Architektura MuratorProjektyPodwórko im. Wszystkich Mieszkańców według Hugona Kowalskiego

Podwórko im. Wszystkich Mieszkańców według Hugona Kowalskiego

Wiemy, jak może wyglądać słynne już podwórko im. Wszystkich Mieszkańców na Przedmieściu Oławskim we Wrocławiu. Wizualizacje zagospodarowania przestrzeni opracował architekt Hugon Kowalski. Do 2 października wrocławianie mogą głosować na tę koncepcję w najnowszej edycji budżetu obywatelskiego.

Podwórko im. Wszystkich Mieszkańców według Hugona Kowalskiego
Koncepcja zagospodarowania podwórka według projektu mieszkańców i Izy Rutkowskiej opracowana przez Hugona Kowalskiego; il. dzięki uprzejmości Izy Rutkowskiej
Porozmawiajmy o śmieciach w Katowicach Świadome zarządzanie odpadami to obecnie jedna z najważniejszych kwestii poruszanych na wielu płaszczyznach życia, także w architekturze. Twórcy wystawy Let’s talk about garbage przekonują, że ekologia może iść w parze z projektowaniem.
Hugon Kowalski na 15. Biennale Architektury w Wenecji Hugon Kowalski, założyciel biura projektowego UGO Architecture, został zaproszony do udziału w głównej wystawie na tegorocznym Międzynarodowym Biennale Architektury w Wenecji. Projekt Let's talk about garbage dotyczyć będzie globalnej nadprodukcji śmieci oraz alternatywnych strategii rozwiązania problemu odpadów za pomocą architektury. Do współpracy przy projekcie Kowalski zaprosił Marcina Szczelinę, krytyka i kuratora, współtwórcę Architecture Snob.
Relacja ze studenckich warsztatów Sukkot – budujemy szałas! Poznański oddział Stowarzyszenia Architektów Polskich (SARP) oraz Poznańska Filia Związku Gmin Wyznaniowych Żydowskich RP zorganizowały ogólnopolskie warsztaty dla studentów architektury Sukkot – budujemy szałas!. Przedstawiamy relację z warsztatów