Architektura Muratorarchitektura25Heron Live Hotel nad Jeziorem Rożnowskim w Gródku

Heron Live Hotel nad Jeziorem Rożnowskim w Gródku

Pięciogwiazdkowy Heron Live Hotel doskonale wykorzystuje walory malowniczego otoczenia. Budynek zaprojektowała Autorska Pracownia Architektury Konrad Loesch, natomiast za wnętrza odpowiedzialni byli architekci Jarosław Ptak i  Konrad Loesch.

Heron Live Hotel nad Jeziorem Rożnowskim w Gródku

Heron Live Hotel położony jest nad malowniczym Jeziorem Rożnowskim, w gminie Gródek nad Dunajcem, zaledwie 15 km od Nowego Sącza. Zarówno pokoje, jak i restauracje czy strefa SPA zostały wykończone z niezwykłą precyzją. Architekci zadbali tu o każdy szczegół, aby sprostać potrzebom nawet najbardziej wymagających gości. To wyjątkowe miejsce, które ze względu na swoje położenie pozostaje atrakcyjne nie tylko dla osób poszukujących chwili relaksu i wypoczynku, ale także organizatorów konferencji czy spotkań biznesowych.

Ważnym elementem architektonicznym Heron Live Hotel***** są szklane fasady, które łączą wnętrza z malowniczym otoczeniem Jeziora Rożnowskiego i krajobrazami Beskidu Wyspowego i Pogórza. Olbrzymie przeszklenia WIŚNIOWSKI, wykonane z niezwykłą dbałością i precyzją, sprawiają, że każdy może poczuć tu bliskość natury i podziwiać jej uroki niezależnie od pory roku.

Heron Live Hotel nad Jeziorem Rożnowskim w Gródku

Nowoczesne systemy fasadowe to te, które dają poczucie luksusu

W tym miejscu należy wspomnieć, że system WIŚNIOWSKI pozwala nie tylko na częściowe, ale także na całkowite oszklenie elewacji nawet najbardziej nietypowych kształtów lekkich ścian osłonowych, wielopłaszczyznowych, dachów, świetlików oraz innych konstrukcji przestrzennych, a różnorodne warianty przeszkleń szybą bezpieczną we wszelkich dostępnych typach, dają niezliczone możliwości aranżacji przy jednoczesnym zachowaniu wszelkich wymaganych norm bezpieczeństwa.

Fasady i świetliki dostosowywane są do indywidualnych wymagań, a biuro techniczne udziela odpowiedniej pomocy od rozpoczęcia projektu po realizacje. Nie można także zapomnieć, że fasady i świetliki mają doskonałe parametry szczelności, izolacji akustycznej i cieplnej, a także wysokie parametry wytrzymałościowe pozwalające na uzyskanie bezpiecznych, przeszklonych budowli monumentalnych. Produkty spełniają wymagania prawa budowlanego w zakresie ochrony przeciwpożarowej w klasach odporności ogniowej ograniczającej przepływ temperatury i ognia przez odpowiednio: 15, 30 i 60 minut.

To wszystko w połączeniu z perfekcją wykonania i elegancją sprawia, że obiekt staje się najlepszą wizytówką jej właściciela, a odwiedzającym zapewnia poczucie bezpieczeństwa i luksusu.

Heron Live Hotel nad Jeziorem Rożnowskim w Gródku

 


W 2019 roku mija 25 lat od wydania pierwszego numeru „Architektury-murator”. Sprawdź, co przygotowaliśmy z okazji jubileuszu: www.architektura25.pl


 

Patroni:                                                                      Patron honorowy:

Partner instytucjonalny:

Partnerzy 25-lecia:

EQUITONE [tectiva] to seria barwionego w masie elewacyjnego materiału z włókno-cementu, wyróżniająca się piaskowaną powierzchnią nadającą fasadom naturalny wygląd. Można go stosować także we wnętrzach. Marka wprowadziła na rynek nowy odcień płyt – TE85 grafitowy. Mają one taką samą stabilność koloru jak pozostałe dostępne odcienie, a dodatkowo pokryte są przezroczystą powłoką hydrofobową.
Teatr Wielki w Kantonie Charakterystyczna fasada, nawiązująca formą do tkaniny z chińskim haftem, została wykonana z trójkątnych paneli z perforowanej i pełnej blachy aluminiowej. O realizacji Steven Chilton Architects pisze Radosław Stach.
Fasada Roku 2020 – znamy zwycięzców Po raz czternasty rozstrzygnięto konkurs Fasada Roku na najlepsze elewacje wykończone w technologii Baumit. Tegoroczna edycja okazała się szczęśliwa dla pięciu realizacji, które teraz będą reprezentowały Polską na arenie międzynarodowej.
Nowy wymiar blachy cynkowo-tytanowej: bo cynk nie musi być szary Blacha cynkowo-tytanowa jest nie tylko bardzo trwała. Nie wymaga też żadnych zabiegów konserwujących. Dzięki najnowszym technologiom produkcji jest teraz dostępna także w różnych odcieniach, dając architektom rzeczywistą swobodę twórczą.
„Warsztat architekta. Fasady”. Pobierz bezpłatne e-wydanie! W bieżącym numerze naszego specjalnego dodatku „Warsztat architekta. Fasady” Agnieszka Kalinowska-Sołtys o proekologicznych aspektach projektowania elewacji, a Maciej i Tomasz Karwatkowie o swoich doświadczeniach i współpracy z wszystkimi uczestnikami procesu inwestycyjnego. Publikujemy także przegląd najnowszych rozwiązań w dziedzinie fasad kinetycznych, szklanych i metalowych.
Fasada Roku 2020 – konkurs na najlepsze elewacje Trwa czternasta edycja konkursu Fasada Roku. Zdobywcy nagród w każdej z pięciu kategorii tradycyjnie wezmą udział w międzynarodowej odsłonie konkursu Baumit Life Challenge.