Architektura Muratorarchitektura25Modułowe meble przyszłości

Modułowe meble przyszłości

W 2050 technologia stanie się istotną częścią projektowania i pozwoli na rozszerzenie naszej oferty o nowe rozwiązania. Meble wyposażone w inteligentną technologię będą zbierać dane, interpretować je i odpowiednio zmieniać swoje funkcje, tworząc wartość dodaną dla użytkownika – o unikalnych systemach mebli modułowych, do mieszkań, przestrzeni użyteczności publicznej oraz biur, rozmawiamy z Miroslavą Stilipovą z firmy USM.

Modułowe meble przyszłości

Co wyróżnia systemy USM?

Systemy USM wyróżnia modułowość oraz unikalność projektów. W 1963 roku, we współpracy z prof. Fritzem Hallerem, powstało USM Haller Modular Furniture. Produkowane meble były wykorzystywane głównie w biurach firmy USM w Szwajcarii. Unikalny system mebli modułowych USM Haller nie uległ od tego czasu żadnym zmianom i stał się ikoną nowoczesnych przestrzeni biurowych. Nasze meble są funkcjonalne i stanowią doskonałe elementy wyposażenia domów, przestrzeni publicznych oraz punktów sprzedaży detalicznej na całym świecie.

Jakie są podstawowe elementy systemów USM?

System meblowy zawiera trzy główne elementy: chromowane rurki stalowe, połączone za pomocą genialnych systemów kulowych z płytkami metalowymi, wykonanymi z lakierowanej proszkowo blachy stalowej. Opatentowany system kulowy jest podstawą produktów USM Haller.

Modułowe meble przyszłości

Państwa produkty można wyposażyć w oświetlenie dekoracyjne. Czy takie źródło światła może stanowić uzupełnienie oświetlenia danej przestrzeni?

Światło i energia stanowią integralną, lecz niezauważalną część mebli modułowych USM Haller. Zarówno opcje projektowe jak i modułowe elementy oświetlenia zależą w pełni od preferencji indywidualnych. Światło przyciąga uwagę i nadaje każdej przestrzeni dodatkowego, zindywidualizowanego wymiaru – podkreśla walory pomieszczenia, oświetla wejście lub miejsce kontaktu osobistego. Meble USM można w pełni dostosować do osobistych potrzeb klienta, bez względu na to, czy potrzebne jest pełne wyposażenie pomieszczenia garderoby, czy pojedynczy element do sypialni.

Czy USM udziela również pomocy przy realizacji nietypowych zamówień? Jakiego rodzaju niekonwencjonalne projekty zgłaszane są najczęściej?

Zawsze staramy się działać w oparciu o oryginalny pomysł klienta, aby proponowany przez nas produkt końcowy był możliwie jak najbliższy wersji początkowej. Za przykład niekonwencjonalnego projektu posłużyć może niedawno przeprowadzona w wielu państwach europejskich inicjatywa zatytułowana „Urban Jungle”, w ramach której stworzono liczne instalacje z roślin i doniczek. Nasi klienci z systemów modułowych USM Haller projektują kuchnie, szafy, wózki barowe, leżanki dla psów, a nawet zabudowy kuchenne do przyczep kempingowych. Chcemy oferować idealne rozwiązania i nie ograniczać pomysłowości naszych klientów.

Modułowe meble przyszłości

Jak wyglądać będą nasze biura w przyszłości?

Przyszłe miejsca pracy będą odzwierciedleniem zmian – społecznych i technologicznych – kształtujących rynek pracy. To nie tylko biura; to przestrzenie określające sposób pracy, otoczenie, a nawet pracownika, którym może być maszyna wyposażona w sztuczną inteligencję. W przyszłości, miejsca pracy kształtować będą trzy trendy: zmiany standardowych miejsc pracy; zmiany demograficzne – starzenie się społeczeństwa oraz bardziej zróżnicowana siła robocza; nowe technologie, takie jak sztuczna inteligencja czy rzeczywistość rozszerzona, które przejmą niektóre z rutynowo wykonywanych czynności.

Czym charakteryzować się będą meble produkowane przez USM w 2050 roku?

Moda na inteligentne rozwiązania nie minie. Technologia stanie się istotną częścią projektowania i pozwoli na rozszerzenie naszej oferty o nowe rozwiązania. Meble wyposażone w inteligentną technologię zbierają dane, interpretują je i odpowiednio zmieniają swoje funkcje, tworząc wartość dodaną dla użytkownika. Zintegrowane, niewidoczne zasilanie energetyczne wbudowane w system mebli modułowych USM Haller E to przykład na to, jak USM wdraża nowoczesne rozwiązania, takie jak oświetlenie regulowane czy stacje ładowania USB.

Modułowe meble przyszłości

Salony wystawowe USM znajdują się m.in. w Berlinie, Londynie, Hamburgu i Monachium. Czy taki salon pokazowy powstanie w najbliższym czasie również w Polsce?

USM współpracuje z siecią dystrybutorów w Warszawie, Poznaniu i Łodzi. Nie wykluczamy możliwości otwarcia punktów sprzedażowych w Polsce, co wiązałoby się również z powstaniem salonu wystawowego. W pierwszej kolejności chcemy jednak połączyć nasz magazyn w Lipsku z siecią europejskich dystrybutorów USM, w celu poprawienia jakości świadczonych usług.

 


W 2019 roku mija 25 lat od wydania pierwszego numeru „Architektury-murator”. Sprawdź, co przygotowaliśmy z okazji jubileuszu: www.architektura25.pl


 

Patroni:                                                                      Patron honorowy:

Partner instytucjonalny:

Partnerzy 25-lecia: