Standard

Projektantka India Mahdavi w muzeum VitraHous stworzyła aranżację z wykorzystaniem ikonicznych produktów marki. Inspiracją była premiera filmu Alicja po drugiej stronie lustra, a zbudowana ekspozycja promowała meble sprawdzające się we wnętrzach muzealnych. Wśród nich m.in. krzesła Standard (na zdjęciu), sofy Freeform i Mariposa.

Standard od Vitry
Standard od Vitry
ProducentVitra
Tagi:
Provocateur Sofa Provocateur ma charakterystyczne zaokrąglone siedzisko, do którego dopasowane jest miękko opadające oparcie. Model tapicerowany modnym welurem wyposażono w nogi o mosiężnym wykończeniu. Wymiar 245 cm x 87 cm. Sofa doskonale pasuje do stylizowanych na retro przestrzeni publicznych.
Lan Kolekcja, której wzornictwo inspirowane jest orientem. Linia obejmuje: dywany, moduły do siedzenia i ekrany akustyczne. W jej skład wchodzi siedem elementów tapicerowanych wełną z detalami z litego drewna. Nowość hiszpańskiej marki Gan powstała z myślą o przestrzeniach publicznych, gdzie tworzy się strefy wypoczynku w formie dowolnie konfigurowanej wyspy.
Vic W skład kolekcji wchodzą krzesła z podłokietnikami, bez podłokietników oraz stołki barowe. Meble nadają się zarówno do wnętrz mieszkalnych, jak i przestrzeni komercyjnych typu hotele czy restauracje.
Deod Nowość włoskiego producenta. Stół z okrągłym lub kwadratowym blatem dostępnym w takich materiałach jak szkło w wielu rodzajach i kolorach, drewno, ceramika oraz w opatentowanym materiale Materia. Podstawa wykonana jest z lakierowanego metalu w kilku wykończeniach. Mebel dostępny w kilkunastu rozmiarach.
The Roof Chair Krzesła w kształcie miękkiego, elastycznego dachu, na którym może usiąść jedna osoba lub dwie po obydwu stronach „dachu”. Rama wykonana jest z aluminiowych rurek. Środkową poprzeczkę dla bezpieczeństwa i wygody użytkowników obito elastyczną pianką poliuretanową. Tapicerka z tkaniny 3D w kilku kolorach.
Wam Kolekcja siedzisk, w której skład wchodzą: pufy i ławki, krzesła, fotele oraz stoliki kawowe. Podstawa mebli wykonana jest z metalu, siedziska zaś tapicerowane tkaniną, ekoskórą lub skórą w różnych kolorach.