Architektura MuratorWydarzeniaWykład z cyklu: Mistrzowie Architektury

Wykład z cyklu: Mistrzowie Architektury

Wojciech Leśnikowski, Ralph Johnson. PERKINS&WILL.

16.04.2009 czwartek, godz. 18.00

Miejsce: Sala audytoryjna, ING BANK Śląski, ul. Sokolska 34, Katowice

Perkins&Will jedno z wiodących amerykańskich biur założone w 1935 roku w Chicago. Obecnie zatrudnia ok. 1600 osób (22 biura w USA, Chinach, Indiach, Dubaju, Paryżu i Londynie). Specjalizuje się w dziedzinach takich jak: lotnictwo, transport, nauka, edukacja, kultura, technologia, służba zdrowia, budownictwo mieszkaniowe i biurowe. Realizuje zarówno projekty dla funkcji komercyjnych, jak również projekty z zakresu architektury ekologicznej i zielonej. www.perkinswill.com

Ralph Johnson - wychowanek Uniwersytetu Illinois, zajmuje stanowisko głównego architekta działającego w Chicago.
Wojciech Leśnikowski - absolwent Politechniki Krakowskiej zajmujący stanowisko Don Hatch Distinguished Professor na Uniwersytecie Kansas i odpowiedzialny w biurze Perkins&Will za działania w Europie. Wcześniej profesor uniwersytetów: Yale, Cornell, Pennsylvania, Wisconsin, Illinois, Oxford i Delft. Pracował w pracowniach Le Corbusiera, Vago, Renaudie w Paryżu, jak również Harrison&Abramovitz w Nowym York oraz na stanowisku głównego projektanta w biurach Graham, Anderson, Probst&White, Loebl, Schlossman&Hackl (Chicago), HNTB Corporation w Kansas City, HOK Corporation w St, Louis i Londynie. Projektant drapaczy chmur, lotnisk, obiektów biurowych i szpitali. Autor pięciu książek i wielu artykułów w prasie międzynarodowej. Odznaczony medalami państwowymi i nagrodami za działalność zawodową we Francji i Stanach Zjednoczonych.


W związku z ograniczoną ilością miejsc prosimy o zgłaszanie uczestnictwa mailem: biuro@sarp.katowice.pl lub faxem: (032) 2539230

kurator cyklu: arch. Wojciech Małecki
organizator: SARP O/Katowice
współorganizator: Miasto Katowice
patronat medialny: "Architektura-murator", "ARCHIVOLTA", BRYŁA

fotka z /zdjecia/MA_R_jones.jpg
fotka z /zdjecia/MA_R_jones_4.jpg
Mistrzowie Architektury: Tezuka Architects Z uwagi na trwającą pandemię, cykl Mistrzowie Architektury pozostaje w formule on-line. Pierwszymi jesiennymi prelegentami będą Takaharu i Yui Tezuka – założyciele Tezuka Architects. „Architektura-murator” jest patronem medialnym spotkania.
Spotkanie z włoską pracownią Carlo Ratti Associati Już w najbliższy czwartek w cyklu Mistrzowie Architektury odbędzie się spotkanie on-line z Juanem Carlosem Romero – kolumbijskim architektem reprezentującym pracownię Carlo Ratti Associati. Architekt opowie m.in. o modułowych jednostkach intensywnej terapii, które jego biuro zaprojektowało w celu odciążenie przepełnionych podczas pandemii włoskich szpitali.
Jubileusz Mistrzów Architektury W tym roku cykl Mistrzowie Architektury obchodzi 15-lecie. Zwieńczeniem jubileuszu będzie podsumowująca wystawa, na której nie tylko zobaczymy prezentację dorobku wszystkich dotychczasowych prelegentów, ale też wysłuchamy ich opinii na temat rozwoju i przyszłości Katowic.
Mistrzowie Architektury: wulf architekten w Katowicach Już 21 listopada kolejny wykład z cyklu Mistrzowie Architektury. Tym razem gośćmi spotkania będą Tobias i Gabriel Wulfowie, czyli ojciec i syn prowadzący cenioną niemiecką pracownię wulf architekten.
Spotkanie z Mistrzem – Barbara i Oskar Grąbczewscy SARP Oddział Kraków zaprasza na wykład Barbary i Oskara Grąbczewskich, współtwórców katowickiej pracowni OVO Grąbczewscy Architekci.
Spotkanie z Mistrzem – Alberto Veiga Marcowy wykład w ramach krakowskiego cyklu Spotkanie z Mistrzem wygłosi hiszpański architekt Alberto Veiga, współautor m.in. Filharmonii Szczecińskiej.