Architektura Muratorarchitektura25Starzy na plaży – dodatkowy nabór

Starzy na plaży – dodatkowy nabór

Mamy najlepszą miejscówkę w Sopocie! Ponieważ gospodarze mogą przyjąć więcej osób niż dotychczas zarejestrowało się na spotkanie, zorganizowaliśmy dodatkowy nabór. Zgłoszenia do 20 maja.

Starzy na plaży – dodatkowy nabór
Fot. NAC/Archiwum fotograficzne Henryka Poddębskiego

Spotkanie Starzy na plaży odbędzie się 7 czerwca i w noc z 7 na 8 czerwca 2019 roku w Sopocie w restauracji Smak Morza, w należącej do niej dodatkowej sali, na jej tarasach i położonej obok plaży. Ponieważ gospodarze mogą przyjąć więcej osób niż dotychczas zarejestrowało się na spotkanie, ogłaszamy dodatkowy nabór.

Zgłaszać się można do wyczerpania miejsc, lecz nie później niż do 20 maja 2019 roku poprzez wypełnienie formularza na stronie jubileuszu. Po otrzymaniu potwierdzenia, iż są jeszcze wolne miejsca w ciągu 5 dni trzeba dokonać wpłaty 40 złotych na konto:

43 1090 1737 0000 0001 2279 4551

Fundacja Twórców Architektury, ul. Piątkowska 186, Poznań

Tytuł przelewu: Spotkanie architektów Sopot 2019, imię i nazwisko uczestnika, adres.

Wkrótce zostanie ogłoszony szczegółowy program spotkania. Jego zorganizowana część rozpocznie się w piątek 7 czerwca o godz. 18.45, ale w restauracji Smak morza będzie można się zbierać i wzajemnie witać już od 18.00.

Krakowska Manggha z nagrodą 25-lecia „A-m” Z okazji 25-lecia redakcja miesięcznika „Architektura-murator” postanowiła wyróżnić szczególne osiągnięcia polskich architektów i polskiej architektury. Nagrodę dla Realizacja 25-lecia przyznano Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha w Krakowie.
Nagrody 25-lecia „Architektury-murator” [GALERIA] Z okazji 25-lecia redakcja miesięcznika „Architektura-murator” postanowiła uhonorować szczególne, przełomowe osiągnięcia w dziedzinie architektury.  To  twórcy, którzy stali się międzypokoleniowym wzorcem;  budynek, który przeszedł do historii, ale też niezrealizowany projekt – symbol.
Podsumowanie 25-lecia „A-m” – dyskusja z udziałem Marty Thorne, Ivana Blasiego, Denisa Leontieva i Mirosława Bałki Zwieńczeniem naszego jubileuszu będzie uroczysta gala, która przywoła architektoniczne wspomnienia 25-lecia i będzie okazją do spojrzenia w przyszłość. Podczas tego wydarzenia odbędzie się międzynarodowa dyskusja z udziałem Marty Thorne, dyrektorki najważniejszej na świecie architektonicznej nagrody Pritzker Prize, Ivana Blasiego z Fundacji im. Miesa van der Rohe i Denisa Leontieva ze Striełki KB w Moskwie, którą poprowadzi Mirosław Bałka.
Osobowości 25-lecia: wyniki plebiscytu Z okazji 25-lecia „Architektury-murator” redakcja wraz z kilkunastoma instytucjami postanowiła wskazać 250 postaci, które w ciągu ostatniego ćwierćwiecza wywarły znaczący wpływ na kształt architektury w Polsce i jej promocję. Na wytypowanych w ten sposób twórców można było głosować w 10 kategoriach. Oto zwycięzcy.
Najlepsza polska architektura na warszawskich bulwarach W ramach obchodów 25-lecia miesięcznika „Architektura-murator” na warszawskich bulwarach będzie można zobaczyć wystawę „Polska w konkursie Unii Europejskiej w dziedzinie Architektury Współczesnej im. Miesa van der Rohe”. Wernisaż już 24 września.
Cykl Zawód architekt W comiesięcznym cyklu Zawód architekt opublikowaliśmy dotychczas 92 rozmowy z najbardziej znaczącymi projektantami w Polsce. Z okazji jubileuszu udostępniamy ten zbiór wszystkim zarejestrowanym użytkownikom serwisu! Dowiedz się więcej o postawach, dążeniach i poglądach autorów najciekawszych polskich realizacji.