Architektura MuratorŻycie w Architekturze2012 Prezes SELENA S.A o współczesnej architekturze

NAJWAŻNIEJSZĄ CECHĄ WSPÓŁCZESNEGO PROJEKTOWANIA STAJE SIĘ ORGANIZACJA PRZESTRZENI MIEJSKIEJ

Jaką rolę odgrywa Pana zdaniem architektura we współczesnym świecieWspółczesna polska architektura – jaka jest, jak powinna być? Dlaczego architektura jest ważna? Redakcja „Architektury-murator” zadała te pytania sponsorom konkursu ŻYCIE W ARCHITEKTURZE; kolejne odpowiedzi publikować będziemy na stronie konkursowej.
 

Architektura zawsze odgrywała w życiu ludzi rolę szczególną, łącząc w sobie zarówno piękno, jak i użyteczność. Już od czasów starożytnych Greków i Rzymian architekci musieli umiejętnie godzić oba te aspekty sztuki budowania, ale chyba nigdy wcześniej nie stali oni przed tak trudnym zadaniem jak obecnie. Najważniejszą cechą współczesnego projektowania staje się bowiem organizacja przestrzeni miejskiej i poszczególne obiekty, nie tylko same w sobie spełniać muszą kryteria piękna i użyteczności, ale też powinny one twórczo wpisywać się w tkankę architektoniczną miasta i jego historię. Kiedyś granice architektury wyznaczały z jednej strony obiekty sakralne, a z drugiej pałace i dwory. Dziś obiekty takie stanowią jedynie niewielki procent nowo wznoszonych budowli, a w architekturze współczesnych miast dominują biurowce, stadiony, hale sportowe czy centra handlowe. Ta różnorodność obiektów architektonicznych i ich olbrzymie nasycenie determinują świat, w którym żyjemy. Mamy do czynienia z architekturą, i tą dobrą i tą złą, niemal na każdym kroku, a przez to jej wpływ na nasze życie jest silny jak nigdy wcześniej.
- Andrzej Ulfig

www.selena.pl

Andrzej Ulfig – prezes zarządu SELENA SA, związany z firmą od 18 lat. Najpierw jako dyrektor oddziału, potem jako dyrektor generalny i wiceprezes zarządu, a od lipca 2007 roku jako prezes. Jest absolwentem Politechniki Śląskiej w Gliwicach oraz warszawskiej Szkoły Głównej Handlowej.SELENA SA należy do Grupy Selena, odpowiadając za sprzedaż i marketing w Polsce i oferując najszerszą gamę asortymentową na rynku chemii budowlanej: piany poliuretanowe, uszczelniacze, kleje, hydroizolacje bitumiczne, papy, gonty, zamocowania i inne produkty. 
W tym roku  Selena SA została laureatem wielu nagród produktowych oraz prestiżowej nagrody „Polski Herkules” i Budowlana Firma Roku, a sam prezes uznany został za osobowość branży chemii budowlanej. Za kadencji prezesa Andrzeja Ulfiga firma Selena SA i jej wiodąca marka Tytan Professional stała się jedną z najsilniejszych marek budowlanych w Polsce i osiągnęła pozycję lidera w wielu kategoriach produktowych. Potwierdzone to zostało m.in. nagrodami Budowlana Marka Roku oraz Premium Brand. Do sukcesów Andrzeja Ulfiga należy także zaliczyć otrzymanie przez firmę Selena SA prestiżowych nagród i wyróżnień: Solidny Pracodawca Roku, Certyfikat Wiarygodności Biznesowej, czy nagrody „Innowator” dla najbardziej innowacyjnych firm.