Architektura Muratorarchitektura25Heron Live Hotel nad Jeziorem Rożnowskim w Gródku

Heron Live Hotel nad Jeziorem Rożnowskim w Gródku

Pięciogwiazdkowy Heron Live Hotel doskonale wykorzystuje walory malowniczego otoczenia. Budynek zaprojektowała Autorska Pracownia Architektury Konrad Loesch, natomiast za wnętrza odpowiedzialni byli architekci Jarosław Ptak i  Konrad Loesch.

Heron Live Hotel nad Jeziorem Rożnowskim w Gródku

Heron Live Hotel położony jest nad malowniczym Jeziorem Rożnowskim, w gminie Gródek nad Dunajcem, zaledwie 15 km od Nowego Sącza. Zarówno pokoje, jak i restauracje czy strefa SPA zostały wykończone z niezwykłą precyzją. Architekci zadbali tu o każdy szczegół, aby sprostać potrzebom nawet najbardziej wymagających gości. To wyjątkowe miejsce, które ze względu na swoje położenie pozostaje atrakcyjne nie tylko dla osób poszukujących chwili relaksu i wypoczynku, ale także organizatorów konferencji czy spotkań biznesowych.

Ważnym elementem architektonicznym Heron Live Hotel***** są szklane fasady, które łączą wnętrza z malowniczym otoczeniem Jeziora Rożnowskiego i krajobrazami Beskidu Wyspowego i Pogórza. Olbrzymie przeszklenia WIŚNIOWSKI, wykonane z niezwykłą dbałością i precyzją, sprawiają, że każdy może poczuć tu bliskość natury i podziwiać jej uroki niezależnie od pory roku.

Heron Live Hotel nad Jeziorem Rożnowskim w Gródku

Nowoczesne systemy fasadowe to te, które dają poczucie luksusu

W tym miejscu należy wspomnieć, że system WIŚNIOWSKI pozwala nie tylko na częściowe, ale także na całkowite oszklenie elewacji nawet najbardziej nietypowych kształtów lekkich ścian osłonowych, wielopłaszczyznowych, dachów, świetlików oraz innych konstrukcji przestrzennych, a różnorodne warianty przeszkleń szybą bezpieczną we wszelkich dostępnych typach, dają niezliczone możliwości aranżacji przy jednoczesnym zachowaniu wszelkich wymaganych norm bezpieczeństwa.

Fasady i świetliki dostosowywane są do indywidualnych wymagań, a biuro techniczne udziela odpowiedniej pomocy od rozpoczęcia projektu po realizacje. Nie można także zapomnieć, że fasady i świetliki mają doskonałe parametry szczelności, izolacji akustycznej i cieplnej, a także wysokie parametry wytrzymałościowe pozwalające na uzyskanie bezpiecznych, przeszklonych budowli monumentalnych. Produkty spełniają wymagania prawa budowlanego w zakresie ochrony przeciwpożarowej w klasach odporności ogniowej ograniczającej przepływ temperatury i ognia przez odpowiednio: 15, 30 i 60 minut.

To wszystko w połączeniu z perfekcją wykonania i elegancją sprawia, że obiekt staje się najlepszą wizytówką jej właściciela, a odwiedzającym zapewnia poczucie bezpieczeństwa i luksusu.

Heron Live Hotel nad Jeziorem Rożnowskim w Gródku

 


W 2019 roku mija 25 lat od wydania pierwszego numeru „Architektury-murator”. Sprawdź, co przygotowaliśmy z okazji jubileuszu: www.architektura25.pl


 

Patroni:                                                                      Patron honorowy:

Partner instytucjonalny:

Partnerzy 25-lecia:

AimS to linia produktów elewacyjnych firmy STO, dzięki którym architekci i wykonawcy nie muszą już wybierać pomiędzy ekologicznością a funkcjonalnością materiałów. Ich spoiwo, które wcześniej wytwarzane było z ropopochodnych olejów mineralnych, teraz aż w 30% bazuje na naturalnym surowcu – oleju sosnowym z kory drzew iglastych (znanym głównie ze swoich leczniczych właściwości). Produkty są bardzo trwałe, odporne na zabrudzenia i skażenia mikrobiologiczne.
Niestandardowe rozwiązania elewacyjne Elewacja nie tylko zabezpiecza ściany przed wpływem czynników atmosferycznych i mechanicznych, ale zwykle kształtuje też ostateczny wygląd budynku. Powinna więc być trwała, estetyczna i funkcjonalna.
Londyński The Forge z systemem Aluprof Deweloperzy, architekci i firmy budowlane łączą siły w przeciwdziałaniu kryzysowi klimatycznemu i tworzą budynki, które minimalizują emisję dwutlenku węgla. Przykładem jest The Forge, biurowiec zlokalizowany w londyńskiej dzielnicy Bankside.
Szkło przeciwsłoneczne: ochrona środowiska i komfort użytkownika Dostępne obecnie materiały budowlane oraz wykończeniowe są w stanie w zauważalny sposób ograniczyć negatywny wpływ budynku na środowisko w całym cyklu jego życia. Jednym z przykładów może być nowoczesne, wysokoselektywne szkło przeciwsłoneczne. Współczesne przeszklenia na fasadach nie tylko podnoszą walory architektoniczne projektu. Charakteryzuje się też wysokimi parametrami użytkowymi, jeśli chodzi o przepuszczalność światła czy ochronę wnętrz przed przegrzaniem.
Dziecięce Centrum Nauki Muzeiko w Sofii: unikalne rozwiązania z zastosowaniem indywidualnych dekorów W projekcie Dziecięcego Centrum Nauki w Sofii nowojorska pracownia Skolnick zdecydowała się nawiązać do górzystego krajobrazu Bułgarii. Do stworzenia charakterystycznej formy budynku wykorzystała m.in. wykonane na indywidualne zamówienie dekory Max Compact Exterior.
EQUITONE [tectiva] to seria barwionego w masie elewacyjnego materiału z włókno-cementu, wyróżniająca się piaskowaną powierzchnią nadającą fasadom naturalny wygląd. Można go stosować także we wnętrzach. Marka wprowadziła na rynek nowy odcień płyt – TE85 grafitowy. Mają one taką samą stabilność koloru jak pozostałe dostępne odcienie, a dodatkowo pokryte są przezroczystą powłoką hydrofobową.