portavilion) w kształcie bańki rozstawiony w parkach pięciu dzielnic Londynu, a także na trawnikach przed Tate Gallery, posłuży jako tymczasowe miejsce dla sztuki publicznej. Moss Your City, norweska pracownia PUSHAK zaprojektowała instalację w oparciu o lokalny klimat i materiał - spektakularnie pofałdowany krajobraz z mchu. W programie Love Your Street specjaliści od krajobrazu wraz z lokalną społecznością zachęcać będą do aktywnego działania na rzecz poprawy jakości przestrzeni. Wśród festiwalowych propozycji Living Architecture. Projekt zakłada możliwość wynajęcia domu w Wielkiej Brytanii, zaprojektowanego przez znanego architekta, jak Peter Zumthor, Michael i Patty Hopkins, MVRDV, JVA i NORD. International Student Architecture Festival zakłada szereg akcji miejskich typu site-specific w odpowiedzi na temat Reduce, Reuse, Recycle. Na czas festiwalu w ponad 30. instytucjach kultury w Londynie odbywa się cykl wystaw, prezentacji, spotkań w nawiązaniu do sloganu The Welcoming City. Wszystkie działania na obszarze Bankside będą prezentowane od 30. czerwca do 4. lipca.


Więcej na oficjalnej stronie festiwalu www.lfa2010.org

fotka z /zdjecia/lonTonkin_Liu_regent-street-austin.jpg

i

Autor: Archiwum Architektury