Wystartowały Targi Książki i Mediów VIVELO 2024. Czekamy na Was w dniach 16-19 maja na PGE Narodowym

2024-05-16 14:49

Chcielibyście spotkać swoich ulubionych pisarzy oraz twórców internetowych na żywo? Targi Książki i Mediów VIVELO 2024 to idealna okazja. W programie premiery targowe, długa lista spotkań autorskich z pisarzami, lektorami czy podcasterami, panele dyskusyjne, pokazy i warsztaty. Zobaczcie pierwsze zdjęcia z targów!

W tym roku do Targów Książki i Mediów VIVELO dołączają również Warszawskie Targi Fantastyki. Nie zabraknie nowości oraz bestsellerów poświęconych architekturze. 

Program wydarzeń podzielono na strefy tematyczne, m.in: #Audio, #Kryminał, #Psychologia, #Senior czy #VIVELO Content Creators.

Architektura-murator i Fundacja Bęc Zmiana na Targach VIVELO 2024 w Warszawie

Na stoisku miesięcznika „Architektura-murator” (numer 25/D11) znajdziecie mnóstwo książek Fundacji Bęc Zmiana - o miastach, o zamieszkiwaniu, o projektowaniu, o architekturze i urbanistyce.

Zapraszamy też gorąco na spotkania z autorami wydanych niedawno publikacji:

  • 17.05.2024, piątek, g. 13:00 Katalog architektonicznych utopii – spotkanie z Jakubem Szczęsnym, autorem wydanej przez książki „Azyle, nisze i enklawy, czyli katalog małych utopii”, w której autor przekonuje, że idee niejednokrotnie uznawane za utopijne udawało się z sukcesem wprowadzać w życie, choć często w innej formie i skali, niż to było zakładane. Książka jest nominowana do nagrody Najpiękniejsze Polskie Książki 2023 roku.
  • 17.05.2024, piątek, g. 17:00 Długie trwanie postmodernizmu – spotkanie z Anną Cymer, autorką wydanej przez Centrum Architektury publikacji „Długie lata 90. Architektura w Polsce czasów transformacji”, w której Anna Cymer przedstawia panoramę architektoniczną burzliwej dekady i porządkuje typologię powstających wówczas obiektów. Obszernemu tekstowi towarzyszy prawie 200 wykonanych przez autorkę kolorowych zdjęć przedstawiających budynki z różnych miast i miasteczek Polski, bibliografia, indeks osób i pracowni architektonicznych oraz miejscowości.
  • 18.05.2024, sobota, g. 17:00 Urbanistyka i teorie spiskowe – spotkanie z Łukaszem Drozdą, autorem wydanej przez Krytykę Polityczną książki „Miejskie strachy. Miasto 15-minutowe, 5G i inne potwory”, w której Łukasz Drozda opisuje jak prawicowy populizm i myślenie spiskowe stwarzają problem dla przyszłości otaczającej nas przestrzeni, dotykając nawet najbardziej liberalnych światopoglądowo miejsc w kraju, a także to jak przeciwstawić się tego typu zagrożeniom.

Odwiedź koniecznie nasze Multibrandowe stoisko (numer 53/D17) i wejdź w magiczny świat AI. Wybierz jedno z wielu motywów wygenerowanych przez sztuczną inteligencję specjalnie z okazji targów i zrób sobie zdjęcie. Nasza Fotobudka czeka!

Kto będzie na targach książki Vivelo?

Podczas czterech dni trwania Targów odwiedzający będą mieli możliwość spotkania się również z takimi osobami jak: Katarzyna Nosowska, prof. Jerzy Bralczyk, Jarosław Kuźniar, Przemysław Piotrowski, Anna Kańtoch, Teresa Godlewska – która w swoim życiu była i milionerką i bankrutką, Radosław Piwowarski, Sławomir Koper, Anna Rozenberg, Ryszard Ćwirlej, Emilia Dziubak, Cezary Harasimowicz, Agata Passent, Lidia Popiel, Jaga Hupało czy Zbigniew Janas. Filip Chajzer promował będzie swoją autobiografię a Anna Wendzikowska poszuka z czytelnikami drogi ku szczęściu.

Pojawią się też zagraniczni goście. Na specjalne zaproszenie Targów VIVELO do Warszawy przyleci mistrz grozy - Graham Masterton, autor bestsellerowych horrorów, oraz Terry Hayes – scenarzysta hollywoodzkich hitów „Plan lotu” z Jodie Foster, „Z piekła Rodem” z Johnnym Deppem, „Godzina zemsty” z Melem Gibsonem, obieżyświat i dziennikarz śledczy. Premierę na Targach VIVELO będzie miała najnowsza powieść Hayesa „,Rok szarańczy” a na czytelników na stoisku wydawcy czekały będą… suszone szarańcze.

Pełna lista autorów obecnych na Targach VIVELO Warszawa 2024:

Bracia Miłoszewscy, Senkara, Kuźniar, Raczek na Targach VIVELO

W strefie #Audio Anna Senkara (prowadząca Dzień Dobry TVN i autorka podcastu "Royalsi") opowie co słychać w brytyjskiej rodzinie królewskiej. Tomasz Raczek porozmawia z drem ekonomii i finansów Jackiem Kotarbińskim o jego najnowszej książce a Jarosław Kuźniar poprowadzi spotkanie na temat strategicznej komunikacji audio. O audioserialu grozy "Pomiędzy" opowiedzą Zygmunt i Wojciech Miłoszewscy oraz Filip Kosior. O wyzwaniach współczesnego człowieka i jego zdrowiu psychicznym porozmawiają dr Joanna Gutral i dr Asia Wojsiat (Podgórska), a rozmowę poprowadzi Kaja Gołuchowska. Najbardziej Rozkoszny kucharz świata opowie o kulinarnych odkryciach a nad polskim millenium pochyli się Podcastex.

Mróz, Bonda, Chmielarz, Puzyńska, Stachula, Masterton na Targach VIVELO

W strefie #Kryminał odbędą się panele i warsztaty oraz spotkania z autorami bestselerowych thrillerów. Będzie można wziąć udział w dyskusjach z profilerami i detektywami, wspólnie analizować dowody w śledztwach kryminalnych oraz zgłębiać mroczne tajemnice zakamarków ludzkiej psychiki. Do tego premiery targowe najnowszych tytułów.

Król i królowa polskiej literatury kryminalnej – Remigiusz Mróz i Katarzyna Bonda – będą czekać na swoich czytelników w sobotę 18 maja. Po godzinnej rozmowie na #ScenaGłówna będą podpisywali swoje książki. Będą to jedyne targi książki w Warszawie w maju, na których ich spotkacie. Wojciech Chmielarz będzie opowiadał o tym, dlaczego ludzie chcą czytać kryminały i dlaczego zło ujawnia się tam, gdzie się kompletnie nie spodziewamy. W sprzedaży przedpremierowej dostępna będzie najnowsza powieść Chmielarza - „Zbędni”.

Swoją obecność potwierdzili również: Katarzyna Puzyńska –  twórczyni sagi o policjantach z Lipowa, na kanwie których powstał serial telewizyjny „Lipowo. Zmowa milczenia”, Max Czornyj – autor bestsellerowych serii o komisarzu Eryku Deryle, Radomir Wit – autor książki „Negocjatorzy policyjni. Zawsze chodzi o życie” czy Marcel Moss.

Marta Niedźwiedzka, Tatiana Mindewicz-Puacz, Marek Binder na Targach VIVELO

Strefa #Psychologia to przestrzeń, w której odbędą się wykłady i dyskusje na temat dobrostanu w życiu, refleksji na temat wglądu w siebie, a wszystko wzbogacone będzie wystąpieniami twórców literatury psychologicznej.

Tatiana Mindewicz-Puacz – psychoterapeutka, Mindset & Business Coach, członkini International Coaching Community – w rozmowie z Magdaleną Godzik opowie o tym, jak nauczyć się ufać samej sobie. Dr hab. Marek Binder pochyli się nad ewolucją ludzkiego mózgu a prof. Tomasz Grzyb spróbuje znaleźć klucz do zrozumienia pokolenia Z.

Targi VIVELO to także szansa, żeby spotkać się z Agnieszką i Grzegorzem Święch, którzy znaleźli się na liście Forbes 100 Osób wspierających edukację seksualną w Polsce. Do tego wykład Marty Niedźwieckiej tworzącej podcast "O Zmierzchu". Zaplanowano również spotkanie z Katarzyną Kucewicz wokół książki "Waga z głowy" oraz z Karolem Jachymkiem, który przedstawi instruktaż poruszania się w cyfrowym świecie, w jakim dziś żyją dzieci.

Targi VIVELO 2024 bilety

Rodzaje i ceny biletów na Targi Książki i Mediów VIVELO 2024:

  • bilet normalny - 14 zł
  • bilet ulgowy - 7 zł
  • bilet rodzinny - 35 zł
  • karnet 4-dniowy - 40 zł.

Ceny biletów dla posiadaczy Karty Dużej Rodziny:

  • bilet normalny - 10 zł
  • bilet ulgowy - 5 zł.

Wejście na Targi VIVELO 2024 znajduje się od strony al. Zielenieckiej. Więcej informacji na: targivivelo.pl

Organizatorem Targów jest Grupa ZPR Media, specjalista w dostarczaniu szeroko pojętej rozrywki, informacji i porad.

Zobaczcie pierwsze zdjęcia z Targów VIVELO 2024!

Źródło: Wystartowały Targi Książki i Mediów VIVELO 2024. Czekamy na Was w dniach 16-19 maja na PGE Narodowym