Architektura MuratorWydarzeniaZaprojektowani – Krakowskie Spotkania z Dizajnem

Zaprojektowani – Krakowskie Spotkania z Dizajnem

Około 100 wystawców zapowiedziało swoją obecność na krakowskich Targach Dizajnu Zaprojektowani. Program wydarzenia, odbywającego się w dniach 24-26 listopada, obejmuje wystawy, warsztaty, targi dizajnu, a także spotkania z projektantami.

zaprojektowani kraków logo

Wydarzenie otworzy 24 listopada o godzinie 17 prawnik Aleksandra Nędzi wykładem pod tytułem "W gąszczu paragrafów… Umowa o dzieło z przeniesieniem praw autorskich – zagadnienia praktyczne". Po wykładzie organizatorzy zapraszają na wernisaż wystawy Fotoprzestrzenie. Później odbędą się debaty i wykłady - między innymi dyskusja studentów oraz absolwentów krakowskiej Szkoły Wnętrz i Przestrzeni "Dyplom i co dalej".

W sobotę 25 listopada, po serii wykładów dizajnerów (Gosi i Tomka Rygalików, Adama Grocha), rozpoczną się warsztaty. Chętni mogą wybrać spośród kilku tematów. Monika Mroczkowska poprowadzi warsztaty "Fotografia architektury i wnętrz od podstaw", a Grzegorz Garcarz "Inicjał, exlibris, ślady, odciski, faktury". Będą także warsztaty poświęcone kolorom -  "Łączenie i mieszanie barw we wnętrzu". Wstęp na wszystkie wykłady, warsztaty i dyskusje jest bezpłatny, ale ze względu na ograniczoną liczbę miejsc na większość z nich obowiązuje rejestracja za pośrednictwem formularza. O godzinie 17.00 w Międzynarodowym Centrum Kultury przy Rynku Głównym zacznie się zamykający sobotnie wydarzenia wykład dr. historii sztuki Huberta Bilewicza z Uniwersytetu Gdańskiego "Polskie wzornictwo międzywojenne".

Ostatni dzień wydarzenia, niedziela 26 listopada, poświęcony będzie targom, które odbędą się w godzinach 11.00-18.00 w Starej Zajezdni (ul. św. Wawrzyńca 12). Wstęp kosztuje 5 zł, dla dzieci do 12 roku życia jest bezpłatny. Pełny program wydarzenia dostępny jest na oficjalnej stronie: http://www.zaprojektowani.com.pl

Nowa Intymność w Eindhoven Odbywający się w Eindhoven Dutch Design Week (DDW) to największy festiwal dizajnu na północ od Alp. W tym roku w nawiązaniu do szerzącej się pandemii COVID-19 jego temat przewodni brzmi Nowa Intymność.
Projekt: Mars W pięćdziesiątą rocznicę lądowania na Księżycu londyńskie Design Museum zaprasza na Marsa. Pokazując rolę jaką dizajn i architektura odegrają w podróży na Czerwoną Planetę i w trakcie jej kolonizacji, londyńscy kuratorzy poszerzają nasze myślenie o projektowaniu dla Ziemi.
Projekt Empatia Dom z papieru, minikuchnia do małego mieszkania, kurtka ze śpiworem oraz miniaturowa skrzynka z akcesoriami edukacyjnymi – takie projekty można zobaczyć na wystawie dizajnu pomocowego zatytułowanej Empatia, teraz!
STEPS AHEAD. Najlepszy dizajn z Polski i Węgier Wystawa STEPS AHEAD pokazuje najciekawsze przykłady wzornictwa przemysłowego, które powstały w obu krajach po zmianie systemu politycznego i gospodarczego.
Nowa Galeria Wzornictwa Polskiego Ponad 100 lat polskiego wzornictwa na 300 m2 – już od 15 grudnia można zwiedzać nową galerię w Muzeum Narodowym w Warszawie. Jej przestrzeń zaaranżowało młode biuro projektowe Matosek/Niezgoda.
Śląski Czerwiec Projektowy 2017 Dobry dizajn ma na Śląsku długą tradycję. O tym, jaką przywiązuje się do niego wagę, świadczy Śląski Czerwiec Projektowy, którego czwarta edycja niebawem się rozpocznie.