Architektura Muratorarchitektura25Podsumowanie 25-lecia „A-m” – dyskusja z udziałem Marty Thorne, Ivana Blasiego, Denisa Leontieva i Mirosława Bałki

Podsumowanie 25-lecia „A-m” – dyskusja z udziałem Marty Thorne, Ivana Blasiego, Denisa Leontieva i Mirosława Bałki

Zwieńczeniem naszego jubileuszu będzie uroczysta gala, która przywoła architektoniczne wspomnienia 25-lecia i będzie okazją do spojrzenia w przyszłość. Podczas tego wydarzenia odbędzie się międzynarodowa dyskusja z udziałem Marty Thorne, dyrektorki najważniejszej na świecie architektonicznej nagrody Pritzker Prize, Ivana Blasiego z Fundacji im. Miesa van der Rohe i Denisa Leontieva ze Striełki KB w Moskwie, którą poprowadzi Mirosław Bałka.

Podsumowanie 25-lecia „Architektury-murator” – dyskusja z udziałem Marty Thorne, Ivana Blasiego, Denisa Leontieva i Mirosława Bałki

Stoimy wobec przewartościowań i wyzwań – klimatycznych, politycznych, społecznych. Jak jesteśmy do tego przygotowani? Jaki możemy mieć wpływ? Jakie trendy uczestnicy panelu widzą w obszarach, za które odpowiadają? Czy są one zbliżone, czy inne w różnych miejscach świata?  Jakie są najważniejsze wyzwania współczesności i jak może/powinna odpowiadać na nie architektura? Podsumowaniem naszego jubileuszu będzie uroczysta gala, podczas której odbędzie się międzynarodowa dyskusja Krok w Przyszłość z udziałem Marty Thorne, dyrektor najważniejszej światowej nagrody architektonicznej, Pritzker Prize, a jednocześnie dziekan wydziału architektury na IE University w Madrycie, Ivana Blasiego, kuratora nagród i programów Fundacji im. Miesa van der Rohe oraz Denisa Leontieva, współzałożyciela i CEO Striełka KB w Moskwie. Dyskusję poprowadzi jeden z najwybitniejszych współczesnych artystów, Mirosław Bałka.

Podczas gali wręczone zostaną także nagrody 25-lecia „Architektury-murator”. Symboliczne statuetki specjalnie na tę okazję zaprojektował i wykonał dla nas w autorskiej technologii FiDU Oskar Zięta. Relację z uroczystości i dyskusji Krok w Przyszłość opublikujemy w numerze 1/2020, a na naszym kanale na YouTube zamieścimy filmowe podsumowanie.

 


W 2019 roku mija 25 lat od wydania pierwszego numeru „Architektury-murator”. Sprawdź, co przygotowaliśmy z okazji jubileuszu: www.architektura25.pl


 

Patroni:                                                                      Patron honorowy:

Partner instytucjonalny:

Partnerzy 25-lecia:

Krakowska Manggha z nagrodą 25-lecia „A-m” Z okazji 25-lecia redakcja miesięcznika „Architektura-murator” postanowiła wyróżnić szczególne osiągnięcia polskich architektów i polskiej architektury. Nagrodę dla Realizacja 25-lecia przyznano Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha w Krakowie.
Nagrody 25-lecia „Architektury-murator” [GALERIA] Z okazji 25-lecia redakcja miesięcznika „Architektura-murator” postanowiła uhonorować szczególne, przełomowe osiągnięcia w dziedzinie architektury.  To  twórcy, którzy stali się międzypokoleniowym wzorcem;  budynek, który przeszedł do historii, ale też niezrealizowany projekt – symbol.
Osobowości 25-lecia: wyniki plebiscytu Z okazji 25-lecia „Architektury-murator” redakcja wraz z kilkunastoma instytucjami postanowiła wskazać 250 postaci, które w ciągu ostatniego ćwierćwiecza wywarły znaczący wpływ na kształt architektury w Polsce i jej promocję. Na wytypowanych w ten sposób twórców można było głosować w 10 kategoriach. Oto zwycięzcy.
Najlepsza polska architektura na warszawskich bulwarach W ramach obchodów 25-lecia miesięcznika „Architektura-murator” na warszawskich bulwarach będzie można zobaczyć wystawę „Polska w konkursie Unii Europejskiej w dziedzinie Architektury Współczesnej im. Miesa van der Rohe”. Wernisaż już 24 września.
Cykl Zawód architekt W comiesięcznym cyklu Zawód architekt opublikowaliśmy dotychczas 92 rozmowy z najbardziej znaczącymi projektantami w Polsce. Z okazji jubileuszu udostępniamy ten zbiór wszystkim zarejestrowanym użytkownikom serwisu! Dowiedz się więcej o postawach, dążeniach i poglądach autorów najciekawszych polskich realizacji.
Polska dojrzałość: jak w ciągu ostatnich 25 lat zmienił się Rzeszów W ramach jubileuszu 25-lecia zaplanowaliśmy cykl filmów przedstawiających transformacje, jakie zaszły w architekturze polskich miast na przestrzeni ostatniego ćwierćwiecza: przełomowe obiekty użyteczności publicznej, przyjazne wszystkim użytkownikom miejskie place, bulwary, parki i skwery. Wybitne realizacje, które w znaczący sposób wpływają na życie lokalnych społeczności.