Architektura MuratorWydarzeniaWykład Anny Żmijewskej w ramach międzynarodowej konferencji GIS

Wykład Anny Żmijewskej w ramach międzynarodowej konferencji GIS

Zapraszamy na prezentację arch. Anny Żmijewskiej, redaktor działu Technika w miesięczniku "Architektura-murator", poświęconą zastosowaniu współczesnych zdobyczy techniki i inżynierii w architekturze. Wykład odbędzie się 23 lutego 2016 w ramach międzynarodowej konferencji architektury wnętrz GIS w Krakowie.

Prezentacja będzie przeglądem znaczących realizacji zagranicznych powstałych w ostatnich latach, w których zastosowano ciekawe, nietypowe i trudne do zrealizowania rozwiązania. Wśród publikowanych na łamach miesięcznika „Architektura-murator” w dziale Technika pojawiły się budynki m.in. takich pracowni jak: Renzo Piano, FREE – Fernando Romero, J. MAYER H. Architects, Zaha Hadid Architects, Herzog & de Meuron, Foster+Partners, Henning Larsen Architects i Batteríiđ Architects, OMA, Diller Scofidio + Renfro czy Bjarke Ingels Group – BIG. O realizacjach opowie redaktor działów Technika i Warsztat w miesięczniku „Architektura-murator” arch. Anna Żmijewska.

Anna Żmijewska – architekt (absolwentka Wydziału Architektury Politechniki Białostockiej). Od 2008 prowadzi w miesięczniku „Architektura-murator” dział Technika, w którym prezentowane są m.in. najsłynniejsze obiekty ze świata, wybrane ze względu na interesujące rozwiązania technologiczne i nietypowe elementy konstrukcji, oraz Warsztat, w którym o praktyce zawodu opowiadają na przykładzie swoich realizacji czołowi polscy architekci i konstruktorzy. Z ramienia redakcji organizatorka konferencji: Ekalog Architektury (2010), Gdzie przeszłość styka się z przyszłością. Rewitalizacja i rozszerzona rzeczywistość – miejskie strategie architektury XXI wieku (2011), Drewno w Architekturze (2011) oraz Idealny zespół mieszkaniowy? Zrównoważone koncepcje na przyszłość (2012) oraz ogólnopolskich konfrontacji młodych architektów – Młodzi do Łodzi 2013. Współpracowała przy tworzeniu architektonicznej publikacji, która prezentuje najbardziej spektakularne realizacje ostatniego piętnastolecia – Form Follows Freedom. Architektura dla kultury w Polsce 2000+ (2015), wydanej również w wersji anglojęzycznej (wydawca: Międzynarodowe Centrum Kultury, partner wydania: miesięcznik „Architektura-murator”).

Wykład odbędzie się w hotelu Holiday Inn w Krakowie o godzinie 14:30.

Serwis www.architektura.murator.pl od teraz bez rejestracji! Wychodząc naprzeciw Waszym potrzebom, znosimy obowiązkową rejestrację do serwisu. Dostęp do unikatowych materiałów jest teraz łatwiejszy niż kiedykolwiek przedtem.
Zostań ambasadorem „Architektury-murator” Architektura to Twoja pasja? Żadne z wydarzeń studenckich nie może odbyć się bez Twojego udziału? A przy tym jesteś osobą przedsiębiorczą, odpowiedzialną, zorganizowaną i chcesz reprezentować swój wydział na łamach miesięcznika?
25 lat „Architektury-murator” W 2019 roku mija 25 lat od wydania pierwszego numeru „Architektury-murator”. To również rok, w którym obchodzić będziemy 30. rocznicę pierwszych, częściowo wolnych wyborów w Polsce. Od momentu powstania towarzyszyliśmy wszystkim najważniejszym wydarzeniom w naszym kraju. Poprzez architekturę pokazywaliśmy polską transformację na szerokim tle społecznym, gospodarczym, politycznym.
Redakcja „Architektury-murator” zaczyna ścisłą współpracę z „Zawodem: Architekt”! Agencja 360 Content Team działająca w strukturze naszej grupy wygrała konkurs Izby Architektów RP na wydawanie dwumiesięcznika „Zawód: Architekt”. W kwestiach merytorycznych nowy zespół będzie wspierać redakcja „Architektury-murator”.
Poznajcie Partnerów jubileuszu Obchody 25-lecia „Architektury-murator” będą trwały niemal cały rok 2019, a składać się na nie będzie wiele wydarzeń, których organizacja nie byłaby możliwa bez naszych Partnerów. Poznajcie Partnerów jubileuszu.
Zostań redaktorem "Architektury-murator"! Miesięcznik "Architektura-murator" zatrudni redaktora prowadzącego serwis internetowy www.architektura.murator.pl.