Sundown

2024-04-02 9:59

Najnowsza kolekcja projektu Mai Ganszyniec dla marki Ceramika Paradyż jest hołdem dla tradycyjnych surowców i metod wytwarzania materiałów budowlanych. Nowy klinkier poprzez kolorystykę, formaty oraz rodzaje powierzchni nawiązuje do historycznych płytek, a dzięki nowej technologii nadaje mu współczesnego wymiaru i lepszych właściwości.

Uniwersalny materiał, jakim jest klinkier wraca w zupełnie nowej odsłonie. Podobnie, jak w projekcie wznawiania produkcji gorsecików z kolekcji Modernizm, Ceramika Paradyż wraz z projektantka Mają Ganszyniec materiał, który technologicznie i wizualnie pozwala remontować stare, historyczne obiekty, jak i kreować te nowe.

Kolekcja jest również nowoczesna dzięki technologii zapewniającej trwałość, co pozwala przywrócić klinkier również do współczesnych projektów architektonicznych oraz aranżacji. To świeże spojrzenie na materiał znany od tysięcy lat, dający możliwość wykorzystania go w oryginalny, ale ceniący naturę i jej dziedzictwo sposób. Nieograniczone możliwości kompozycyjne dają płytki w pięciu formatach: podłużnej cegiełki (24,5x6,6 cm), parapetu (24,5x13,5 cm), kwadratów (30x30 oraz 33x33 cm) i stopnicy z kapinosem (30x33 cm). Natomiast ich zróżnicowana powierzchnia pozwala dodatkowo na stworzenie ciekawej gry światła oraz urozmaicenie wybranych obszarów oryginalnymi fakturami. Obok naturalnego, gładkiego matu do dyspozycji jest również subtelna matowa struktura, delikatny i gładki błysk oraz zdecydowana, głęboka i błyszcząca struktura.

www.paradyz.com