Architektura MuratorWydarzeniaWykład Anny Żmijewskej w ramach międzynarodowej konferencji GIS

Wykład Anny Żmijewskej w ramach międzynarodowej konferencji GIS

Zapraszamy na prezentację arch. Anny Żmijewskiej, redaktor działu Technika w miesięczniku "Architektura-murator", poświęconą zastosowaniu współczesnych zdobyczy techniki i inżynierii w architekturze. Wykład odbędzie się 23 lutego 2016 w ramach międzynarodowej konferencji architektury wnętrz GIS w Krakowie.

Prezentacja będzie przeglądem znaczących realizacji zagranicznych powstałych w ostatnich latach, w których zastosowano ciekawe, nietypowe i trudne do zrealizowania rozwiązania. Wśród publikowanych na łamach miesięcznika „Architektura-murator” w dziale Technika pojawiły się budynki m.in. takich pracowni jak: Renzo Piano, FREE – Fernando Romero, J. MAYER H. Architects, Zaha Hadid Architects, Herzog & de Meuron, Foster+Partners, Henning Larsen Architects i Batteríiđ Architects, OMA, Diller Scofidio + Renfro czy Bjarke Ingels Group – BIG. O realizacjach opowie redaktor działów Technika i Warsztat w miesięczniku „Architektura-murator” arch. Anna Żmijewska.

Anna Żmijewska – architekt (absolwentka Wydziału Architektury Politechniki Białostockiej). Od 2008 prowadzi w miesięczniku „Architektura-murator” dział Technika, w którym prezentowane są m.in. najsłynniejsze obiekty ze świata, wybrane ze względu na interesujące rozwiązania technologiczne i nietypowe elementy konstrukcji, oraz Warsztat, w którym o praktyce zawodu opowiadają na przykładzie swoich realizacji czołowi polscy architekci i konstruktorzy. Z ramienia redakcji organizatorka konferencji: Ekalog Architektury (2010), Gdzie przeszłość styka się z przyszłością. Rewitalizacja i rozszerzona rzeczywistość – miejskie strategie architektury XXI wieku (2011), Drewno w Architekturze (2011) oraz Idealny zespół mieszkaniowy? Zrównoważone koncepcje na przyszłość (2012) oraz ogólnopolskich konfrontacji młodych architektów – Młodzi do Łodzi 2013. Współpracowała przy tworzeniu architektonicznej publikacji, która prezentuje najbardziej spektakularne realizacje ostatniego piętnastolecia – Form Follows Freedom. Architektura dla kultury w Polsce 2000+ (2015), wydanej również w wersji anglojęzycznej (wydawca: Międzynarodowe Centrum Kultury, partner wydania: miesięcznik „Architektura-murator”).

Wykład odbędzie się w hotelu Holiday Inn w Krakowie o godzinie 14:30.

Wystawa, filmy i dyskusje z okazji 40 lat pracy Ewy P. Porębskiej w mediach architektonicznych Archikolaże to osobiste refleksje o przełomach w achitekturze, o ludziach architektury, o architektonicznych ideach i przewartościowaniach.
„Architektura-murator” z prezentem! Do bieżącego wydania dołączamy najnowszy numer magazynu „Architekt Wnętrz”. Pakiet dostępny m.in w salonach Empik i dla prenumeratorów.
Wartości w architekturze: ostatnia dyskusja i podsumowanie cyklu Miesięcznik „Architektura-murator” zaprasza na piąte, ostatnie spotkanie z cyklu Wartości w architekturze. Dyskusję z udziałem Anny Cymer, Anny Dudzińskiej, Grzegorza Stiasnego, Marcina Szczeliny, Huberta Trammera i Ewy P. Porębskiej poprowadzi Tomasz Fudala.
Miasto dla ludzi: polscy eksperci w Gruzji Na zaproszenie Fundacji Solidarności Międzynarodowej polscy eksperci promowali w Gruzji idee inkluzywnego projektowania urbanistycznego. Rodzime doświadczenia w tym zakresie prezentowała m.in. Ewa P. Porębska, redaktorka naczelna „Architektury-murator”.
Priorytety w architekturze [FILM] Prezentujemy nagranie drugiej dyskusji z cyklu Wartości w Architekturze. Tym razem zaproszeni przez redakcję goście dyskutowali na temat priorytetów: jakie były, są, a jakie będą? Spotkanie z udziałem Urszuli Forczek-Brataniec, Macieja Miłobędzkiego i Zbigniewa Maćkowa poprowadziła dziennikarka Anna Dudzińska.
Priorytety w architekturze: kolejna dyskusja „Architektury-murator” Miesięcznik „Architektura-murator” zaprasza na drugie spotkanie z cyklu Wartości w architekturze. Dyskusję z udziałem Urszuli Forczek-Brataniec, Macieja Miłobędzkiego i Zbigniewa Maćkowa poprowadzi dziennikarka Anna Dudzińska.