Architektura MuratorŻycie w Architekturze2012Architektura we współczesnym świecie

DZIŚ WSZYSTKO JEST DOZWOLONE

Jaką rolę odgrywa Państwa zdaniem architektura we współczesnym świecieWspółczesna polska architektura – jaka jest, jak powinna być? Dlaczego architektura jest ważna?
Redakcja „Architektury-murator” zadała te pytania sponsorom konkursu ŻYCIE W ARCHITEKTURZE; kolejne odpowiedzi publikować będziemy na stronie konkursowej.


Architektura jest – niezmiennie od wieków – częścią naszej rzeczywistości, z jednej strony przez z nią tworzoną, z drugiej - z niej wynikającą, odpowiadającą na aktualne potrzeby ludzi. Dziś wszystko jest dozwolone: postmodernistyczny model postrzegania sztuki w ogóle, ale też architektury jako jej składowej, pozwala zarówno na tradycyjne, jak i bardziej nowoczesne podejście do kreacji bryły oraz doboru materiałów, struktur, technologii. Co więcej, każe je mieszać, łączyć, przecinać i wiązać! Coraz większe znaczenie otrzymuje funkcja. Liczy się nie tylko aspekt funkcjonalności rozumiany jako spełnienie podstawowych założeń projektu, architektura ma także wspierać lub wręcz inicjować aktywności człowieka; czasem integrować, a czasem izolować, stwarzać warunki do pracy i odpoczynku, komunikacji, wchodzenia w relacje. W firmie, która produkuje ceramiczne materiały budowlane, a więc głęboko osadzone w tradycji europejskiej, staramy się sprostać oczekiwaniom współczesnych twórców i odbiorców architektury – nawiązujemy do tradycji, ale też, wykorzystując potencjał naturalnych surowców, tworzymy rozwiązania i produkty nowoczesne pod względem technologii oraz estetki. Ilekroć są wykorzystywane, czujemy się współtwórcami otaczającej nas rzeczywistości.
- Lidia Misiuna

www.roben.pl

Lidia Misiuna – absolwentka Zarządzania na Uniwersytecie Wrocławskim. Specjalizuje się w szeroko pojętym marketingu branży budowlanej. W latach 1996-2005 była odpowiedzialna za promowanie marek Baumit, DEITERMANN i quick-mix, w dwóch ostatnich firmach zajmując stanowiska kierownicze. Od stycznia 2006 r. jest kierownikiem działu marketingu Röben Polska. Pasjonuje się fotografią i malarstwem; zimą aktywnie uprawia narciarstwo