OGI Suspended

2024-02-29 17:32

Wisząca lampa nowej marki oświetleniowej Ilum, której dyrektorem artystycznym została Maja Ganszyniec. Oprawa oparta jest na kształcie ogi, tradycyjnego, japońskiego wachlarza. Geometryczny kształt w jednolitym kolorze i cienki profil tworzą ikoniczny, graficzny podpis. Kolekcja, stworzona w duchu Nature of Light, jest komfortowa dla wzroku i oddaje rzeczywiste kolory. Oprawa dostępna jest w showroomie Noti.

W kolekcji OGI oprócz wiszącej oprawy Suspended dostępna jest lampa stojąca OGI Table oraz kinkiet OGI Wall. Charakterystycznym elementem lamp wiszących i stojących jest bezdotykowe sterowanie. Oprawy wiszące oprócz głównego źródła światła skierowanego w dół mają też dodatkowe - w górę, doświetlające sufit. Podobnie kinkiety – świecą na ścianę, ale również na podłoże. Dodatkowo lampy wiszące oraz lampa stołowa są wyposażone w funkcję bezdotykowej regulacji światła dim to warm.

Ilum to nowa marka na polskim rynku oferująca inteligentne oświetlenie dbające o jakość postrzegania, intuicyjność sterowania i komfort przebywania. Minimalizm wzorniczy to zasługa projektantki Mai Ganszyniec, która wraz z Przemysławem Rechnio, właścicielem marki, ekspertem w dziedzinie oświetlenia oraz wykładowcą akademickim odpowiadała za projekt kolekcji - Nasza współpraca rozpoczęła się od rozmów o świetle, a marka Ilum to tak naprawdę efekt wielu lat pracy. Lampy, ich kształty i kolory, to jedna sprawa. Inną jest zdrowe światło, które zapewniają niezwykle zaawansowane technologie, pozwalające na to, abyśmy w pomieszczeniu, w którym mamy sztuczne światło, czuli się tak, jak w przestrzeni ze światłem naturalnym - wspomina Maja Ganszyniec

Wszystkie lampy oferowane są w różnokolorowym wykończeniu, lampy wiszące dodatkowo w trzech rozmiarach i dostępne w showroomie Dom Noti, który łączy środowiska związane z architekturą, projektowaniem i sztuką. Jego misją jest promowanie szeroko pojętego polskiego wzornictwa, przeznaczonego do wnętrz prywatnych i przestrzeni komercyjnych.

www.ilum.lighting

www.noti.pl